NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7294 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Musimy trzymać się z dala od ludzi, którzy zostali zaszczepieni? Wyślijcie więc Państwo proszę ten artykuł do lekarzy i dziennikarzy, do przyjaciół i krewnych!! Udostępniajcie!!
Dzicz w mundurach !! Zwyrodnialcy Kamińskiego...
Jan Taratajcio i Grzegorz - ofiara choroby Morgellona - prowadził Marek Podlecki ( Video +18 SZOK!)
Spis powszechny 2021: Obowiązkowy ? - KTO NIE MUSI BRAĆ UDZIAŁU - SPRAWDŹ
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Wstrząs: Siedem osób zmarło na koronę pomimo podwójnego szczepienia
Marines AFU zdezerterowali z armii po zauważeniu koncentracji wojsk rosyjskich na granicy
NADESŁANE PRZEZ CZYTELNIKA - DARIUSZ KWIECIEŃ HISTORIA ZARAZY KOŁEM SIE TOCZY CZYLI ZAMORDYZM COVIDOWY NIC NOWEGO
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Kolejny poważny kryzys wokół Amazona. Pracownicy mówią o załatwianiu się do butelek

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Kryzys wokół Amazona wyrósł z powodu... tweeta firmy. Pracownicy zaczęli pokazywać, że muszą m.in. załatwiać się do butelek.

Foto: KONTROLAB / Contributor / Getty ImagesKryzys wokół Amazona wyrósł z powodu… tweeta firmy. Pracownicy zaczęli pokazywać, że muszą m.in. załatwiać się do butelek.
  • Liczne reportaże i doniesienia wskazują na to, że kierowcy Amazona w USA faktycznie załatwiają potrzeby do butelek i toreb
  • Jedno z amerykańskich mediów opublikowało wewnętrzny e-mail managerki Amazona, z którego wynika, że firma wiedziała o tej sytuacji
  • Amazon oficjalnie zaprzeczył, jakoby pracownicy załatwiali się do butelek

Gdy jeden z amerykańskich kongresmenem, Demokrata Mark Pocan, napisał tweeta o Amazonie, zapewne nie spodziewał się, że wywoła aferę i jeden z największych kryzysów wizerunkowych firmy. W swoim wpisie na Twitterze Pocan stwierdził, że „płacenie 15 dol. za godzinę nie czyni cię „progresywnym miejscem pracy”, gdy uderzasz w związki zawodowe i sprawiasz, że pracownicy muszą oddawać mocz do butelek”.

Senator nawiązał tym samym do doniesień jeszcze z 2018 r., według których pracownicy Amazona – przede wszystkim kierowcy – mieli z braku czasu załatwiać potrzeby fizjologiczne do butelek. I być może tweet Pocana przeszedłby bez echa, gdyby nie odpowiedź samego Amazona. Gigant odpisał z oficjalnego profilu: „Nie wierzysz chyba w oddawanie moczu do butelek, prawda? Gdyby to była prawda, nikt by dla nas nie pracował. Prawdą jest, że mamy ponad milion niesamowitych pracowników na świecie, którzy są dumni ze swojej pracy i mają wspaniałe pensje i opiekę zdrowotną od pierwszego dnia”.

Odpowiedź Amazona wywołała burzę w amerykańskich mediach, a dziennikarzy, aktywistów i polityków krytycznych wobec giganta skłoniła do jednego: dowiedzenia, że jednak kierowcy mówią prawdę.

Dowody zdają się przeczyć narracji Amazona

W amerykańskich mediach szybko zaczęły pojawiać się liczne artykuły z wypowiedziami byłych i obecnych pracowników Amazona potwierdzających, że kierowcy firmy często załatwiają potrzeby w vanie. Vice opublikował głośny artykuł, w którym po prostu pokazał zdjęcia z takimi butelkami, nadesłane przez pracowników firmy. Przypomniano też, że na jednym z wątków Reddita, poświęconemu pracy kierowców z Amazona, znajdują się liczne wpisy na ten temat, wraz ze zdjęciami:

Serwis The Intercept dotarł zaś do dokumentów wewnętrznych firmy, pokazujących, że Amazon wiedział o załatwianiu potrzeb przez pracowników do butelek i toreb.

W artykule pokazano m.in. e-maila od managerki, która opisuje, jak w bazie firmy, w firmowej torbie zwróconej przez kierowcę, znaleziono fekalia. Podkreśliła, że zdarzyło się to trzy razy w ciągu dwóch miesięcy, wspomniała też o znajdowaniu butelek z moczem. W tym samym e-mailu managerka wezwała kierowców do tego, by nie oddawali fekaliów w torbach. Podkreśliła, że firma „rozumie”, iż kierowcy mogą znaleźć się czasem w sytuacji awaryjnej, ale niezależnie od tego, nie wolno im zwracać toreb z fekaliami w środku. Pracownikom zaś, którzy się do tego nie zastosują, zagroziła konsekwencjami.

Kongresmenka Alexandra Ocasio-Cortez z Partii Demokratycznej zakpiła z Amazona na Twitterze, wrzucając zdjęcie opisanego powyżej e-maila i podając przy tym dalej wpis firmy sugerujący, że sprawa z butelkami nie jest prawdziwa.

Kierowcy Amazona o swojej pracy: mało czasu, dużo paczek i kamera nadzorująca

Pracownik Amazona Angel Rajal w rozmowie z amerykańskim Insiderem wprost przyznał, że wielokrotnie korzystał z butelek do załatwiania potrzeb fizjologicznych, bo nie miał dostępnej łazienki.

Jak opisuje Rajal, kierowcy spędzają w vanach ponad 10 godzin dziennie, podczas których muszą dostarczyć nawet do 400 paczek, a każdą z nich – w ciągu 30 sekund. Według Rajala, wielu kierowców jest sfrustrowanych systemem, w którym pracują, bo algorytmy Amazona wskazują im drogi, którymi mają jeździć oraz kontrolują ile razy, gdzie i na ile czasu się zatrzymują. Przy tym, według Rajala, jeśli kilka przesyłek jest w jednym rejonie, to system uznaje to za „pojedynczy przystanek” i kierowca ma wówczas bardzo mało czasu na dostarczenie paczek. System bowiem nie uwzględnia tego, że domy i mieszkania są rozsiane po danej okolicy – tłumaczył kierowca.

Angel Rajal zaznacza przy tym, że lubił swoją pracę, mimo jej trudów, ale to się zmieniło, gdy w vanie zainstalowano specjalne kamery do monitorowania kierowców. Są one aktywowane przez ruch i nie nagrywają przez cały czas, ale Rajal i tak twierdzi, że „czuje się cały czas obserwowany”. Jak dodaje, system wysyła mu powiadomienia o „rozpraszającym się kierowcy” nawet, gdy ten… zmieni stację radiową albo napije się wody. „Jeśli odwrócę głowę, dostaję powiadomienie” – opowiada Rajal. Każde takie powiadomienie odejmuje mu punkty od „wyniku bezpieczeństwa”, który potem może zostać wykorzystany do zmniejszenia wymiaru godzin lub zwolnienia pracownika. „Amazon mówi, że kamera ma nam pomóc z bezpieczeństwem, ale odczuwam to jako naruszenie prywatności” – twierdzi Rajal.

Amerykański Business Insider rozmawiał też z kilkoma innymi obecnymi i byłymi kierowcami Amazona o warunkach pracy. BI potwierdził, iż jego rozmówcy pracowali lub pracują w Amazonie, ale wszyscy zgodzili się opowiedzieć o warunkach pracy anonimowo lub ujawniając tylko pierwsze imię. Według nich, chociaż teoretycznie kierowcom i pracownikom magazynów przysługują przerwy – 30-minutowa na lunch oraz dwie 15-minutowe – to niektórzy nie mogą lub nie chcą z nich skorzystać.

Jak mówi jeden z kierowców, Savannah, gigant „nie zmuszał ich do oddawania moczu do butelek”. – Po prostu nie miałeś czasu pójść do łazienki. Szczerze mówiąc, zwykle próbowałem wstrzymać się tak długo, jak mogłem. Ale… zdarzały się przypadki, że znajdowałem w ciężarówce butelkę na mocz, bo inni kierowcy byli zbyt leniwi i jej nie wyrzucali – wspomina. Według innego, Enrique, „załatwianie się w vanie czasem jest jedyną opcją”.

Kierowcy Amazona muszą dostarczyć do 400 paczek dziennie. Zdjęcie ilustracyjne, nie przedstawia żadnej z cytowanych osób

Foto: SOPA Images / Contributor / Getty ImagesKierowcy Amazona muszą dostarczyć do 400 paczek dziennie. Zdjęcie ilustracyjne, nie przedstawia żadnej z cytowanych osób

Jeszcze kolejny pracownik zaznacza, że często znajduje w vanie butelkę z moczem. „Nie twierdzę, że Amazon do tego zachęca. Ale niemal gwarantuję, że każdy kierowca, który pracował tu odpowiednio długo, po wejściu rano do ciężarówki widział butelkę wypełnioną czymś, co zdecydowanie nie jest sokiem jabłkowym. To się zdarza” – twierdzi anonimowo pracownik Amazona ze stanu Oklahoma. Jak dodaje, ogólnie lubi firmę i jest zadowolony z pracy, ale jego zdaniem „system Amazona” jest stworzony w taki sposób, by spychać odpowiedzialność za warunki pracy na podmioty trzecie, zatrudniające kierowców, a te z kolei wywierają presję na szybsze dostawy i pomijanie przerw.

Inna kierowczyni, z Detroit, opowiada z kolei, że wstrzymywała mocz tak często i długo, zamiast załatwiać się w pojeździe, że miewała przez to infekcje pęcherza. Dlatego zdecydowała się na zakup specjalnego zestawu dla kobiet, który przynosi do pracy wraz z butelką, środkiem do dezynfekcji rąk i chusteczkami. Według niej, jeszcze większym koszmarem było dostawanie okresu w trakcie pracy, bo nie mogła się nigdzie zatrzymać, by wymienić podpaskę; nie miała też możliwości wyrzucenia jej.

Jak podkreśla amerykański BI, nawet pracownicy, którzy wypowiadają się generalnie dobrze o firmie, przyznają, że załatwianie potrzeb do butelek to „powszechna praktyka”. Jeden z nich, Art Velasquez, wprost mówi, że Amazon to „świetna firma”, ale w czasie pandemii trudno jest znaleźć otwartą, publiczną łazienkę, a prywatne lokale odmawiały wejścia do swoich łazienek kierowcom. Pozostawała więc butelka. Velasquez zaznacza jednak, że nie może „zbyt wiele narzekać” na firmę w tym względzie, poza jednym: że Amazon zaprzecza tym doniesieniom.

Poprosiliśmy Amazona o komentarz odnośnie opisywanych informacji, czekamy na odpowiedź.

W czasie pandemii sytuacja kierowców Amazona pogorszyła się, bo wiele publicznych łazienek zostało zamkniętych. Zdjęcie ilustracyjne, nie przedstawia żadnej z cytowanych w artykule osób.

Foto: NurPhoto / Contributor / Getty ImagesW czasie pandemii sytuacja kierowców Amazona pogorszyła się, bo wiele publicznych łazienek zostało zamkniętych. Zdjęcie ilustracyjne, nie przedstawia żadnej z cytowanych w artykule osób.

Pierwsze doniesienia o załatwianiu się do butelek w Amazonie pochodzą z 2018 r.

O problemie tym amerykański Business Insider informował po raz pierwszy w 2018 r. i już wtedy reportaż wywołał liczne reakcje. W ankiecie z tego samego roku, przeprowadzonej w Anglii na 241 osobach pracujących w magazynie Amazona, 74 proc. pracowników przyznało, że unika chodzenia do łazienki w pracy z powodu obaw o stratę zatrudnienia lub niewyrobienie wyniku.

Również w 2018 r. reporter James Bloodworth zatrudnił się w magazynie Amazona w Wielkiej Brytanii i opisał później system „butelek toaletowych”, z którego korzystali pracownicy. Jak opowiadał w „The Sun”, dla pracujących na najwyższym piętrze, najbliższe łazienki znajdowały się cztery poziomy schodów niżej, więc „ludzie załatwiali się do butelek ze strachu przed byciem zdyscyplinowanym i utratą pracy”.

Teraz jednak, trzy lata później, sprawa ma znacznie większy zasięg. Żywotnie zainteresowali się nią amerykańscy politycy. Co ciekawe, według serwisu Recode wpis na Twitterze, który wywołał burzę, a tym samym cały kryzys wizerunkowy, to pokłosie… nacisków „z góry” firmy. Według Recode, założyciel i były już CEO Amazona Jeff Bezos miał być nieusatysfakcjonowany z tego, że firma reaguje „niewystarczająco agresywnie” na krytykę czy błędne informacje podawane o niej w mediach oraz przez polityków. Niedługo potem doszło do opisanej wcześniej wymiany tweetów z kongresmenem Pocanem, która w efekcie spowodowała efekt odwrotny do zamierzonego. Czyli wizerunkowy kryzys, z którego wygaszeniem Amazon póki co sobie raczej nie radzi.

businessinsider.com.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK „X”

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

„X”

 

CZERWONE
Holler Box
%d bloggers like this: