NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7314 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
EGIPT - 04.04.2021 - WIELKI NEOPOGAŃSKI RYTUAŁ - UROCZYSTE WPROWADZENIE DO KAIRU 22 MUMII FARAONÓW - VIDEO - CZY WŁAŚNIE UAKTYWNIONO LEGENDARNĄ KLĄTWĘ ??
NIEMCY: TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY POZWOLIŁ NA RATYFIKACJĘ FUNDUSZU ODBUDOWY UE
Pilne!!! Znamy Plan ewakuacji Rządu RP na wypadek wojny z Rosją!!!
Apel Putina do obywateli UE...
Wyszczepią dzieci na Covid? Wiceminister Kraska mówi o grupie wiekowej 10-15 lat..
Polska wstrzymała oddech. Jest NAGRANIE momentu eksplozji w Smoleńsku!
Bójka w Kaufland. Kobieta dostała w twarz za zwrócenie uwagi na brak maseczki?
Morawiecki OSZALAŁ! Rząd uderzy w Polaków
Kategorie
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Porządek społeczny oparty na własności jest niszczony przez banki centralne

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Czytelnicy Mises Wire bez wątpienia są zaznajomieni z negatywnymi konsekwencjami bankowości centralnej i możliwościami inflacyjnymi pieniądza fiducjarnego oraz z tym, jak taki system prowadzi do błędnych inwestycji i prowadzi do cykli koniunkturalnych. Cykl koniunkturalny nie tylko prowadzi do błędnej alokacji zasobów z ich naturalnych celów w strukturze produkcji, ale także kieruje je raczej do finansjalizacji niż do „realnej” gospodarki. Ta finansjalizacja, która ma miejsce co najmniej od pierwszej wojny światowej, z czasem służyła strukturalnemu podważeniu moralności własności w oczach opinii publicznej. Ponieważ rosnąca popularność socjalizmu, przynajmniej w kategoriach retorycznych, wśród młodzieży wskazuje, że to „wyparowanie” własności może osiągnąć masę krytyczną w niedalekiej przyszłości.

Społeczne skutki finansjalizacji

W swojej książce  The Present Age socjolog Robert Nisbet śledzi pochodzenie finansjalizacji w pierwszej wojnie światowej i decyzji o finansowaniu wojny z kredytu, a nie z podatków. Twierdzi, że inne negatywne skutki społeczne wojny, w połączeniu z napływem gotówki i kredytu do systemu, drastycznie zmieniły tradycyjną skłonność Amerykanów do oszczędzania, a zamiast tego do wydawania. Te zmienione przyzwyczajenia doprowadziły do ​​„szalonych lat dwudziestych”, w których zamiast zdobywać bogactwo ciężką pracą i oszczędnością oraz skupiać się na produkcji towarów i usług, Amerykanie zwrócili się ku finansowym środkom zdobywania bogactwa.

Rozpoczęło się to, co Nisbet nazywa „wyparowaniem własności”, gdzie własność dóbr materialnych przekształciła się w „miękką” własność wysoce płynnych i mobilnych form własności, takich jak akcje. Koncepcja parowania majątku powstała w pracy Josepha Schumpetera, ekonomisty i współczesnego Misesa w Austrii (choć nie należącego do szkoły austriackiej), który zidentyfikował i wyjaśnił to zjawisko w swojej klasycznej pracy Kapitalizm, socjalizm i demokracja . 1 Schumpeter krytykuje mechanizm własności akcjonariuszy za oddzielenie własności prawnej od odpowiedzialności i działań, które są z nią tradycyjnie związane. Twierdzi, że właściciele firm notowanych na giełdzie składają się z trzech grup ludzi: kadry kierowniczej i menadżerów otrzymujących pensję, dużych akcjonariuszy i drobnych akcjonariuszy, oraz że „żaden element z tych trzech grup… nie przyjmuje takiego nastawienia”, które jest ogólnie rozumiane przez właściwość słowa. Pracownicy, jak twierdzi, często nie identyfikują się z interesami akcjonariuszy, a duzi akcjonariusze, nawet jeśli zachowują się tak, jak przewiduje teoria finansowa, są „oderwani od funkcji i postaw właściciela”. Schumpeter uważa, że ​​drobni akcjonariusze są najmniej powiązani z własnością, mówiąc, że często niewiele ich obchodzi, a jeśli cokolwiek, są mobilizowani przez innych ze względu na „swoją uciążliwą wartość”. Dodaje, że w końcu drobni akcjonariusze czują się źle wykorzystani i „prawie regularnie wpadają w nastawienie wrogie„ ich ”korporacjom, ogólnie wielkiemu biznesowi, a zwłaszcza gdy sytuacja wygląda źle, kapitalistycznemu porządkowi, jakim jest taki.”

Dla Schumpetera sednem problemu jest to, że „proces kapitalistyczny, zastępując ściany i maszyny fabryki zwykłą partią udziałów, pozbawia życie idei własności” i „to wyparowanie tego, co możemy termin materialna substancja własności – wpływa nie tylko na postawę posiadaczy, ale także na postawę robotników i ogółu społeczeństwa. Zdematerializowana, zdefunkcjonalizowana i nieobecna własność nie robi wrażenia ani nie wywołuje lojalności moralnej, jak to zrobiła istotna forma własności. ”

Łatwe pieniądze a własność prywatna

Nisbet lamentuje, że ta wysoce płynna forma własności prowadzi do ekonomicznej perwersji, gdzie „coraz więcej kapitalizmu dąży do 'wywyższania jednostki monetarnej' nad typem własności, który sam teoretycznie nadaje jednostce monetarnej jej wartość”. Nisbet traktuje szczególnie kwestię sprytnych operatorów, którzy wydają się wierzyć, że „napadając na przyzwoicie zarządzaną korporację, sztucznie podnosząc jej cenę na giełdzie za pomocą wysokodochodowych kredytów, w tym obligacji śmieciowych, w konsekwencji usprawniają zarządzanie Korporacja.”

Jednym z takich przykładów jest smutny los niegdyś kultowego Toys „R” Us. Kiedy kilka lat temu firma Toys „R” Us ogłosiła upadłość, około trzydziestu tysięcy osób straciło pracę. Powierzchowny argument jest taki, że sprzedawca stacjonarny po prostu nie mógł nadążyć za nowym światem online i przegrywał z Amazonkami i Walmartami. Jednak po bliższej analizie można wysunąć argument, że los spółki został przypieczętowany, gdy została kupiona przez konsorcjum firm private equity w połowie pierwszej dekady XXI wieku. Dzięki obfitości kredytu ułatwianego przez luźną politykę pieniężną Fed, firmy faktycznie prześcigały tylko 20 procent wykupu, a resztę pożyczały.. Po przejęciu firmy obciążyły Toys „R” Us długiem wykorzystanym do ich zakupu, dodając ponad 5 miliardów dolarów długu do 1,86 miliarda dolarów, które firma posiadała przed transakcją. Do 2007 r. 97% zysków operacyjnych firmy przeznaczano na spłatę odsetek. Firmy pobierały również od firmy setki milionów dolarów opłat, a The Atlantic donosi, że „według jednego z szacunków pieniądze zarobione przez partnerów KKR i Bain z tych opłat więcej niż pokryły straty firm w transakcji”. Kto wie, jak radziłaby sobie firma Toys „R” Us, nie obciążając jej długiem w wysokości 5 miliardów dolarów. Być może miałby elastyczność, by wprowadzać innowacje, a może nie udałoby mu się to, ale ostatecznie nie miał szansy się tego dowiedzieć.

Gdyby Nisbet żył, nie byłby w najmniejszym stopniu zaskoczony takim wydarzeniem. Luźne pieniądze prowadzą do utraty moralności i luźnych ludzi, którzy nie widzą problemu w takim schemacie, który pokazuje bardzo małą rzeczywistą wartość ekonomiczną.

Zamiast wykonywać obowiązki typowe dla własności i własności, te firmy private equity traktowały Toys „R” Us gorzej niż dzierżawionego muła, a robiąc to stworzyły mnóstwo nastrojów antykapitalistycznych. Nie można przestać myśleć o piosence Bruce’a Springsteina „ Death to My Hometown ” z 2012 roku, w której atakuje takie firmy, lamentując, że chociaż żadne „pociski nie rozerwały wieczornego nieba”, „krew przesiąkła ziemię” i „żadna armia nie zaatakowała” brzegi, za które byśmy zginęli ”„ maruderzy napadli w nocy ”i„ tak samo pewni jak ręka Boża sprowadzili śmierć na moje rodzinne miasto ”. Springstein kończy ostrzeżeniem, aby „być gotowym, kiedy nadejdą, ponieważ na pewno wrócą jako wschodzące słońce”.

Lud, który zaczyna postrzegać klasę kapitalistów jako szalejących Hunów w garniturach, którzy „zjadali mięso wszystkiego, co znaleźli”, nie jest ludem, który będzie żył w systemie rynkowym znacznie dłużej. A kiedy spojrzymy na to, co stało się z Toys „R” Us i podobnymi firmami, jak dynamicznie rozwijała się giełda w środku katastrofy związanej z zamknięciem covid lub jak, jak niedawno zauważył Ryan McMaken , oczekuje się, że PKB osiągnie szczyt chociaż prawdziwa stopa bezrobocia jest ponura, nietrudno zrozumieć, dlaczego ludzie mają tak wrogie opinie o kapitalizmie.

activistpost.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK - NIEDZIELA 21.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
Live streaming - KLIKNIJ >>>>>>>
 

WSPARCIE FINANSOWE  DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI "

AKTUALNIE PRACE ORGANIZACYJNE TRWAJĄ - DO CZASU ZAREJESTROWANIA STOWARZYSZENIA I ZAŁOŻENIA KONTA BANKOWEGO DOBROWOLNE WSPARCIE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA DANE NIŻEJ PODANE ( KLIKNIJ) Z DOPISKIEM W TYTULE PRZELEWU - DAROWIZNA - D.R.P.P (inaczej opisane przelewy nie dotrą)

Holler Box
%d bloggers like this: