BGI Genomics – powiązana z Komunistyczną Partią Chin firma zajmująca się genomiką, oznaczona przez amerykańskich urzędników jako „wydobywająca” DNA Amerykanów – współpracowała na szeroką skalę z Fundacją Billa i Melindy Gatesów, jak ujawnia The National Pulse.

Firma niedawno w ogniu krytyki po 60 minutach od zastosowania narazić Spółki COVID-19 testów do „gromadzenia, przechowywania i wykorzystywania informacji biometrycznej” na obywateli amerykańskich, zgodnie z byłych funkcjonariuszy wywiadu USA. Co więcej, w niedawnym artykule Reutera powiązano firmę z wojskiem Komunistycznej Partii Chin.

Oprócz administracji Obamy, która umożliwiła firmie zdobycie przyczółka w USA, Fundacja Billa i Melindy Gatesów odegrała kluczową rolę w amerykańskiej ekspansji BGI.

We wrześniu 2012 r. Fundacja założyciela firmy Microsoft podpisała „Memorandum of Understanding (MOU)” w celu nawiązania współpracy w zakresie zdrowia i rozwoju rolnictwa na świecie w celu osiągnięcia wspólnych celów w zakresie zdrowia i rozwoju rolnictwa. ”

Współzałożyciel BGI pochwalił porozumienie, świętując zbliżające się „przełomy naukowe w dziedzinie genomiki człowieka, roślin i zwierząt”. Ujawnił również, że wspólne wysiłki koncentrowały się na sekwencjonowaniu genomów – dokładnej czynności oznaczonej jako zagrożenie bezpieczeństwa narodowego w segmencie 60 minut:

„Przyczyniając się do projektu Human Genome Project, a także sekwencjonowania genomów wielu krytycznych gatunków roślin i zwierząt oraz chorób ludzi, w tym wstępnego sekwencjonowania genomu ryżu, a także naszego zaangażowania w projekt Rice 10,000 Genome, 1000 roślin i zwierząt Genome Project, Międzynarodowy projekt 1000 genomów, 1000 Rare Diseases Project, International Cancer Genome Project, Autism Genome 10K, między innymi, BGI z niecierpliwością oczekuje na współpracę z Fundacją Billa i Melindy Gatesów w ramach tej znaczącej współpracy w celu wykorzystania badań genomicznych na korzyść globalne zdrowie ludzkie ”.

Wizerunek
WANG, WANG WSPÓŁZAŁOŻYCIEL FIRMY GATES & BGI, CZERWIEC NA BOAO FORUM 2015.
Memorandum poprzedza wizytę Gatesa w 2010 roku w siedzibie BGI w Chinach, gdzie był świadkiem operacji sekwencjonowania genetycznego firmy opisanej przez Financial Times :

W 2010 roku Bill Gates odwiedził nie wyróżniający się budynek na terenie przemysłowym na obrzeżach Shenzhen w Chinach. Z rzędem za rzędem zaawansowanych technologicznie maszyn buczących w środku, miejsce to można łatwo pomylić z anonimową hurtownią danych. Ale pan Gates i Ray Yip, szef chińskiej operacji Fundacji Gatesa, widzieli tego dnia coś innego. Podczas zwiedzania siedziby BGI obaj mężczyźni byli zdumieni ambicją naukowców pracujących w firmie biotechnologicznej. Wewnątrz ponad 150 najnowocześniejszych maszyn do sekwencjonowania genów analizowało dziennie równowartość tysięcy ludzkich genomów. Firma dąży do celu, jakim jest zbudowanie ogromnej biblioteki w oparciu o DNA wielu milionów ludzi. Kierownictwo BGI postrzega to nie jako koniec gry, ale jako trampolinę do nowych odkryć narkotyków,

Yip pochwalił to przedsięwzięcie jako „nieszablonowe”, „otwarte” i „liberalne”:

„Byliśmy zaskoczeni. Nigdy nie sądziliśmy, że znajdziemy takie nieszablonowe podejście. Są w swojej własnej lidze – otwartej i liberalnej. Większość ludzi postrzega je tylko jako usługodawców w zakresie analizy DNA. To baza danych, którą budują, uczyni ich potężnymi ”.

Fundacja Gatesa finansowała również projekty BGI związane z sekwencjonowaniem genomu wraz z organami Komunistycznej Partii Chin, takimi jak Ministerstwo Nauki i Technologii oraz Akademia Nauk Rolniczych.

Podobnie dr Tadataka Yamada, były prezes globalnego programu zdrowotnego Fundacji Billa i Melindy Gatesów, pełni funkcję Przewodniczącego Naukowej Rady Doradczej BGI.

GATES I BADANIA BGI.
GATES I BADANIA BGI.

W 2016 roku BGI otworzyło amerykańskie biuro w Waszyngtonie – rodzinnym stanie Microsoft oraz Fundacji Billa i Melindy Gatesów.

Wydaje się, że powiązania BGI z Waszyngtonem również wpłynęły na decyzję firmy o zaatakowaniu tego stanu za pomocą zestawów testowych na COVID-19, co jest częścią planu firmy, aby  wydobyć  dane Amerykanów.

„Na początku marca ubiegłego roku stan Waszyngton był miejscem pierwszej poważnej epidemii koronawirusa w USA. Ponieważ wskaźniki COVID i zapotrzebowanie na testy rosły, Grupa BGI, największa na świecie firma biotechnologiczna – globalny gigant z siedzibą w Chinach – zwróciła się do stan Waszyngton z kuszącą ofertą . W uderzająco osobistym liście do gubernatora BGI zaproponowało zbudowanie i pomoc w prowadzeniu najnowocześniejszych laboratoriów testujących COVID ”- podsumował 60 Minutes.

Ostatecznie jednak urzędnicy odrzucili ofertę na wniosek Biura Dyrektora Wywiadu Narodowego w sprawie powiązań BGI z rządem chińskim.

thenationalpulse