NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7303 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MARCIN BUSTOWSKI O TYM JAK CHCIELI MNIE KUPIĆ I POLITYKACH KTÓRZY NIE WIERZĄ W CHOROBY NOWOTWOROWE ALE W COVID TAK
MATERIAŁ MARKA PODLECKIEGO - EPIDEMIA PANDEMIA - 6 CZĘŚCI AV.
Zaszczepieni SENIORZY - Żadnych poważnych powikłań nie było, jednak stało się coś innego!!
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
SZCZEPIENIA -COVID -ZAWIADOMIENIE O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTW PRZEZ RZĄD IZRAELA NA IZRAELCZYKACH DO ROZPATRZENIA PRZEZ MIĘDZYNARODOWY TRYBUNAŁ KARNY W HADZE
BILL GATES WSTRZYMUJE PROGRAM CHEMITRAILS - CO SIĘ STAŁO ?
NOWE PRAWO PIS - POLAK NIE JEST CZŁOWIEKIEM JEST PRZEDMIOTEM
Mam wy****ne, że to nagranie obejrzy cały internet...
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Naukowcy znaleźli sposób na regenerację utraconych zębów

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dzięki badaniom japońskich naukowców implanty zębowe mogą odejść w zapomnienie. Odkryli oni sposób na regenerację utraconych zębów. Poprzez zahamowania działania pewnego genu badacze zwiększyli dostępność czynników wzrostu, które stymulowały wyrzynanie się nowych zębów. Tak przynajmniej działo się w przypadku gryzoni.

Naukowcy znaleźli sposób na regenerację utraconych zębów

 

Nowe badania zostały przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Kioto i Uniwersytetu w Fukui. Uczeni, w publikacji, która ukazała się na łamach pisma „Science Advances”, opisali zaobserwowane działanie przeciwciała dla genu USAG-1 (uterine sensitization associated gene-1), które może stymulować wzrost zębów. Tak przynajmniej stało się w przypadku gryzoni cierpiących na anodoncję – wrodzoną wadę, która charakteryzuje się brakiem zębów i ich zawiązków.

Sposób na nowe zęby

W jamie ustnej dorosłego człowieka zazwyczaj znajdują się 32 zęby. Ale są osoby, które z powodu wad wrodzonych mają zębów więcej lub mniej. Dotyczy to około jednego procenta populacji. Japońscy naukowcy zbadali genetyczne przyczyny przypadków, w których występuje zbyt wiele zębów. Chcieli w ten sposób uzyskać jakieś wskazówki, które mogłyby się przydać do opracowania sposobu regeneracji zębów u dorosłych.

Jak podkreślił Katsu Takahashi z Uniwersytetu w Kioto, jeden z głównych autorów badań, podstawowe cząsteczki odpowiedzialne za rozwój zębów zostały zidentyfikowane. – Morfogeneza poszczególnych zębów zależy od interakcji kilku cząsteczek, w tym BMP (bone morphogenetic protein – przyp. red.), czyli białka morfogenetycznego kości i sygnalizacji Wnt – powiedział Takahashi.

Białka BMP i szlak sygnałowy Wnt, o których wspomniał Takahashi, są zaangażowane nie tylko w rozwój zębów. Modulują wzrost wielu narządów i tkanek na długo zanim organizm ludzki osiągnie rozmiar rodzynki. Jednakże, ponieważ związki te kontrolują również wzrost wielu innych narządów, zakłócanie ich może powodować szereg poważnych skutków ubocznych.

Stymulacja wzrostu zębów

Uczeni skoncentrowali się na genie USAG-1. – Wiedzieliśmy, że wyciszanie USAG-1 korzystnie wpływa na wzrost zębów. Nie wiedzieliśmy, czy to wystarczy – przyznał Takahashi.

Podczas eksperymentów na myszach zespół przetestował szereg różnych przeciwciał monoklonalnych, które zmieniają zdolność USAG-1 do interakcji zarówno z BMP, jak i Wnt. Kilka z nich spowodowało poważne wady wrodzone gryzoni. W końcu jednak naukowcy trafili na przeciwciało, które zapobiegało wiązaniu genu z BMP, ale nie miało wpływu na Wnt.

Jednak wcześniej uczeni zmodyfikowali genetycznie myszy, które później wzięły udział w eksperymentach. Badacze wywołali u gryzoni anodoncję, nazywaną czasem agenezją zębów. To wada wrodzona, które przejawia się brakiem zębów i ich zawiązków. Może dotyczyć pojedynczego zęba, jak całego uzębienia.

Eksperymenty dowiodły, że manipulując interakcjami między genem USAG-1 a BNP i Wnt, uczeni mogą stymulować wzrost zębów, nie wywołując żadnych innych niepożądanych efektów. Na podstawie tego odkrycia autorzy wywnioskowali, że USAG-1 zapobiega wzrostowi zębów poprzez wiązanie się z BMP, zmniejszając w ten sposób jego aktywność. Wyniki badań wskazały, że hamowanie aktywności genu pozwala na wzrost BMP wystarczający do pojawienia się nowych zębów.

Niezwykle obiecujące wyniki eksperymentów

Wstrzyknięcie ciężarnym myszom z anodoncją przeciwciał USAG-1 spowodowało prawidłowy rozwój zębów u ich potomstwa. Ponadto jednorazowe podanie przeciwciała spowodowało u zwykłych myszy wzrost całego nowego zęba.

Naukowcy przetestowali przeciwciało również na fretkach. Te zwierzęta mają podobne wzorce uzębienia jak ludzie i, podobnie jak my, są diphyodontami, co oznacza, że ​​mają zestaw zębów mlecznych, które później są zastępowane zębami stałymi. Technika okazała się równie skuteczna u fretek. Pojedyncza dawka przeciwciała powodowała powstanie całego zęba.

Sugeruje to, że opracowana metoda może działać również w przypadku ludzi, chociaż do tego jeszcze daleka droga. Najpierw trzeba przezwyciężyć szereg problemów związanych z bezpieczeństwem, zanim będzie można ją przetestować na ludziach. Na razie naukowcy planują powtórzyć eksperyment na innych ssakach, takich jak świnie i psy.

– Konwencjonalna inżynieria tkankowa nie nadaje się do regeneracji zębów. Nasze badanie pokazuje, że bezkomórkowa terapia molekularna jest skuteczna w szerokim zakresie wrodzonej agenezji zębów – podsumował inny autor badań, Manabu Sugai z Uniwersytetu w Fukui.

https://dzienniknaukowy.pl/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK "X"

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

"X"

 
Holler Box
Live streaming - KLIKNIJ >>>>>>>
 

WSPARCIE FINANSOWE  DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI "

AKTUALNIE PRACE ORGANIZACYJNE TRWAJĄ - DO CZASU ZAREJESTROWANIA STOWARZYSZENIA I ZAŁOŻENIA KONTA BANKOWEGO DOBROWOLNE WSPARCIE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA DANE NIŻEJ PODANE ( KLIKNIJ) Z DOPISKIEM W TYTULE PRZELEWU - DAROWIZNA - D.R.P.P (inaczej opisane przelewy nie dotrą)

Holler Box
%d bloggers like this: