PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Ksenoboty 2.0? Naukowcy tworzą ulepszone biologiczne roboty z komórek żaby zdolne do zachowań rojowych, pamięci i samoregeneracji

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rate this post

Naukowcy opracowali nowe i ulepszone ksenoboty, maleńkie biologiczne maszyny zbudowane z komórek żab, które są teraz w stanie zorganizować się w jedno ciało jako „rój”, a nawet „zapamiętać” swoje otoczenie.
Ulepszone boty bazowały na pracy po raz pierwszy ujawnionej przez naukowców z Tufts University i University of Vermont w zeszłym roku, ulepszając projekt, aby umożliwić im szybsze poruszanie się, dłuższe życie i składanie się do pracy zbiorowej jako jedna jednostka, proces znany jako „samoorganizacja komórkowa”. Nakreślone w artykule dla czasopisma Science Robotics w środę, przełom może rzucić światło na „inteligencję roju” w królestwie zwierząt i poza nim.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

„Robotycy od dawna przyglądają się inteligencji roju, biolodzy badają inteligencję roju w organizmach. To jest coś pomiędzy, co moim zdaniem jest bardzo interesujące” – powiedział Josh Bongard, badacz z University of Vermont.

To w pewnym sensie sugeruje, przynajmniej dla mnie jako robotyka, czy jest to lepsza droga do stworzenia rojów użytecznych maszyn niż roje z tradycyjnych części robotów?

 

Ksenobot popisuje się zdolnością do samonaprawy. © Douglas Blackiston

Naukowcy powiedzieli również, że ich praca pokazała, że „zapisywalna pamięć molekularna” jest możliwa, dając ksenobotom zdolność do „zapisu ekspozycji na konkretną długość fali światła” przy użyciu specjalnego rodzaju białka, które zmienia kolor na czerwony, gdy jest wystawione na działanie światła niebieskiego.

Podczas gdy wcześniejsza iteracja polegała na kurczeniu się komórek mięśniowych w celu poruszania się, nowy model wykorzystuje struktury przypominające włosy na swojej powierzchni, znane jako rzęski, co pozwala mu pełzać i pływać szybciej. Wciąż zdolny do samoregeneracji, uaktualniona wersja jest również w stanie przetrwać od trzech do siedmiu dni dłużej niż jego poprzednik, który przetrwał tylko około tygodnia.

RT
Włosopodobne struktury znane jako rzęski są widoczne na ksenobotach na zdjęciu w dużym powiększeniu. © Douglas Blackiston

„Wspólnie, wyniki te wprowadzają platformę, która może być wykorzystana do badania wielu aspektów samoorganizacji, zachowań roju i syntetycznej bioinżynierii, jak również zapewnić wszechstronne, żywe maszyny o miękkim ciele do wielu praktycznych zastosowań w biomedycynie i środowisku,” powiedzieli naukowcy.

Mierzące od jednej czwartej do pół milimetra organiczne maszyny zostały zaprojektowane przy pomocy superkomputera, który wykorzystał algorytm ewolucyjny do wygenerowania mikroskopijnych planów. Są one wykonane z komórek macierzystych pobranych z żabich embrionów i są całkowicie biodegradowalne, co budzi nadzieję, że pewnego dnia będą mogły być bezpiecznie stosowane w ludzkim ciele i do oczyszczania środowiska. Naukowcy nie odnieśli się do perspektywy, że boty mogą być uzbrojone lub wykorzystywane do zastosowań wojskowych, chociaż skrzydło zaawansowanych badań Pentagonu, DARPA, zabawiało się podobnymi pomysłami w przeszłości.

Straddling granicy między biologii i technologii nieożywionej, klasyfikacji zombie-jak roboty okazał się trudniejszy, jak sugerują naukowcy mogą mieć stworzył zupełnie nową klasę formy życia.

„Nie czuję się bliżej odpowiedzi. Czy to są roboty, czy to są żaby, czy to jest coś zupełnie innego” – powiedział Bongard.

 

 

https://www.rt.com/usa/519782-xenobots-improved-swarm-memory/

 

%d bloggers like this: