NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7294 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Musimy trzymać się z dala od ludzi, którzy zostali zaszczepieni? Wyślijcie więc Państwo proszę ten artykuł do lekarzy i dziennikarzy, do przyjaciół i krewnych!! Udostępniajcie!!
Dzicz w mundurach !! Zwyrodnialcy Kamińskiego...
Jan Taratajcio i Grzegorz - ofiara choroby Morgellona - prowadził Marek Podlecki ( Video +18 SZOK!)
Spis powszechny 2021: Obowiązkowy ? - KTO NIE MUSI BRAĆ UDZIAŁU - SPRAWDŹ
Wstrząs: Siedem osób zmarło na koronę pomimo podwójnego szczepienia
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Marines AFU zdezerterowali z armii po zauważeniu koncentracji wojsk rosyjskich na granicy
NADESŁANE PRZEZ CZYTELNIKA - DARIUSZ KWIECIEŃ HISTORIA ZARAZY KOŁEM SIE TOCZY CZYLI ZAMORDYZM COVIDOWY NIC NOWEGO
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Ksenoboty 2.0? Naukowcy tworzą ulepszone biologiczne roboty z komórek żaby zdolne do zachowań rojowych, pamięci i samoregeneracji

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Naukowcy opracowali nowe i ulepszone ksenoboty, maleńkie biologiczne maszyny zbudowane z komórek żab, które są teraz w stanie zorganizować się w jedno ciało jako „rój”, a nawet „zapamiętać” swoje otoczenie.
Ulepszone boty bazowały na pracy po raz pierwszy ujawnionej przez naukowców z Tufts University i University of Vermont w zeszłym roku, ulepszając projekt, aby umożliwić im szybsze poruszanie się, dłuższe życie i składanie się do pracy zbiorowej jako jedna jednostka, proces znany jako „samoorganizacja komórkowa”. Nakreślone w artykule dla czasopisma Science Robotics w środę, przełom może rzucić światło na „inteligencję roju” w królestwie zwierząt i poza nim.

„Robotycy od dawna przyglądają się inteligencji roju, biolodzy badają inteligencję roju w organizmach. To jest coś pomiędzy, co moim zdaniem jest bardzo interesujące” – powiedział Josh Bongard, badacz z University of Vermont.

To w pewnym sensie sugeruje, przynajmniej dla mnie jako robotyka, czy jest to lepsza droga do stworzenia rojów użytecznych maszyn niż roje z tradycyjnych części robotów?

 

Ksenobot popisuje się zdolnością do samonaprawy. © Douglas Blackiston

Naukowcy powiedzieli również, że ich praca pokazała, że „zapisywalna pamięć molekularna” jest możliwa, dając ksenobotom zdolność do „zapisu ekspozycji na konkretną długość fali światła” przy użyciu specjalnego rodzaju białka, które zmienia kolor na czerwony, gdy jest wystawione na działanie światła niebieskiego.

Podczas gdy wcześniejsza iteracja polegała na kurczeniu się komórek mięśniowych w celu poruszania się, nowy model wykorzystuje struktury przypominające włosy na swojej powierzchni, znane jako rzęski, co pozwala mu pełzać i pływać szybciej. Wciąż zdolny do samoregeneracji, uaktualniona wersja jest również w stanie przetrwać od trzech do siedmiu dni dłużej niż jego poprzednik, który przetrwał tylko około tygodnia.

RT
Włosopodobne struktury znane jako rzęski są widoczne na ksenobotach na zdjęciu w dużym powiększeniu. © Douglas Blackiston

„Wspólnie, wyniki te wprowadzają platformę, która może być wykorzystana do badania wielu aspektów samoorganizacji, zachowań roju i syntetycznej bioinżynierii, jak również zapewnić wszechstronne, żywe maszyny o miękkim ciele do wielu praktycznych zastosowań w biomedycynie i środowisku,” powiedzieli naukowcy.

Mierzące od jednej czwartej do pół milimetra organiczne maszyny zostały zaprojektowane przy pomocy superkomputera, który wykorzystał algorytm ewolucyjny do wygenerowania mikroskopijnych planów. Są one wykonane z komórek macierzystych pobranych z żabich embrionów i są całkowicie biodegradowalne, co budzi nadzieję, że pewnego dnia będą mogły być bezpiecznie stosowane w ludzkim ciele i do oczyszczania środowiska. Naukowcy nie odnieśli się do perspektywy, że boty mogą być uzbrojone lub wykorzystywane do zastosowań wojskowych, chociaż skrzydło zaawansowanych badań Pentagonu, DARPA, zabawiało się podobnymi pomysłami w przeszłości.

Straddling granicy między biologii i technologii nieożywionej, klasyfikacji zombie-jak roboty okazał się trudniejszy, jak sugerują naukowcy mogą mieć stworzył zupełnie nową klasę formy życia.

„Nie czuję się bliżej odpowiedzi. Czy to są roboty, czy to są żaby, czy to jest coś zupełnie innego” – powiedział Bongard.

 

 

https://www.rt.com/usa/519782-xenobots-improved-swarm-memory/

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK „X”

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

„X”

 

CZERWONE
Holler Box
%d bloggers like this: