Według stanu Michigan ponad 5500 mieszkańców zmarło obecnie z powodu COVID-19 w placówkach opieki długoterminowej. Ale czy te liczby są dokładne?

Stanowi republikanie wzywają do wszczęcia śledztwa w sprawie ograniczeń nałożonych przez rząd Gretchen Whitmer na prawodawców, którzy twierdzą, że ich liczba jest mniej ważna – wielu zeznało, że mogłoby być niższych, gdyby mieszkańcy nie byli zamknięci z pacjentami Covid.

Przewodniczący komisji nadzorczej Steven Johnson przeprowadził przesłuchanie, aby się dowiedzieć. dyrektor ds. zdrowia i usług społecznych został poproszony o złożenie zeznań – zamiast tego wysłał list.

„Mówiło się w zasadzie:„ Robimy wszystko, co w naszej mocy, mamy największe dane, zbieramy wszystko tak, jak powinniśmy ”- powiedział Johnson. „Ale tak naprawdę nie udostępnili nam danych”.

Były republikański senator Pete Lucido powiedział komisji nadzorczej, gubernator Gretchen Whitmer zawetował jego projekt, który wysłałby pacjentów z COVID-19 do Centrum TCF w Detroit i dwóch innych placówek utworzonych dla opieki Covid zamiast domów opieki. Chce odpowiedzi.

„Dlaczego te centra zostały skonfigurowane i nigdy nie były używane, na to nigdy nie udzielono odpowiedzi” – powiedział Lucido. „Mogliśmy uniknąć śmierci pacjentów domów opieki i ich bliskich” – powiedział.

To zeznanie pojawia się, gdy Whitmer ogłosiła, że ​​liczba zgonów w domach opieki spadła i planuje złagodzić ograniczenia w nadchodzących dniach.

Ale dla Kim Galdis – już za późno. Nigdy nie pożegnała się z rodzicami, którzy zmarli samotnie w domu opieki.

„Z optymizmem i wytrwałością stawili czoła przeciwnościom życiowym, aby służyć ostatnim miesiącom życia z powodu tych skandalicznych polityk antyrodzinnych” – powiedziała.

Prokurator hrabstwa Macomb, Pete Lucido, był odpowiedzialny za zadawanie pytań na temat domów seniorów Whitmer z pacjentami z COVID-19.

David Gehm, szef Wellspring Lutheran Services, mówi, że ograniczenia dotyczące odwiedzin muszą ulec zmianie, ponieważ warunki w placówkach opieki długoterminowej stały się znacznie bezpieczniejsze dzięki PPE, testom, a teraz także szczepionkom.

„Dla naszych mieszkańców to nie tylko okres ich życia, to reszta ich życia” – powiedział.

Mąż pewnej kobiety doznał urazu mózgu przed zamknięciem i został wysłany do zakładu opieki. Zeznała, że ​​zaczyna się poprawiać – ale to ustało po tym, jak nie pozwolono mu odwiedzić lekarza ani członka rodziny przez rok.

„To jest bardzo nieludzkie, bardzo emocjonalne” – powiedziała. „Tak wiele razy, jak mu mówiłam, jestem pewien, że on nie rozumie, dlaczego nas tam nie ma, zamiast stać z okna i krzyczeć„ kocham cię ”- powiedziała .

https://www.fox2detroit.com/news/state-republicans-want-whitmer-investigated-for-senior-facility-restrictions-covid-19-deaths