NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7296 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Musimy trzymać się z dala od ludzi, którzy zostali zaszczepieni? Wyślijcie więc Państwo proszę ten artykuł do lekarzy i dziennikarzy, do przyjaciół i krewnych!! Udostępniajcie!!
Jan Taratajcio i Grzegorz - ofiara choroby Morgellona - prowadził Marek Podlecki ( Video +18 SZOK!)
Śmierć puka do małych miasteczek. Sytuacja w powiecie lipnowskim przeraża
Ukryte ofiary epidemii COVID-19. Tydzień po tygodniu znikają małe miasteczka
Narodowy Spis Powszechny. Blok czy dom, kto..
Spis powszechny 2021: Obowiązkowy ? - KTO NIE MUSI BRAĆ UDZIAŁU - SPRAWDŹ
5 podstawowych zasad korzystania z TOR'A
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Dyrektor Lasów Państwowych kupił od tej firmy dom za 5 proc. wartości. Zapłacił 9,4 tys. zł

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Andrzej Konieczny oraz nieruchomość, którą nabył

Dyrektor Lasów Państwowych Andrzej Konieczny kupił dom od Lasów Państwowych — czyli właściwie sam od siebie. Za 110-metrowy dom wart niemal 190 tys. zł zapłacił tylko 9,4 tys. zł, po czym przepisał nieruchomość na syna. O transakcji zostało poinformowane Ministerstwo Środowiska, ale nie podjęło żadnych działań. Onet jest w posiadaniu dokumentów, które potwierdzają transakcję.

  • Dom, który kupił dyrektor generalny Lasów Państwowych, wart jest 188,4 tys. zł
  • Zanim Andrzej Konieczny kupił tę nieruchomość, wynajmował ją od Nadleśnictwa Pomorze za 387 zł miesięcznie
  • – To było wielkie marzenie mojego dziecka. Mój syn urodził się w tym domu i czuje z nim silny związek emocjonalny – mówi w rozmowie z Onetem szef leśników, tłumacząc dlaczego przepisał nieruchomość na syna
  • Kariera Andrzeja Koniecznego nabrała tempa, gdy przystąpił do PiS w 2012 r. Trzy lata później został wiceministrem środowiska w rządzie Beaty Szydło. W 2018 r. został szefem Lasów Państwowych

Nieruchomość, którą kupił dyrektor Konieczny, znajduje się w miejscowości Pomorze na Podlasiu. To odnowiona 110-metrowa posiadłość. Na posesji znajduje się również 30-metrowy składzik. Za całość Konieczny zapłacił dokładnie 9 tys. 420 zł, choć ta wyceniana jest na 188,4 tys. zł

 

Onet jest w posiadaniu aktu notarialnego zawartego między Andrzejem Koniecznym a nadleśniczym Nadleśnictwa Pomorze. Do transakcji doszło w listopadzie 2019 r. W sierpniu 2020 r. Konieczny przepisał kupioną nieruchomość na swojego syna. W dokumencie potwierdzającym tę transakcję dyrektor za zastrzegł dla siebie i swojej żony dożywotnią służebność osobistą, polegającą na prawie korzystania z całego budynku. Jesteśmy w posiadaniu tego pisma.

Wynajem za 387 zł

Dyrektor generalny Lasów Państwowych skorzystał z 95-proc. bonifikaty, która przysługuje pracownikom lasów. Konieczny skorzystał z ulgi mimo, że należy się ona tym leśnikom, którzy pracują w danym nadleśnictwie i użytkują lokale służbowe. Według naszych informacji, Konieczny miał co prawda meldunek, ale nie mieszkał na terenie nadleśnictwa.

Dyrektor nie pracował w nadleśnictwie Pomorze, do którego należał dom, co najmniej od 2006 r. Pomimo tego przez lata dzierżawił nieruchomość za 387 zł. Tak wynika z umowy zawartej w 2002 r. Onet jest w posiadaniu dokumentu.

W latach 2006-2008 Konieczny pracował w Lublinie jako zastępca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Potem został inspektorem Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.

Kariera Koniecznego nabrała tempa, gdy przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości w 2012 r. Trzy lata później został wiceministrem środowiska w rządzie Beaty Szydło. W 2018 r. został dyrektorem generalnym Lasów Państwowych.

Deklaracja członkowska Andrzeja Koniecznego

Zmiana przepisów

Dlaczego nieruchomość należąca od lat do Nadleśnictwa Pomorze została w ogóle wystawiona na sprzedaż? Lasy Państwowe od pewnego czasu prowadzą „racjonalne działania w ramach (…) gospodarki mieszkaniowej”. W skrócie oznacza to wyprzedaż nieruchomości (domów, leśniczówek, mieszkań, gajówek), które są – zdaniem władz LP – zbędne.

Nieruchomości mogą nabywać niektórzy pracownicy Lasów, ale pod ściśle określonymi warunkami. Według przepisów przyjętych w 2016 r. leśnicy mogli wnioskować o wykup nieruchomości, których wartość nie przekraczała 100 tys. zł netto. Lokal, który chciał nabyć dyrektor miał wartość księgową netto 101,04 tys. zł. – zgodnie z prawem Nadleśnictwo nie powinno więc sprzedawać tej nieruchomości.

Konieczny w listopadzie 2019 r. zmienił limit, pozwalając na składanie wniosków na posiadłości, których wartość wynosi 150 tys. zł netto. Decyzja ta została cofnięta 9 stycznia 2020 r. — w przepisach znów pojawił się limit 100 tys. netto.

Decyzja Andrzeja Koniecznego o zmianie przepisów

Tymczasem o sprawie kupna nieruchomości przez dyrektora Koniecznego było informowane kilkanaście tygodni temu Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Z pisma datowanego na 4 marca 2021 r., w którego posiadaniu jesteśmy, wynika, że ministerialni urzędnicy nie dopatrzyli się nieprawidłowości. „Gazeta Wyborcza” opisała skargi, które Grzegorz Zubowicz – były polityk PiS-u z Suwalszczyzny i były leśnik – wysłał do Lasów Państwowych, a także do władz państwa i prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Skarżył się on także na zakup nieruchomości przez Koniecznego.

W zeszłym tygodniu Onet wysłał do dyrektora generalnego pytania w tej sprawie. Odpowiedzi nie otrzymaliśmy do tej pory. Sprawę skomentował dopiero po publikacji „Wyborczej”.

Andrzej Konieczny nie chciał wypowiadać się na temat bonifikaty i odesłał nas do rzecznik prasowej Lasów Państwowych. Wyjaśnił jednak, dlaczego przepisał nieruchomość na syna. – To było wielkie marzenie mojego dziecka. Mój syn urodził się w tym domu i czuje z nim silny związek emocjonalny – powiedział w rozmowie z Onetem.

Gajówka za bezcen dla syna premier

To nie jedyne transakcje Lasów Państwowych budzące kontrowersje. W październiku 2020 r. opisaliśmy w Onecie, że Nadleśnictwo Niepołomice wynajęło gajówkę teściowi syna Beaty Szydło. Syn byłej szefowej rządu jest jedną z osób, które mają prawo do korzystania z nieruchomości.

Miesięczna opłata za wynajem budynku wynosi 388 zł. Jan Kosiorowski, dyrektor krakowskich lasów przekonuje, że leśniczówkę mógł wynająć każdy, a powiązania najemcy z byłą premier nie mają znaczenia.

Sam dyrektor również wynajmuje gajówkę od Nadleśnictwa Niepołomice. Płaci za nią 150 zł miesięcznie.

Chcesz porozmawiać z autorem? Napisz: dawid.serafin@redakcjaonet.pl ; pawel.czernich@redakcjaonet.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK „X”

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

„X”

 

CZERWONE
Holler Box
%d bloggers like this: