NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7294 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Dzicz w mundurach !! Zwyrodnialcy Kamińskiego...
Musimy trzymać się z dala od ludzi, którzy zostali zaszczepieni? Wyślijcie więc Państwo proszę ten artykuł do lekarzy i dziennikarzy, do przyjaciół i krewnych!! Udostępniajcie!!
Jan Taratajcio i Grzegorz - ofiara choroby Morgellona - prowadził Marek Podlecki ( Video +18 SZOK!)
Spis powszechny 2021: Obowiązkowy ? - KTO NIE MUSI BRAĆ UDZIAŁU - SPRAWDŹ
Wstrząs: Siedem osób zmarło na koronę pomimo podwójnego szczepienia
Marines AFU zdezerterowali z armii po zauważeniu koncentracji wojsk rosyjskich na granicy
Niemcy. Sąd wydał wyrok ws. dwóch uczniów: „Maseczki są bezużyteczne.” Rządzący w panice
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Skromna aluminiowa puszka pokazuje, że gospodarka cyrkulacyjna nie będzie łatwa

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

LONDYN (Reuters) – Kiedy firma Coors wprowadziła pierwszą całkowicie aluminiową puszkę do napojów w 1959 roku, zaoferowała jednego centa za każdą zwróconą puszkę.

Amerykański browar wiedział, że może poddać zużyte puszki recyklingowi w celu wyprodukowania nowych puszek za ułamek kosztów pierwotnego metalu.

Recykling zużywa tylko 5% energii potrzebnej do przetworzenia tlenku glinu w pierwotne aluminium, a przetwarzać można go niemal w nieskończoność.

Sektor zużytych puszek po napojach jest obecnie ogromny i obecnie zużyta puszka po piwie może wrócić na półki sklepowe w ciągu 60 dni.

Column: Humble aluminium can shows a circular economy won't be easy | Reuters

Ponieważ Unia Europejska przygotowuje się do zaostrzenia przepisów dotyczących zużytych opakowań, aby zachęcić do gospodarki w pełni cyrkulacyjnej, aluminium ma dobrą pozycję w wyścigu o materiały.

Ale skromna aluminiowa puszka uwypukla również problemy związane z osiągnięciem pełnej okrągłości.

Nawet teraz, po dekadach kampanii rządowych i branżowych, Europa „traci” 25% swoich puszek każdego roku, a Stany Zjednoczone znacznie więcej.

W rzeczywistości, według Międzynarodowego Instytutu Aluminium, cały sektor aluminiowy traci każdego roku siedem milionów ton metalu potencjalnie nadającego się do recyklingu.

Całkowite wypełnienie tej luki w złomie nie będzie łatwe, ale będzie miało zasadnicze znaczenie dla dekarbonizacji sektora.

W KIERUNKU 100%

Wskaźnik recyklingu puszek aluminiowych w UE, w tym w tym czasie Wielkiej Brytanii, oraz Szwajcarii, Norwegii i Islandii wyniósł 76,1% w 2018 r., według European Aluminium.

Wskaźnik ten stale wzrastał w ostatnich latach i może być postrzegany jako historia sukcesu, ale nie przez Komisję Europejską, która chce 100% zdolności do recyklingu w ramach swojego planu działania w zakresie gospodarki cyrkularnej.

Obecny poziom recyklingu wynosi mniej niż optymalne 25% strat materiałowych w każdym cyklu użytkowania puszki po napoju, zauważył Kestutis Sadauskas, dyrektor ds. gospodarki cyrkularnej i zielonego wzrostu w Dyrekcji Generalnej ds.

Przemawiał on podczas środowej inauguracji wspólnej kampanii European Aluminium i Metal Packaging Europe, której celem jest osiągnięcie 100% regionalnego poziomu recyklingu puszek do 2030 roku.

Jeden z krajów, Norwegia, jest już blisko tego celu dzięki pionierskiemu systemowi zwrotu kaucji (DRS) oraz zakazowi stosowania opakowań wielomateriałowych. Według Kjella Olava Malduma z norweskiego systemu zwrotu kaucji INFINITUM, ponad 90% puszek jest zbieranych w ramach DRS, a kolejne 6% poprzez sortowanie odpadów domowych.

Rzeczywiście, kraje europejskie z wyższymi wskaźnikami recyklingu zazwyczaj posiadają jakąś formę systemu DRS.

Komisja Europejska odrzuciła w przeszłości zharmonizowany system DRS, ale według Sadauskasa ponownie rozważa ten pomysł. Podobnie jak rząd Francji, który stara się podnieść stosunkowo niski poziom recyklingu, wynoszący 66%.

Według Malduma z INFINITUM, DRS może szybko przesunąć tarczę w kierunku poziomu zwrotu 80%.

Jednak osiągnięcie 100% statusu zamkniętego obiegu w całej Europie będzie wymagało pełnej reakcji łańcucha dostaw, w tym wyeliminowania opakowań wielomateriałowych, poprawy systemów zbiórki, współpracy z „nieformalnymi” firmami recyklingowymi w biedniejszych krajach Europy Wschodniej, a przede wszystkim podwojenia świadomości konsumentów.

UTRACONY METAL

Warto pamiętać, że aluminiowa puszka jest dzieckiem z plakatu, jeśli chodzi o możliwość recyklingu, już od czasów pierwszych dwuczęściowych puszek Coorsa.

Ale po dziesięcioleciach mówienia społeczeństwu, aby ich nie wyrzucać, około jedna czwarta Europejczyków nadal robi dokładnie to, a o wiele więcej w niektórych krajach, takich jak Portugalia, gdzie wskaźnik recyklingu wyniósł zaledwie 43% w 2018 roku.

Utrata metalu jest wyższa w Stanach Zjednoczonych, gdzie Instytut Aluminium szacuje wskaźnik recyklingu puszek przemysłowych w 2019 r. na 55,9%, a wskaźnik recyklingu konsumenckiego na 46,1%, oba w dół w stosunku do poziomów z 2018 r.

Międzynarodowy Instytut Aluminium (IAI) szacuje, że globalnie 1,2 miliona ton aluminium w postaci zużytych puszek po napojach i innych sztywnych opakowań nie zostało zebranych po zakończeniu życia w 2018 roku.

To więcej niż roczna produkcja aluminium pierwotnego w Stanach Zjednoczonych.

„We wszystkich segmentach około siedmiu milionów ton aluminium nie jest poddawane recyklingowi każdego roku z powodu strat związanych ze zbieraniem i przetwarzaniem na koniec życia, a liczba ta wzrośnie do 17 milionów ton rocznie do 2050 r. bez zmiany obecnych wskaźników recyklingu” – zauważa IAI. („Aluminium Sector Greenhouse Gas Pathways to 2050, marzec 2021)

Niektóre sektory, takie jak budownictwo, mają bardzo wysokie wskaźniki recyklingu, ale również bardzo długi okres eksploatacji, co oznacza, że około trzy czwarte z 1,4 miliarda ton kiedykolwiek wyprodukowanego aluminium jest nadal w użyciu.

Ogranicza to ilość materiałów nadających się do recyklingu w obiegu. Wyraźnie jednak widać, że w łańcuchu dostaw skupiającym się na opakowaniach i produktach konsumenckich nadal istnieje duża luka w zakresie złomu.

Co więcej, sektor recyklingu aluminium stoi w obliczu kolejnego poważnego utrudnienia.

Duża ilość aluminium z recyklingu jest wykorzystywana do produkcji stopów dla sektora motoryzacyjnego, gdzie połączenie wytrzymałości i lekkości tego metalu jest idealne do obudowy silnika.

Jednak cały europejski sektor samochodowy odchodzi obecnie od silników spalinowych na rzecz pojazdów elektrycznych. Aluminium w obecnej flocie samochodowej może występować w formie stopu, który jest po prostu zbędny na etapie recyklingu.

Doprowadzenie recyklingu puszek do poziomu 100% może być łatwą częścią szerszego równania dotyczącego aluminium w obiegu zamkniętym.

Reuters Commodities (@ReutersCommods) | Twitter

LICZY SIĘ KAŻDA PUSZKA

Podniesienie poziomu recyklingu to nie tylko rosnący polityczny imperatyw w kierunku zrównoważonego rozwoju, ale może to być również klucz do całego sektora aluminium.

Energochłonny proces wytopu oznacza, że aluminium odpowiada za około 2% wszystkich globalnych emisji gazów cieplarnianych, przy czym wiele zależy od źródła energii.

Droga do zerowej emisji dwutlenku węgla będzie trudna, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że Chiny, największy producent na świecie, są w znacznym stopniu uzależnione od węgla w produkcji aluminium.

Stres energetyczny i emisyjny w sektorze aluminium w tym kraju już zaczyna się pojawiać w postaci obowiązkowych ograniczeń w prowincji Mongolia Wewnętrzna.

Na ironię zakrawa fakt, że aluminium, metal tak kluczowy dla zielonej rewolucji, może nie być w stanie wystarczająco się rozwinąć z powodu presji na dekarbonizację.

Recykling, który charakteryzuje się niskim śladem węglowym, stanowi oczywistą odpowiedź. Nie może on w pełni zrównoważyć zapotrzebowania na bardziej wysokoemisyjną produkcję pierwotną, ale może określić, ile nowych mocy produkcyjnych potrzebuje świat.

Według prognoz IAI, aby zaspokoić spodziewany 80% wzrost popytu do 2050 roku, potrzebne będzie dodatkowe 25 milionów ton mocy produkcyjnych w zakresie produkcji pierwotnej.

Zakłada to 100% wskaźnik recyklingu aluminium. Jeśli tego nie zrobimy, świat będzie potrzebował jeszcze więcej energochłonnych hut. Każda puszka dosłownie się liczy, jeśli chodzi o zaspokojenie przyszłego popytu.

Warto o tym pamiętać, gdy następnym razem skończysz pić i rozejrzysz się, gdzie można wyrzucić puszkę. Zwłaszcza, jeśli pracuje się w branży aluminiowej.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK „X”

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

„X”

 

CZERWONE
Holler Box
%d bloggers like this: