NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7314 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
EGIPT - 04.04.2021 - WIELKI NEOPOGAŃSKI RYTUAŁ - UROCZYSTE WPROWADZENIE DO KAIRU 22 MUMII FARAONÓW - VIDEO - CZY WŁAŚNIE UAKTYWNIONO LEGENDARNĄ KLĄTWĘ ??
NIEMCY: TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY POZWOLIŁ NA RATYFIKACJĘ FUNDUSZU ODBUDOWY UE
Pilne!!! Znamy Plan ewakuacji Rządu RP na wypadek wojny z Rosją!!!
Apel Putina do obywateli UE...
Wyszczepią dzieci na Covid? Wiceminister Kraska mówi o grupie wiekowej 10-15 lat..
Polska wstrzymała oddech. Jest NAGRANIE momentu eksplozji w Smoleńsku!
Bójka w Kaufland. Kobieta dostała w twarz za zwrócenie uwagi na brak maseczki?
Morawiecki OSZALAŁ! Rząd uderzy w Polaków
Kategorie
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Mafia pruszkowska. Co stało się z gangsterami: „Słowikiem”, „Masą” czy „Wańką”?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
facebook.com/jaroslaw.masa / za zgodą Jarosława S.
26.03.2021r
Co stało się z bossami mafii pruszkowskiej? W latach 90. trzęśli Warszawą, potem trafili do więzienia. Ale wbrew pozorom nie pożegnali się z gangsterskim życiem. Wielu z ich znów wpadło. A oskarżono ich o przemyty narkotyków, wymuszenia, karuzele vatowskie czy… uprowadzenie dwóch ciężarówek z kremem Nutella.

W latach 90. Warszawa nie była bezpiecznym miastem. Kradzieże samochodów, strzelaniny, włamania. Wielu przedsiębiorców w obawie o „bezpieczeństwo” płaciło gangsterom haracze. Początek nowego systemu i pierwsza dekada wolności to rozkwit przestępczych grup zorganizowanych. Najbardziej znaną z nich była mafia pruszkowska.

Mafia pruszkowska. Co stało się z gangsterami: „Słowikiem”, …

Grupa wywodząca się z Pruszkowa kontrolowała handel narkotyków, zajmowała się wymuszeniami, porwaniami, a także wspomnianym wyłudzaniem haraczy. Niedoinwestowana policja, tworzona po przemianach z 1989 roku, nie mogła sobie poradzić z tak rozwiniętą grupą przestępczą. „Pruszków” rozbito dopiero w 2000 roku, gdy jeden z członków grupy – Jarosław S. ps. „Masa” – został pierwszym w Polsce świadkiem koronnym. Jego zeznania umożliwiły skazanie kierownictwa mafii pruszkowskiej. Ale od tego czasu minęło ponad dwadzieścia lat. Co stało się z gangsterami, byłymi szefami mafii pruszkowskiej?

Mafia pruszkowska dzisiaj. Co stało się z gangsterami?

Grupa przestępcza, choć działała brutalnie, poza granicami prawa, rozpalała wyobraźnie wielu młodych ludzi. O „Pruszkowie” powstały filmy dokumentalne, książki, a nawet serial. Dość powiedzieć, że współautorem serii książek jest – były już – świadek koronny Jarosław M. „Masa”. Na początku warto zestawić najbardziej znanych przestępców należących do tej grupy.

„Pershing”

„Parasol”

„Słowik”

„Masa”

„Wańka”

„Malizna”

„Bolo”

„Kajtek”.

Pierwszy zginął jeszcze przed procesem, w którym „Masa” został świadkiem koronnym.

„Pershing”

Andrzej Kolikowski „Pershing” uznawany był za jednego z najinteligentniejszych polskich gangsterów. W latach 80. otworzył w Warszawie dom gry, poza tym obstawiał Wyścigi Konne na Służewcu oraz kasyna w stołecznych hotelach. Prywatnie przyjaźnił się z celebrytami i sportowcami, w tym z Andrzejem Gołotą. Według „Masy” Gołota był przez pewien czas nawet prywatnym ochroniarzem Kolikowskiego.

„Pershing” został zastrzelony w Zakopanem, pod Hotelem Kasprowy, 5 stycznia 1999, gdy wkładał narty do bagażnika swojego mercedesa. Prokuratura przypisywała zlecenie zabójstwa Mirosławowi D. ps. „Wańka”. Mordercy, dwójka mężczyzn, przez zabiciem „Pershinga” zatrzymali się w pobliskim hotelu. Podobno oglądali tam film „Kilerów dwóch”.

Na początku 2021 roku Patryk Vega ogłosił początek prac nad filmem o historii morderstwa „Pershinga”. Szczegóły na razie nie są znane.

„Parasol”

Janusz P. „Parasol” miał być w tzw. zarządzie mafii pruszkowskiej. Został skazany za kierowanie gangiem w 2003 roku. Wyszedł po pięciu latach, po wpłaceniu 200 tys. zł kaucji. P. prowadził lokal „Kaskada” w Brwinowie pod Warszawą, w którym – według policji – prano pieniądze. Janusz P. był znany wśród gangsterów ze względu na słynną strzelaninę z policją, która odbyła się w lipcu 1990 roku w motelu „George”, koło Nadarzyna (został wtedy uniewinniony).

Przez prokuratorów P. uznawany był za najgroźniejszego bossa Pruszkowa. Za kratki trafił kolejny raz, w 2012 roku, za rozboje, wymuszenia i inne przestępstwa z lat 1995-2003. Absurdalnie niski wyrok (rok pozbawienia wolności) sąd tłumaczył błędami prokuratury, która oparła się przede wszystkim na zeznaniach świadków koronnych.

Kolejny raz trafił do aresztu w 2017 roku. Wtedy prokuratura ze Szczecina aresztowała całą szajkę zamieszaną w nielegalne odzyskiwanie podatków. Grupa – specjalizująca się w „karuzelach vatowskich” oraz wyłudzeniach – działała w Warszawie i we Wrocławiu. Należeli do niej m. in. „starzy pruszkowscy” – poza „Parasolem” również „Wańka” i „Słowik”. W sumie grupa miała wyłudzić prawie 200 mln zł.

Mafia pruszkowska. Co stało się z gangsterami: „Słowikiem”, …

Co ciekawe, „Parasol” w maju 2020 wyszedł z aresztu na Służewcu za kaucją. Wpłacił 120 tys. poręczenia majątkowego, mimo że oficjalnie zarabia ok. 2 tys. zł miesięcznie. Sędzia pozwolił na opuszczenie aresztu ze względu na zły stan zdrowia P. (problemy z kręgosłupem). Ale „Parasol” niedługo nacieszył się wolnością. Do aresztu trafił – na razie na trzy miesiące – pod koniec stycznia tego roku. Znów w sprawie działalności zajmującej się m. in. przestępstwami podatkowymi.

„Słowik”

Kolejny z szefów mafii pruszkowskiej, który obecnie przebywa w areszcie. Ostatnie lata Andrzeja Z. to działalność przestępcza na dużą skalę. Prokuratura zarzuca grupie składającej się ze „Słowika”, „Wańki” i „Parasola” nie tylko przestępstwa związane z VAT-em. Zdaniem prokuratury to „Słowik” miał kierować gangiem, który zajmował się m. in. handlem narkotykami, wymuszeniami i kradzieżami. W tej ostatniej sprawie przypisuje się im kradzież bursztynów (warte 440 tys.), zegarków (ok. 1 mln zł) czy dwóch transportów… kremu Nutella (600 tys. zł).

„Słowik” obok „Masy” był najbardziej znanym gangsterem, a przy okazji królem życia. Wydawał ogromne sumy pieniędzy, jeździł po świecie, a ślub ze swoją (byłą już) żoną wziął w 1995 roku w Las Vegas. Opinia publiczna poznała go, gdy został ułaskawiony przez prezydenta Lecha Wałęsę (1993 rok). Podobno administracja Wałęsy miała dostać łapówkę w wysokości 150 tys. dolarów. Tego jednak nigdy nie potwierdzono. „Słowik” został zatrzymany w 2001 roku w Hiszpanii. Co ciekawe, śledczy namierzyli go, gdy skontaktował się z dziennikarzami, którzy prowadzili program na temat ówczesnej jego żony Moniki, która co ciekawe, później również trafiła do więzienia .

Z niektórych zarzutów – np. zlecenia zabójstwa gen. Marka Papały – został oczyszczony, za inne został skazany. W więzieniu przebywał do 2013 roku. Potem przez cztery lata był na wolności. Widywano go m. in. w Sopocie czy na stadionie Legii w loży VIP. Pojawił się także w teledysku Malika Montany „Big Poppa”. Andrzej Z. kolejny raz do aresztu trafił w 2017 roku. Po trzech latach, w sierpniu ubiegłego roku, wyszedł za kaucją w wysokości 400 tys. zł. Na wolności był jedynie kilka miesięcy. Dziś znów jest w areszcie m.in. za podejrzenie kierowania grupą przestępcą po 2013 roku oraz za zawiązanie gangu w więzieniu na Białołęce, gdzie odsiadywał poprzedni wyrok.

facebook.com/jaroslaw.masa / za zgodą Jarosława S.

„Masa”

Jarosław S. (później Ł.) to chyba najbardziej znany polski gangster. Wszystko za sprawą tego, że został pierwszym w Polsce świadkiem koronnym. Dzięki jego zeznaniom sąd w 2003 roku skazał szefów mafii pruszkowskiej. Ale „Masa”, korzystając z nagłej popularności, zaczął prowadzić życie celebryty. Udzielał wywiadów, pisał książki. Utrzymywał mit mafii pruszkowskiej na wzór tej włoskiej czy kolumbijskiej. Pisał o narkotykach, kobietach, przestępstwach, a jego książki rozchodziły się w setkach egzemplarzy.

Ale prokuratura z czasem zaczęła coraz mniej ufać „skruszonemu” przestępcy. W końcu, w maju 2018 roku, Biuro Spraw Wewnętrznych zatrzymało Jarosława Ł. (to nowe nazwisko „Masy”). Chodziło o zarzuty wyłudzenia kredytów, łapówki oraz powoływanie się na wpływy w policji. „Masa” trafił do aresztu. Najpierw na trzy miesiące. Koniec końców wyszedł w maju 2020.

W jego sprawie trwa proces. Pierwotnie Ł. chciał dobrowolnie poddać się karze. Zaproponował 3 lata i 11 miesięcy więzienia. Śledczy chcieli miesiąc więcej. Negocjacje upadły. Ale może się okazać, że najsłynniejszy świadek koronny przelicytował. Za stawiane mu zarzuty grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

„Wańka”

„Najinteligentniejszy mafijny boss z Pruszkowa” – tak media pisały o Leszku D. zwanym „Wańka”. To młodszy brat „Malizny”, również należącego do ścisłego kierownictwa mafii pruszkowskiej. W PRL-u miał budkę na Bazarze Różyckiego, ale w latach 80. zaczął interesować się „gangsterką”. „Wańka” zajmował się przemytem narkotyków na wielką salkę. Głośno zrobiło się o nim w roku 1993 za sprawą statku „Jurata”. Płynący z Wenezueli statek zatrzymał się w Liverpoolu. Tam celnicy odkryli ponad 1,2 tony kokainy ukrytej w lukach. Sprawą zajęła się polska policja, która w porcie w Gdyni przygotowała zasadzkę. Gdy statek zacumował, okazało się, że cała kokaina zniknęła.

Leszek D. za tę akcję został w 2000 skazany na jedenaście lat więzienia. W kolejnych procesach skazano go także za kierowanie gangiem pruszkowskim (6 lat więzienia), siłowe przejęcie klubu (6 lat więzienia), udział w rozbojach (2,5 roku więzienia). Był osadzony w więzieniu przy ul. Racławickiej. Wyszedł stamtąd w 2013 roku. Oficjalnie prowadził potem – wraz z „Parasolem” – firmę sprowadzającą do Polski kawę i artykuły spożywcze. Prawdopodobnie była to przykrywka do działalności przestępczej.

D. ponownie trafił za kratki w 2017 roku, w związku z kolejnymi zatrzymaniami byłych już szefów mafii pruszkowskiej. Wpadł – o czym pisaliśmy wcześniej – razem ze „Słowikiem” i „Parasolem”. „Wańka” wyszedł z więzienia dwa lata później, po wpłaceniu kaucji o wysokości 200 tys. zł. Na początku tego roku D. został ponownie zatrzymany, tym razem przez CBŚP, w sprawie jeszcze innego przestępstwa. Po krótkim areszcie wyszedł na wolność, bowiem prokuratura nie zgodziła się na dalszy areszt tymczasowy. Ale prokuratura odwołała się do Sądu Okręgowego w Szczecinie. Ten zmienił decyzję i zezwolił na areszt. „Wańka” wraz z „Parasolem” zostali zatem pozbawieni wolności. „Słowik” w areszcie był już wcześniej – w sprawie innych przestępstw.

Gangsterzy z mafii pruszkowskiej zatrzymani! Wpadł "Słowik", "Parasol" i "Wańka"

Gangsterzy z mafii pruszkowskiej zatrzymani! Wpadł „Słowik”,…

Gangsterzy z mafii pruszkowskiej zatrzymani! Wpadł "Słowik", "Parasol" i "Wańka"
Gangsterzy z mafii pruszkowskiej zatrzymani! Wpadł "Słowik", "Parasol" i "Wańka"
Gangsterzy z mafii pruszkowskiej zatrzymani! Wpadł "Słowik", "Parasol" i "Wańka"

Gangsterzy z mafii pruszkowskiej zatrzymani! Wpadł "Słowik", "Parasol" i "Wańka"

„Malizna”

„Malizna”, starszy brat „Wańki” w zeszłym roku obchodził siedemdziesiąte urodziny. W 2003 roku został skazany za kierowanie gangiem pruszkowskim na siedem lat więzienia. Jeszcze w tym samym roku sąd w Nowym Sączy skazał Mirosława D. na 10 lat za zlecenie zabójstwa „Pershinga”.

Po wyjściu z więzienia – w 2013 roku – według ustaleń dziennika „Fakt” miał spotkać się z dawnym „zarządem Pruszkowa”. W kolejnych procesach skazywano jego dawnych kolegów, z którymi widziano go w warszawskich restauracjach, m. in. „Słowika” czy młodszego brata „Wańkę”. „Malizna” do więzienia jednak nie trafił. Z zawodu jest taksówkarzem. Po wyjściu z więzienia miał zacząć prowadzić własną firmę.

„Kajtek”

Ryszard Sz. „Kajtek” to dziś starszy człowiek, mający 75 lat. W latach 90. był jednym z szefów mafii. Po procesie grupy przestępczej Pruszkowa wyszedł z więzienia w 2007 roku. Prokuratura twierdzi, że nie zarzucił działalności przestępczej. Oskarżono go o handel narkotykami, jednak pechowy proces (zmiana sędziego, referenta, sądu…) toczy się od 2013 roku. Wraz z „Kajtkiem” na ławie oskarżonych siedzi też „Bolo”.

Według zeznań Sz. utrzymuje się z oszczędności i emerytury – 700 zł miesięcznie. Zadeklarował, że ma ok. 100 tys. złotych oraz pięcioletniego mercedesa klasy C.

Mafia pruszkowska. Co stało się z gangsterami: „Słowikiem”, …

„Bolo”

Zygmunt R. „Bolo” w procesie „Pruszkowa” został oskarżony i skazany za kierowanie gangiem. Do więzienia trafił na siedem lat. Po wyjściu stanął przed sądem także w tzw. drugim procesie pruszkowskim (2006-2012). Podobnie jak większość jego kolegów z grupy został oczyszczony z zarzutów. Postępowanie trwało aż sześć lat i zakończyło się, jak pisały wówczas media, klęską prokuratury, która z resztą złożyła odwołanie.

Wiosną 2017 roku proces ruszył od nowa. „Bolo” został z niego wyłączony ze względu na problemy zdrowotne. Jak mówiło się nieoficjalnie, przeszedł zawał. To nie pierwszy raz, gdy przestępca został oczyszczony z zarzutów. W 2011 roku CBŚP aresztowała R. pod zarzutem rozprowadzenia narkotyków na dużą skalę (ok. 10 kg kokainy, 10 kg heroiny). Proces, w którym oskarżony jest także „Kajtek” ciągnie się jednak od 2013 roku.

wabrzezno.naszemiasto.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK - NIEDZIELA 21.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
Live streaming - KLIKNIJ >>>>>>>
 

WSPARCIE FINANSOWE  DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI "

AKTUALNIE PRACE ORGANIZACYJNE TRWAJĄ - DO CZASU ZAREJESTROWANIA STOWARZYSZENIA I ZAŁOŻENIA KONTA BANKOWEGO DOBROWOLNE WSPARCIE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA DANE NIŻEJ PODANE ( KLIKNIJ) Z DOPISKIEM W TYTULE PRZELEWU - DAROWIZNA - D.R.P.P (inaczej opisane przelewy nie dotrą)

Holler Box
%d bloggers like this: