NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7291 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Musimy trzymać się z dala od ludzi, którzy zostali zaszczepieni? Wyślijcie więc Państwo proszę ten artykuł do lekarzy i dziennikarzy, do przyjaciół i krewnych!! Udostępniajcie!!
Izraelczycy wnieśli pozew w związku z naruszeniem Kodeksu Norymberskiego, za stosowanie przymusu szczepień cowid!!
Jan Taratajcio i Grzegorz - ofiara choroby Morgellona - prowadził Marek Podlecki ( Video +18 SZOK!)
Czy widzisz analogię ??
WYBIERAMY LOGO DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI"
Szokujący nekrolog Krawczyka!!  Zareagował członek Zarządu EMA.
Wybuch wulkanu. Ewakuują tylko osoby zaszczepione na COVID-19 [VIDEO]-
najnowsze info z ukrainy 11.04.2021
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Pamięci Polaków ratujących Żydów

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

W ramach Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką w Warszawie odbyła się inauguracyjna sesja Sympozjum Sprawiedliwych pt. „Na ratunek – w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej”.

Inicjatywa organizowana została przez Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej oraz Muzeum Niepodległości w Warszawie i poświęcona jest dyplomacji polskiej oraz instytucjom rządu RP na uchodźstwie, które podczas II wojny światowej organizowały pomoc Żydom

Jak powszechnie wiadomo wśród uznanych tytułem: „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” najwięcej jest Polaków. To są fakty. Wobec częstych oskarżeń Polaków o jakiś osobliwy, większy niż wśród innych narodów świata, antysemityzm, takie sympozja mają pokazywać też inną Polskę i Polaków.

Nie jesteśmy wyjątkowi

W historii polsko-żydowskich relacji są tacy ludzie jak Jan Karski, Irena Sendlerowa, Witold Pilecki czy Aleksander Ładoś, którzy Żydom pomagali, ale i cała masa szmalcowników i zwykłych bandytów, którzy Żydów denuncjowali czy też wprost zabijali. Ani w jednej ani w drugiej postawie nie jesteśmy wyjątkowi. W Polsce żyło najwięcej Żydów w Europie. Dlatego to właśnie tu najwięcej Żydów ukrywano, i najdłuższa jest polska lista „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata”. Ale i tu było Jedwabne…Kilka lat temu ukazał się książka pt: „Uprzejmie donoszę panie Gestapo”, której tytuł był zaczerpnięty z jednego z tysięcy donosów, w których jedni Polacy donosili Niemcom na innych Polaków, ale również na Żydów i tych, którzy ich ukrywali. Powody były różne. Był nim czasem zapewne antysemityzm, ale najczęściej zwykła bezinteresowna ludzka zawiść, gdy ktoś na przykład informował, że sąsiad ma dwie świnie i mu się dobrze ostatnio powodzi. Zatem pewnie ukrywa Żydów?

 

W przedwojennych Niemczech żyło nieco ponad 200 000 Żydów. W przedwojennej Polsce stanowili 8,5% ludności, ponad 3 000 000 ludzi. Polska była pod względem ich liczby drugim po Stanach Zjednoczonych miejscem zamieszkania na świecie.

Przeciętny Niemiec przed wojną Żyda widział na nazistowskim plakacie. Niemiecki Żyd, znacznie częściej zasymilowany niż polski, czuł się Niemcem i często dowiadywał się o tym, że jest Żydem, gdy przyszło po niego gestapo. Znane są listy pewnego żołnierza Wermachtu, pisane do rodziny z kampanii wrześniowej w 1939 roku w Polsce, gdy pierwszy raz zrozumiał, o czym mówiła w ogóle niemiecka propaganda. Tego Żyda i to takiego jak na plakacie, w jarmułce, z pejsami i w chałacie, zobaczył dopiero w naszym kraju.

Pomoc Żydom wymagała wielkiej odwagi i miała charakter heroiczny

Czy w Polsce przed wojną i w czasach okupacji istniał antysemityzm? Oczywiście, że tak. Jak i w wielu innych krajach na świecie. Czy było go więcej niż gdzie indziej? Pewnie tak. Ale to też wynika raczej ze statystyki: trudno, żeby antysemityzm był większy w kraju, w którym nie ma Żydów, niż w kraju, który miał największą żydowską diasporę w Europie. Chociaż z nami to różnie bywa: obecna władza jest najbardziej antykomunistyczną władzą od 1989 roku w kraju, w którym nie ma komunistów. W kraju, w którym nie ma komunistów, prawica na demonstracjach krzyczy do dziś – precz z komuną!Niewątpliwie zaś przez fakt, że w przeciwieństwie do tego, co miało miejsce na Zachodzie, u nas za pomoc Żydom groziła kara śmierci, sama pomoc wymagała wielkiej odwagi i miała charakter heroiczny. Wielu przecież za tę pomoc zapłaciło najwyższą cenę. Cenę życia.

 

Nieudane próby „wstrząsnąć sumieniami wielkich tego świata”

Sympozjum organizowane przez Muzeum Polaków Ratujących Żydów, nie było pierwszym tego rodzaju. Tym razem jednak postanowiono na nim udowodnić, że pomoc Żydom, jakiej udzielali Polacy, nie była tylko indywidualnym bohaterstwem, ale miało w niej swój udział polskie „państwo podziemne”. Koronnym na to przykładem miałaby być „grupa Ładosia”, polskiego dyplomaty, która w misji dyplomatycznej w szwajcarskim Bernie, we współpracy z organizacjami żydowskimi pomogła wyjechać tysiącom Żydów z okupowanego kraju na podstawie dostarczanych przez nich fałszowanych paszportów krajów Ameryki Południowej.

I to nie tylko Żydom z Polski, ale i innych krajów Europy. Z tym, że Ładoś i jego koledzy, mimo że pracujący w polskiej placówce dyplomatycznej, działali jednak na własną rękę z humanitarnych pobudek. Rząd polski o tym wiedział, akceptował, ale trudno powiedzieć, że w jakiś sposób w tym pomagał. Trudno mu z tego powodu przypisać jakieś zasługi.

Historia Jana Karskiego, który przywoził na Zachód informacje o holokauście też trafiała w próżnię. Nie robił z tym wiele rząd polski, a na Zachodzie mu nie wierzono. Przyjął go nawet prezydent Roosvelt i na przyjęciu się skończyło.

Szmul Zigielbojm, który dokumentował zagładę Żydów w Polsce, po serii listów do władz polskich i państw alianckich informujących o tragicznych warunkach, głodzie, mordach w gettach na terenie Polski; listów, w których błagał o pomoc dla powstania w warszawskim getcie (choćby już tylko w postaci rozrzucenia na terenie Niemiec ulotek informujących ich mieszkańców o dokonującej się zagładzie) w proteście przeciw milczeniu rządu polskiego i całego świata, odebrał sobie życie, by wstrząsnąć sumieniami wielkich tego świata.

Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów – materiały edukacyjne IPN  - Ministerstwo Edukacji i Nauki - Portal Gov.pl
Warto o tym przypominać

Nie wstrząsnął. Problem w tym, że los Żydów mało kogo wtedy na świecie obchodził. Polski rząd też niewiele mógł zrobić. Ci, co mogli zrobić, nic nie chcieli. W niewielkim stopniu interesował się ich losem także rząd polski, mimo, że byli obywatelami naszego kraju. Rada Pomocy Żydom „Żegota” stworzona przez rząd londyński wiele nie zrobiła. Pomoc dla powstania w warszawskim getcie też była mikroskopijna. Polskie podziemie samo miało mało broni, a rok później z jednym pistoletem na 10 powstańców szykowało się do własnego powstania. Zalecano wręcz, by tej pomocy żydowskim powstańcom nie udzielać, bo to zmarnowana broń i amunicja.

 

Samą inicjatywę Sympozjum Sprawiedliwych przypominania o tym, że antysemityzmu nie wyssaliśmy z mlekiem matki, jak nam próbują niektórzy wmawiać, uważam za dobrą. Jak w każdym narodzie, tak i w naszym, w trudnych momentach próby jedni ludzie potrafią się wznieść na szczyty człowieczeństwa, a inni wręcz odwrotnie na szczyty podłości. Większość jak zawsze pozostaje obojętna lub paraliżuje ją strach. Warto te dobre postawy przypominać w nadziei, że choćby kolejny amerykański prezydent nie powie już o „polskich obozach koncentracyjnych”. 

Nie wiem tylko czy trzeba na siłę wyolbrzymiać rolę państwa polskiego w ratowaniu Żydów przed zagładą. Ona, jak i w innych państw, była niewielka. W czasie wojny to ludzie ludziom zgotowali taki los, ale też i ludzie ludziom potrafili pomagać.

pl.sputniknews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK „X”

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

„X”

 

CZERWONE
Holler Box
%d bloggers like this: