NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7289 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Musimy trzymać się z dala od ludzi, którzy zostali zaszczepieni? Wyślijcie więc Państwo proszę ten artykuł do lekarzy i dziennikarzy, do przyjaciół i krewnych!! Udostępniajcie!!
Jan Taratajcio i Grzegorz - ofiara choroby Morgellona - prowadził Marek Podlecki ( Video +18 SZOK!)
Szokujący nekrolog Krawczyka!!  Zareagował członek Zarządu EMA.
Były wiceprezes Pfizer: „Rządy okłamują cię i przygotowują się do masowego wyludnienia”
MORGELONY – broń biologiczna XXI wieku!! FOTO +18
RUSZYŁA NIEMIECKA POMOC DLA POLAKÓW Potrzebne ubrania, jedzenie a nawet woda OTO PRAWDZIWA SYTUACJA W POLSKICH SZPITALACH
WYBIERAMY LOGO DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI"
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Białoruś. Kwestia polska nabiera obrotów

1.00 avg. rating (45% score) - 1 vote

Na Białorusi trwają aresztowania aktywistów nieuznawanego na Białorusi Związku Polaków. Prokuratura generalna wszczęła przeciwko jego liderce Andżelice Borys i „innym osobom”, postępowanie karne z artykułu o podżeganiu do wrogości lub nienawiści na tle rasowym, narodowym, religijnym lub innym.

Oprócz szefowej związku, w sprawę zaangażowani są również inni aktywiści tej organizacji, w tym dziennikarz, działacz polonijny i społeczny Andrzej Poczobut.

Prokuratura Generalna poinformowała, że pozwani w sprawie, jako członkowie tego związku, od 2018 roku do chwili obecnej, na terenie Grodna i innych miejscowości w obwodzie, organizowali i przeprowadzili z udziałem nieletnich szereg nielegalnych wydarzeń masowych, mających na celu uhonorowanie uczestników antyradzieckich bojówek, działających podczas i po Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, dokonujących grabieży i mordów na ludności cywilnej Białorusi.

Jeden powód – dwa święta

Jak opowiedział Sputnikowi Mieczysław Łysy, przewodniczący uznawanego przez oficjalne władze Białorusi „Związku Polaków na Białorusi”, zgodnie z oficjalną wersją, Andżelika Borys była aresztowana przez milicję w związku z organizacją jarmarku rękodzieła ludowego „Grodzieńskie Kaziuki” na dziedzińcu Konsulatu RP w Grodnie z naruszeniem prawa i została skazana przez sąd na 15 dni aresztu.

Rozmówca wyjaśnił, że Związek Polaków na Białorusi został utworzony w 1991 roku, aby zjednoczyć zamieszkujących w kraju Polaków. Obecnie działa on w dwóch wariantach – uznany przez Mińsk Związek Polaków oraz nieuznawany przez władze białoruskie związek pod przewodnictwem Andżeliki Borys. Ta druga organizacja jest wspierana, między innymi, przez polskie władze.

„Nikt nie zakazywał członkom organizacji pod przewodnictwem Andżeliki Borys brać udziału dzień wcześniej w „Kaziukach”, które przeprowadził nasz Związek. Było dużo osób, dla wszystkich wystarczyłoby miejsca”, powiedział Mieczysław Łysy.

Opowiedział, że „Kaziuki” to święto na cześć Św. Kazimierza , patrona rzemiosła, które uważane jest za święto wszystkich rzemieślników. „To prawdziwe święto, trwa handel. Przyjęło się u nas i na Litwie. Z jakiegoś powodu Andżelice Borys zachciało się odizolować wbrew władzy i tradycyjny jarmark na Białorusi zorganizować osobno od pozostałych, chociaż wcześniej świętowali razem. Mimo, że każdego roku organizują święto w formie, która różni się od tego, jak przeprowadzamy je my, i pojawiały się jakieś pretensje ze strony władz, ale świętowali razem. Takie wydarzenia przeprowadza się oficjalnie, razem z miastem, ponieważ potrzebny jest plac, potrzebni są ludzie. Dlaczego konieczne jest wchodzenie w konflikt z władzami, podejmowanie ryzyka, zastępowanie zespołów, które tutaj przyjeżdżają? To wygląda jak jakaś specjalna akacja. Oni świadomie zaostrzają sytuację, to zrozumiałe…”, mówi lider Związku Polaków na Białorusi.

Ani jednej próby rejestracji

Mieczysław Łysy podkreśla, że problem polega na tym, że Związek Polaków na Białorusi Andżeliki Borys nie jest oficjalnie zarejestrowany. Istnieje on równolegle z oficjalnie uznanym przez Mińsk po podziale organizacji w 2005 roku.

„O ile wiem, przez ostatnie 10 lat nie przeprowadzono ani jednej próby rejestracji, chociaż twierdzą, że nie zostaną zarejestrowani. Niech chociaż spróbują! Po podziale Związku Polaków w 2005 roku Związek przetrwał, a kto się z tym nie zgadzał, działał nadal nieoficjalnie, nie rejestrując się, jako struktura opozycyjna, przy czym z politycznym ukierunkowaniem, podczas gdy my żyjemy poza polityką zgodnie ze statutem, wspierając i rozwijając język polski, tradycje, kulturę na Białorusi. Andżelika Borys ma całkowicie polityczną ocenę zdarzeń. Niech się w takim razie określi – być związkiem czy partią polityczną. Nie mówię, że partia to coś złego, ale wtedy przeczy statutowi organizacji. W statucie nie ma żadnych celów politycznych. Dlatego należy się określić”, powiedział Mieczysław Łysy, przewodniczący Zjednoczenia Społecznego „Związek Polaków na Białorusi”.

„Sól na rany”

Przewodniczący Społeczności Polaków na Białorusi Mieczysław Jaśkiewicz odmówił komentarza na temat wydarzeń, związanych z aresztowaniem aktywistów nieuznawanego przez władze Związku Polaków na Białorusi. „Nie chciałbym tego komentować. To temat zbyt bolesny. To jakby sypać sobie sól na ranę” – powiedział w rozmowie ze Sputnikiem.

O sprawie inaczej

Z kolei prezes honorowy nieuznawanego Związku Polaków na Białorusi, aktywista demokratycznej opozycji Tadeusz Gawin (Tadeusz_Gawin) w rozmowie ze Sputnikiem nazwał aresztowania działaczy opozycyjnych rażącym naruszeniem umowy między Republiką Białoruś i Polską o dobrosąsiedztwie i przyjaznej współpracy, zwłaszcza artykułów 14, 15 i 16, w których gwarantowane są wszystkie prawa mniejszości narodowych, a dokładniej – swobodne używanie języka ojczystego, zakładanie swoich organizacji, praca w tych organizacjach bez żadnych ograniczeń i przeszkód.

 

Według niego w 2005 roku podział Związku Polaków na Białorusi zorganizowano specjalnie. Wtedy przewodniczącą została wybrana Andżelika Borys. Aby nie pozwolić organizacji rozwijać się pod jej przewodnictwem, związek został rozbity na dwie części.

 

„Ta organizacja nie przynosiła i nie przynosi Białorusi żadnej szkody. Borys nigdy nie planowała zajmować się działalnością polityczną, zajmowała się tylko i wyłącznie kwestiami języka polskiego, polskiej kultury. A to, że władzom nie spodobała się jej osoba, to już pytanie do władz, po co oni to zrobili? I co osiągnęli? Jest niewielka grupa ludzi, która wcale nie zajmuje się sprawami polskimi, ale jest podporządkowana władzom, i może mówić, że patrzcie, mamy polską organizację – Związek Polaków. A z drugiej strony, ogromna organizacja, za którą stoi cała masa polskiej populacji, która aktywnie działa, rozwija swój język, swoją kulturę, ale która jest w kontrze do lub na odwrót, władza jest w kontrze do tej organizacji”, wyraził swoje zdanie na temat sytuacji Tadeusz Gawin.

 

Opowiedział o tym, że dzięki wsparciu Polski, na Białorusi na potrzeby Polonii zostały stworzone specjalne obiekty kulturalne, ale majątek Związku został odebrany.

Jako pierwszy przewodniczący Związku podpisałem umowy majątkowe. Napisane tam było, że jeżeli Domy Kultury Polskiej będą wykorzystywane niezgodnie z przeznaczeniem, majątek powinien zostać zwrócony stronie polskiej, a dokładniej Wspólnocie Polskiej w Warszawie. Domy Polskie zostały zbudowane z jej środków. Nie są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem, ale niemniej, nikt ich nie zwraca. Uważam, że to bezpośrednie łamanie podpisanej umowy oraz prawa o ochronie mniejszości narodowych na Białorusi

– mówi Gawin.

 

Twierdzi, że „państwo zbudowane jest w ten sposób, że nie da się na nic otrzymać pozwolenia”. „Jakie jeszcze potrzebne jest pozwolenie na przeprowadzenie wydarzenia na terenie dziedzińca Konsulatu Generalnego RP, na przykład, w Grodnie? No, jakiego pozwolenia potrzeba”, mówi Tadeusz Gawin. 

Na pytanie Sputnika czy podejmowano próby rejestracji Związku pod przewodnictwem Andżeliki Borys, rozmówca odpowiedział, że nie wie.

„Ja wiem tylko jedno: tutaj obecnie nie jest możliwe zarejestrowanie żadnej organizacji, prawo działa w interesie tylko jednego człowieka”, powiedział Tadeusz Gawin.

1.00 avg. rating (45% score) - 1 vote
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK „X”

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

„X”

 

CZERWONE
Holler Box
%d bloggers like this: