NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7294 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Musimy trzymać się z dala od ludzi, którzy zostali zaszczepieni? Wyślijcie więc Państwo proszę ten artykuł do lekarzy i dziennikarzy, do przyjaciół i krewnych!! Udostępniajcie!!
Dzicz w mundurach !! Zwyrodnialcy Kamińskiego...
Jan Taratajcio i Grzegorz - ofiara choroby Morgellona - prowadził Marek Podlecki ( Video +18 SZOK!)
Spis powszechny 2021: Obowiązkowy ? - KTO NIE MUSI BRAĆ UDZIAŁU - SPRAWDŹ
Wstrząs: Siedem osób zmarło na koronę pomimo podwójnego szczepienia
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Marines AFU zdezerterowali z armii po zauważeniu koncentracji wojsk rosyjskich na granicy
NADESŁANE PRZEZ CZYTELNIKA - DARIUSZ KWIECIEŃ HISTORIA ZARAZY KOŁEM SIE TOCZY CZYLI ZAMORDYZM COVIDOWY NIC NOWEGO
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Węgry po cichu kupują Transylwanię od Rumunów..

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Węgry po cichu kupują Transylwanię od Rumunów – albo jak Transylwania oderwie się od Rumunii…

Nie ma rewizji terytorialnej bez rewizji ekonomicznej. Aby Transylwania mogła wrócić do domu, konieczne jest, aby większość gospodarki regionu znajdowała się w rękach Węgier, a jeśli tak się stanie, w interesie inwestorów zagranicznych będzie również zwrócenie tego obszaru Węgrom. Oprócz Węgrów największymi inwestorami w Siedmiogrodzie są Włosi, Niemcy, Austriacy i Holendrzy. Trzech z nich wcześniej wspierało Węgry w dochodzeniu roszczeń terytorialnych…

Węgierska okupacja gospodarcza w Siedmiogrodzie

Rumunia, aw szczególności Transylwania, jest jednym z najpopularniejszych kierunków eksportu kapitału węgierskiego. Już w 1999 r. Węgierski eksport kapitału do sąsiedniego państwa ustanowił rekordy.

Zmiana reżimu nastąpiła również w Rumunii w latach 1989-90 i już pokazano, że Transylwania znacznie wyprzedza terytoria Havasalföld i Mołdawii. Jednak kraj nadal nie radził sobie zbyt dobrze pod względem gospodarczym, w latach 90. rządy zmieniały się, a środki oszczędnościowe wprowadziły pod koniec dekady spowolnienie wzrostu gospodarczego, zwiększenie sald handlu zagranicznego i deficytu budżetu centralnego. Rumunia nawet wtedy nie radziła sobie zbyt dobrze.

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na bezpośrednie inwestycje zagraniczne w latach 90. była możliwość, jaką daje prywatyzacja. Chociaż prywatyzacja przebiegała w sposób nieuporządkowany w pierwszej połowie lat 90. w warunkach politycznych, to w drugiej połowie dekady warunki prawne zostały uregulowane i złagodzone, otwierając możliwość inwestowania kapitału przez firmy zagraniczne (w tym węgierskie). rumuńskiej gospodarki. W 1995 r. Parlament węgierski przyjął XCV w sprawie dewiz. prawa, które w 1996 roku prawie czterokrotnie zwiększyło wartość eksportu kapitału w porównaniu z inwestycjami z 1995 roku. Zmiana ta jest jeszcze większa w 1997 r .: ponad sześciokrotnie wyższy niż w 1996 r. I ponad 14 razy większy niż w 1995 r. (Źródło) . Obecnie w Rumunii istnieje około 12 000 firm z węgierskimi interesami. 

Stolica Węgier w Transylwanii

Transylwania od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków eksportu kapitału węgierskiego, aw 1999 r. Węgierski eksport kapitału do Rumunii ustanowił rekord. 90% okrojonych inwestycji krajowych trafiło do regionu Transylwanii, pozostałe około 10% jest dystrybuowane w innych regionach, ale głównie ogranicza się to również do Bukaresztu. Do 2000 roku liczba węgierskich firm i wartość ich inwestycji odegrały wiodącą rolę w regionie Siedmiogrodu, aw całej Rumunii Węgry zajmują 12. miejsce z kapitałem zakładowym w wysokości 153,5 mln USD zainwestowanym w tym okresie.

W latach 1990-2000, ze względu na dużą liczbę małych i średnich przedsiębiorstw, Węgry zajmują lepszą pozycję pod względem liczby zarejestrowanych firm: z 3306 firmami, które stanowią 4,3% wszystkich wspólnych przedsięwzięć, jesteśmy siódmym krajem. na liście. Spośród krajów CEFTA największą inwestycję dokonały Węgry: stąd pochodzi 82,8% spółek joint venture i 77,3% kapitału walutowego. Źródło: Rumuńska Izba Handlowo-Przemysłowa i Gmina Bukareszt. Krajowe Biuro Rejestru Handlowego)

W latach dziewięćdziesiątych w zmieniającej się węgierskiej gospodarce nie było kapitałochłonnych firm węgierskich, a nowo utworzona węgierska gospodarka rynkowa wciąż oferowała wiele niewykorzystanych możliwości. Dlatego początkowo pierwsze inwestycje w Transylwanii pojawiały się głównie w sektorze handlu detalicznego, głównie z wykorzystaniem więzi rodzinnych.

% 2BHungarian% 2B% 25C3% 25A9rdekelts% 25C3% 25A

Rozkład spółek z udziałem Węgier w okręgach rumuńskich, z wyjątkiem Transylwanii, udział inwestycji węgierskich w Rumunii jest znikomy (inwestorzy węgierscy nie są również obecni w 3 najbardziej zaludnionych okręgach w Siedmiogrodzie) (2000)

Przed zagranicznymi koncernami międzynarodowymi kilka dużych węgierskich firm rozpoczęło już ekspansję w Rumunii, takich jak MOL, TVK, Zalakerámia, Caola, Richter, Dunapack i Pannonplast. W niektórych przypadkach jest to inwestycja wielomilionowa. Richter Gedeon Rt., Który kupił 51 procent akcji Armedica, rumuńskiej firmy farmaceutycznej, zainwestował mniejszy kapitał niż MOL Rt., Co samo w sobie jest znaczące. Pannonpack Rt. Założył spółkę zależną w Miercurea Ciuc o nazwie Pipin-Romania ze 100% udziałem Węgier. Produkują rury z tworzyw sztucznych do budowy infrastruktury.

O węgierskich inwestorach w Rumunii można powiedzieć , że ewidentnie chcą inwestować tylko w Siedmiogrodzie, inne regiony nie są tak zainteresowane węgierskimi inwestorami, ponadto najważniejszy dla nich aspekt węgierskich firm, nawet rozwój infrastruktury.

Całkowite bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Transylwanii – Północnej Transylwanii również czekają ekonomicznie na Węgrów

Wartość portfela bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ) Transylwanii stale rośnie w ostatnich latach, na co zwraca uwagę analiza Transylwanii.

safe_image.png

Bezpośrednie inwestycje zagraniczne (BIZ) w Transylwanii (źródło: Transylwania)

W 2018 r. Większość BIZ w Rumunii pochodziła z Holandii (19,4 mld euro), stanowiąc 23,9% bezpośrednich inwestycji zagranicznych Rumunii. Na drugim miejscu są Niemcy, z 10,3 mld euro pochodzącymi z tego miejsca w 2018 r., Co stanowi 12,7% wartości BIZ. Na trzecim miejscu jest Austria z 9,9 mld euro (12,2%). W całej Rumunii Węgry nie są na podium (ale Regát i tak nas nie interesuje, tylko w Transylwanii), ale z łatwością możemy negocjować z zagranicznymi inwestycjami bezpośrednimi, abyśmy mogli dobrze się z tego wydostać…

Bezpośrednie inwestycje zagraniczne są wykorzystywane głównie w przemyśle, zwłaszcza w produkcji. Inne ważne sektory, w których w ostatnich 12 latach wykorzystano znaczny kapitał zagraniczny: handel, budownictwo oraz usługi finansowe i ubezpieczeniowe.

Spośród regionów Transylwanii największe zasoby BIZ mają Banat i Południowa Transylwania. W Banacie poziom BIZ jest wyjątkowo wysoki w hrabstwach Timiş i Arad. Analiza Transylwanii pokazuje, że jest to spowodowane międzynarodowymi firmami w hrabstwie Timis, takimi jak niemiecka Hella (oświetlenie samochodowe) i Continental (opony samochodowe), a także należąca do Ameryki Północnej firma Aptiv Technology (części samochodowe) i TRW ( układy hamulcowe). W hrabstwie Arad działa również kilka firm związanych z przemysłem motoryzacyjnym: amerykańska Takata Romania SRL (poduszki powietrzne), niemiecka firma Webasto (systemy chłodzenia i ogrzewania samochodów) oraz japoński producent części samochodowych Yazaki. W regionie południowej Transylwanii hrabstwo Brasov ma znaczną atrakcyjność pod względem bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Największą firmą w hrabstwie Brasov jest szwedzki Autoliv, która produkuje pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne i kierownice. Wartość BIZ jest również wysoka w hrabstwie White, ponieważ działa tu Star Assembly (automatyczne skrzynie biegów) należące do Mercedes-Benz, największej firmy w Transylwanii.

Okręgi Środkowej Transylwanii, Cluj i Mureş również mają znaczny zasób BIZ, z wieloma dużymi firmami zagranicznymi, takimi jak Bosch. Badając hrabstwa Transylwanii, okręg Timiş ma wyjątkowo wysoki wskaźnik BIZ na mieszkańca, tutaj BIZ na mieszkańca wynoszą 6214 euro (średnia krajowa to 4092 euro na mieszkańca). Przeciwny biegun reprezentuje hrabstwo Harghita, w którym na jednego mieszkańca przypada tylko 365 euro bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Tereny Szeklerland, północnej Transylwanii i Partium leżą odłogiem, czekając na węgierskich inwestorów i węgierską rewizję gospodarczą.

Zasoby BIZ w Partium, Północnej Transylwanii i Szeklerland są bardzo niskie w porównaniu z pozostałymi trzema regionami Transylwanii. Obszary te są w większości ważne tylko dla Węgier, są zaniedbywane zarówno przez Rumunów, jak i inwestorów zagranicznych. Ich rozwój czeka na Węgry.

Inwestorów interesuje tylko Transylwania – my też!

W ostatnich latach wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Rumunii systematycznie rośnie – wskazuje analiza Siedmiogrodu.  W 2018 r. Wartość BIZ Transylwanii wyniosła prawie 19 mld euro, podczas gdy w Havasalföld i Mołdawii tylko 13 mld euro, co dodatkowo pogarsza sytuację Regát, ponieważ prawie cały ten kapitał napłynął do stolicy.

Ale wydaje się, że Bukareszt robił też wszystko, co w jego mocy, by od lat wyprowadzić się z Transylwanii, po prostu unikając rozwoju infrastruktury i nieustannie odkładając budowę autostrad między stolicą a miastami Siedmiogrodu. To jest dobre tylko dla nas, Węgrów. W międzyczasie Węgry przekazują Siedmiogrodzie nowoczesne autostrady i planują budowę supersamochodu Budapeszt-Kluż-Napoka.

erd% 25C3% 25A9ly2.jpg
Transylwania znów będzie ziemią węgierską!
Węgrzy dostrzegli okazję – do dziś węgierska gospodarka w Transylwanii zyskuje na popularności

Dzięki Lőrinc Mészárosowi w ręce Węgier wpadła większa działka w Transylwanii

W regionie rozwija się również węgierski przedsiębiorca, który niedawno stał się właścicielem 1290 hektarów ziemi w Transylwanii. Grupa Mészáros wcześniej zorganizowała swoje interesy rolnicze w spółkę holdingową, 40 firm zostanie połączonych przez Talentis Agro Zrt. Wraz z nabyciem transgranicznej firmy, do jej portfela dodano również transylwańską nieruchomość gruntową. Jednak Talentis Agro ma długoterminowe udziały nie tylko w znanych firmach mięsnych, takich jak Búzakalász 66 ′ Kft. Czy Vivienvíz Kft., Ale także w Farmland Development Srl. Z suplementu do jego bilansu wiadomo, że jest stuprocentowym właścicielem firmy zarejestrowanej w Marghicie w hrabstwie Bihor. Talentis Agro przejął Farmland Development Srl z kapitałem zakładowym w wysokości 24,6 miliona lei (około 5,2 miliona euro) za 8,35 miliona euro i około 2,7 miliarda forintów.

Tibor Haász, Tőzmiske dowiedział się od burmistrza 24.hu , że teren przejęty przez Holendrów wylądował na polach i Mészáros Lőrinc. „Nazwa Farmland jest tu znana, naciskali mocno” – dodał. Wraz z zakupem ziemi od Holendrów, kawałek siedmiogrodzkiej ziemi wpadł w ręce Węgier.

Szansa dla Węgrów: w Rumunii 40 procent gruntów ornych znajduje się w obcych rękach

Nie tylko Węgrzy są bardzo sumienni w zdobywaniu rumuńskiej ziemi, można powiedzieć, że holenderscy inwestorzy są bardzo aktywni w zakupie ziemi, a na czele stoją również Włosi, Niemcy i Austriacy.

W Rumunii handel gruntami ornymi został zliberalizowany 1 stycznia 2014 r. Obywatele i firmy państw członkowskich UE, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii mogą swobodnie kupować grunty rolne i lasy. Jedynym warunkiem jest, aby sprzedający ogłosił zamiar sprzedaży do lokalnego burmistrza na 30 dni, wskazując dokładny obszar, ponieważ obywatele Rumunii, współwłaściciel gruntów do sprzedaży, właściciel sąsiednich gruntów rolnych oraz państwo mają prawo pierwokupu. Nie ma ograniczeń ilościowych. Obywatelom innych krajów najłatwiej jest założyć firmę i dokonywać zakupów za jej pośrednictwem. Szacuje się, że właścicielami obcokrajowców jest 5,5 miliona z 13,3 miliona hektarów ziemi uprawnej w Rumunii. Około 48 proc. Z 13,8 mln ha lasów stanowi własność Skarbu Państwa, a 200-250 tys. Ha może znajdować się w obcych rękach.

Ponieważ holenderscy nabywcy ziemi nie mają zawiązanych oczu przez Węgrów, Węgrom łatwiej jest kupować ziemię od innych zagranicznych właścicieli niż od Rumunów.

Zamożni Węgrzy w Transylwanii

Co ciekawe, na liście najbogatszych Rumunów znajduje się 10 Węgrów. Najbogatszym Węgrem w Rumunii jest nadal Zoltán Teszári, którego aktywa wynoszą około 640-660 milionów lei, przeliczone na około 44 miliardy forintów. Co ciekawe, to wystarczy na 6. miejsce w zestawieniu ogólnym. Najbardziej znanym z zainteresowań Teszári jest Digi, który obecnie stał się jedną z najważniejszych firm telekomunikacyjnych w Europie. Węgierscy miliarderzy z Siedmiogrodu mogą odegrać kluczową rolę w przejęciu transylwańskiej gospodarki w węgierskie ręce.

Korekta miała już miejsce w hokeju, ale węgierski zysk zyskuje na popularności także w innych sportach transylwańskich.

Od 2013 roku rząd węgierski przeznaczył łącznie około 22,5 miliarda forintów (70 milionów euro) na akademie piłkarskie za granicą, dzięki czemu boiska i stadiony w Transylwanii rosną jak grzyby po deszczu. Akademia Piłkarska w Szeklerland była pierwszą dużą inwestycją transgranicznej sieci akademii piłkarskich rządu węgierskiego. Akademia Piłkarska Szeklerland jest w rzeczywistości siecią kilku miast Szeklerland: Odorheiu Secuiesc, Sepsiszentgyörgy, Barót i Gyergyószentmiklós również będą miały swoje centra. Drużyna akademii otrzymała 3,7 miliarda forintów, a grający w I lidze Sepsi OSK – 2 miliardy forintów od Węgierskiego Związku Piłki Nożnej i funduszu im. Gábora Bethlena. Wśród sponsorów Sepsi OSK są węgierskie firmy, takie jak OTP, MOL czy nawet Gyermelyi.

Większość związku sportowego Sepsi OSK jest w rękach węgierskich, 51 procent udziałów należy do Hodut Rom SRL, rumuńskiej spółki zależnej Hódmezővásárhelyi Útépítő Kft. Na Węgrzech. Właścicielem firmy drogowej Hódút Kft. Jest Károly Varga, który jest prezesem akademii piłkarskiej Felcsút. Nowy stadion Sepsi OSK zostaną zbudowane na działkach obok do Sepsi Arena 98000 metrów kwadratowych działki jest własnością Hodut Rom SRL, węgierskiego inwestora.  

Drużyna piłkarska Sepsi OSK, wspierana przez węgierski rząd, w ciągu kilku lat weszła do pierwszej ligi. Zoltán Szondy, dyrektor / prezes klubu piłkarskiego Miercurea Ciuc, podkreślił: „Ważne jest dla nas, aby językiem treningu był węgierski, bo określamy się jako węgierski klub”. Obecnie 4-4500 dzieci gra w piłkę nożną w ramach Akademii Piłkarskiej Szeklerland.

Jednym z celów rozwoju siedmiogrodzkiej piłki nożnej jest to, że dzięki zdyskontowanej naturalizacji, wysoce utalentowane dzieci będą mogły bez przeszkód grać w reprezentacji Węgier. Dzięki Bogu mieszkańcy Szeklerland masowo zdobywają obywatelstwo węgierskie. Wydaje się, że dzięki temu cel węgierskiego rządu został zrealizowany, aby uprowadzone przez granicę terytoria węgierskie, takie jak Szeklerland , mogły  zostać włączone do krwiobiegu węgierskiej piłki nożnej.

Dzięki Akademickiemu Systemowi Basenu Karpackiego powstał rodzaj szkolenia młodzieży poprzez stowarzyszenia na Słowacji, Ukrainie, Serbii, Chorwacji i Słowenii.

W hokeja od lat wspólnie grają Węgrzy z Okrojonych Węgier i Siedmiogrodu: w 2008 roku Grupa MOL nawiązała współpracę sponsorską z węgierskim i rumuńskim związkiem hokejowym, w wyniku czego pierwszorzędne drużyny obu krajów mają wspólną nazwę zwana MOL Liga., w której odbywa się również regularny sezon mistrzostw kraju. W 2017 roku nowym sponsorem turnieju został Erste Bank, a jego nazwa została zmieniona na Erste Liga. Od lat odbywa się również Szekler-Węgierska Gala Hokejowa, podczas której drużyna hokejowa Szeklerland rozgrywa towarzyski mecz z reprezentacją Węgier. W jednym meczu w 2018 roku Csaba Böjte powiedział:  „Kto wygrywa, Węgrzy wygrywają”.

Coraz więcej Rumunów zdaje sobie sprawę: Transylwania zostanie oddzielona od Rumunii!

Ilie elemerbănescu, rumuński ekonomista analityk i były minister reform, przeanalizował sytuację w regionie Siedmiogrodu z gospodarczego punktu widzenia i doszedł do wniosku, że  Bukareszt jest najsłabszym biegunem potęgi gospodarczej w regionie dla Siedmiogrodu. Budapeszt i Wiedeń są znacznie silniejsze i znacznie bliżej . Zdaniem analityka inne regiony Rumunii nie są zainteresowane inwestorami, tylko wszyscy są zainteresowani Transylwanią. Podczas gdy Bukareszt odmówił budowy nowoczesnej infrastruktury,  Siedmiogród zbliżył się do Węgier i Austrii, autostrady dotarły do ​​granic Rumunii z tego kierunku, a także przesunęły się na zachód od Transylwanii. Bukareszt jest coraz bardziej izolowany Oświadcza. Inwestycje zagraniczne, które utknęły w Transylwanii, głównie niemieckie, również zatrzymują się na Arktyce. Timisoara i Kluż-Napoka są połączone z Bukaresztem kilkoma lotami w tygodniu, ale jest ich kilkadziesiąt do Budapesztu, Wiednia i Frankfurtu. A polityka ostatecznie podąży za gospodarką. Oderwanie się Transylwanii od Bukaresztu to chyba tylko kwestia czasu, zaznacza w artykule opublikowanym na Jurnalul.ro.

Ilie% 2B% 25C8% 2598erb% 25C4% 2583nescu.jpg
Ilie Șerbănescu, rumuński ekonomista i były minister reform

Rumunia wkrótce straci Transylwanię i prawie nic nie może z nią zrobić, pisze Jurnalul. Secesja Siedmiogrodzie z Rumunii zależy zasadniczo od kontekstu międzynarodowego i negocjacji między wielkimi mocarstwami  , które są już w pełnym rozkwicie   „Jak już zostało udowodnione, Rumunia jest tego zwykłym widzem. Za wszystko! Kiedy Transylwania się oddzieli, nie będzie inaczej! Bukareszt przekazał obcokrajowcom zasoby naturalne, przemysł, finanse, banki, lasy, ziemie. W jakim stopniu odmienne będzie również przekazanie jakiegoś terytorium? Niby nominalnie, bo w rzeczywistości kontrola ekonomiczna została już dawno przekazana. Bukareszt straci Transylwanię! Nie zrobił nic, aby to zachować. Prawdziwy problem polega na tym, że nie przegra w bitwie z powodu wyższości wroga, ale w ciszy, na Facebooku ”- podsumowuje analityk.

Rumuński analityk porusza również ideę możliwego rozdrobnienia kraju w swojej książce „Current Colonization and Colony, Romania”. „Z tego wszystkiego wynika bezpośrednio, że Rumunia jest produktem zbiorowej kolonizacji, którą wprowadził do historii system centrum-peryferia ustanowiony przez UE. Każdy z kolonizatorów UE – który i tak ma stulecia doświadczenia w kolonizacji – ma kawałek z „kraju” zwanego Rumunią. Ponieważ Rumunia jest gospodarczo całkowicie narażona na obce mocarstwa, kraj prędzej czy później zostanie podzielony przez swoich kolonizatorów, którzy nie są Rosjanami, ponieważ Rosja nie potrzebuje niczego od Rumunii, ponieważ cenne rzeczy zostały stamtąd zabrane przez ludzi z Zachodu od dawna. Zdaniem ekonomisty okupacja Siedmiogrodu leży we wspólnym interesie Węgrów i Niemców – z tego też można wywnioskować, żemożliwe „III. W przypadku decyzji wiedeńskiej ”Niemcy po raz kolejny poparliby terytorialne potrzeby Węgier.

Ilie Șerbănescu wyjaśnia w książce, że Rumunia nie była w stanie zbudować niezależnej gospodarki od stu lat. W ciągu ostatnich 15 lat Rumunii udało się pozostać praktycznie wolną od gospodarki, bez okupacji wojskowej. W Rumunii wszystkie strategiczne sektory, takie jak sektor bankowy, energetyka, telekomunikacja i rolnictwo, należą do podmiotów zagranicznych. Gospodarka mówi językiem pieniędzy, więc my, Węgrzy, mamy możliwość kupna, jeśli nie całego rumuńskiego, ale także transylwańskiego sektora bankowego i energetycznego, a także rolnictwa i ziemi, jeśli złożymy odpowiednią ofertę.

Ostatecznie polityka zawsze podąża za gospodarką, więc „oderwanie” Siedmiogrodu od Bukaresztu to chyba tylko kwestia czasu – konkluduje autor. Teh przeniesiono najpierw uda się zbyć Transylwanii, gospodarki Rumunii , i udało się zapiąć na Węgrzech (i nas po Europie Zachodniej) w obszarze obiegu, to – dzięki zachodnich inwestorów europejskich również – Siedmiogród oddział polityczny jest tylko kwestią czasu .

30 sierpnia 1940 roku, 80 lat temu, już udało nam się odzyskać północną Siedmiogród.

W 1938 roku, dzięki pierwszej decyzji w Wiedniu, południowa strefa Highlands o powierzchni 11 000 km2, zamieszkała w 80% przez Węgrów , wróciła na Węgry . Dwa lata później, dzięki drugiej decyzji wiedeńskiej, północna część Partium i Transylwanii, a także Szeklerland o powierzchni 43 492 km2 i łącznej liczbie 2,46 mln mieszkańców, z czego 1,344 mln (54,6%) to Węgrzy i 1,068 mln Rumunów (43, 5 procent) i 47 300 osób (1,9 procent) Niemców.

unnamed.jpg
Odsetek Węgrów był o 11,1% wyższy niż Rumunów.

Minister spraw zagranicznych Rumunii Michaił Manoilescu stracił przytomność podczas rozmów, gdy zobaczył nowe granice.

Decyzje wiedeńskie były wynikiem arbitrażu Włoch, Niemiec i Austrii, były wówczas uznawane przez Wielką Brytanię i Francję, a także milcząco uznane przez Rosję.

% 25C3% 25A9szak.jpg
Północna Transylwania musi być zarówno węgierska, jak i węgierska. Z drugiej strony Południowa Transylwania (bez węgierskiego Laktat Partium) może uzyskać autonomię po powrocie do domu, z oficjalnymi językami węgierskim, rumuńskim i niemieckim.

Możemy wyciągnąć wniosek: 70-80 lat temu, nawet w latach czterdziestych XX wieku (!!!) Węgrzy stanowili większość w północnej połowie Siedmiogrodu. W ciągu 2-3 pokoleń, które minęły od tego czasu, Rumuni zdołali odwrócić proporcje etniczne na niektórych obszarach poprzez agresywne osadnictwo i brutalną asymilację (zwłaszcza wśród rozproszonych Węgrów). Dla nas, Węgrów, prawdopodobnie wystarczyłoby 40-50 lat, aby odwrócić proporcje na naszą korzyść (pisaliśmy o tym w poprzednim artykule).

https://vilagfigyelo.com/magyarorszag-szep-csendben-kivasarolja-a-romanok-alol-erdelyt-avagy-hogyan-fog-erdely-elszakadni-romaniatol/

Budapeszt, 20 marca 2021, Hungarians for Truth – MI

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK „X”

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

„X”

 

CZERWONE
Holler Box
%d bloggers like this: