NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7294 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Musimy trzymać się z dala od ludzi, którzy zostali zaszczepieni? Wyślijcie więc Państwo proszę ten artykuł do lekarzy i dziennikarzy, do przyjaciół i krewnych!! Udostępniajcie!!
Izraelczycy wnieśli pozew w związku z naruszeniem Kodeksu Norymberskiego, za stosowanie przymusu szczepień cowid!!
Jan Taratajcio i Grzegorz - ofiara choroby Morgellona - prowadził Marek Podlecki ( Video +18 SZOK!)
Dzicz w mundurach !! Zwyrodnialcy Kamińskiego...
Czy widzisz analogię ??
Szokujący nekrolog Krawczyka!!  Zareagował członek Zarządu EMA.
WYBIERAMY LOGO DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI"
Wybuch wulkanu. Ewakuują tylko osoby zaszczepione na COVID-19 [VIDEO]-
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Nowe brygady Obrony Terytorialnej na „ścianie wschodniej”

1.00 avg. rating (45% score) - 1 vote
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Przed kilkoma dniami minister Mariusz Błaszczak podpisał decyzję o utworzeniu nowych brygad OT: stołecznej, nadbużańskiej i przemyskiej. To niejako wyjście poza pierwotnie planowana liczbę 17 brygad. Według planu do 2019 roku miały być powołane wszystkie brygady. Jednakże z uwagi na brak chętnych nie rozpoczęło się formowanie lubuskiej i opolskiej brygady a jedynie bataliony podporządkowane sąsiednim brygadom.

Na koniec 2021 roku według założeń stany Wojsk Obrony Terytorialnej miały osiągnąć 53 tys.  żołnierzy. Na chwilę obecną jest to liczba nieosiągalna i niezamierzona przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

O ile jeszcze na 2020 rok w rozporządzeniu Rady Ministrów z 23 grudnia 2019 roku w sprawie określenia liczby osób, które w 2020 mogą być powołane do czynnej służby wojskowej zapisano, iż do OT może być powołanych do 29 tys. żołnierzy niezawodowych, to w podobnym rozporządzeniu z 7 grudnia 2020 roku zwiększono tą liczbę zaledwie o 3 tys. Tak więc pierwotne założenia okazały się płonne.

Przyczyny takiego stanu rzeczy ogólnie ujmując leżą w zupełnie innej specyfice społecznej zachodniej Polski w stosunku do innych regionów. Przede wszystkim w tym, iż od ponad trzech lat nie dostosowano ustawy o powszechnym obowiązku obrony do zdiagnozowanych przez MON błędów legislacyjnych. W niektórych wypadkach są one wprost niekonstytucyjne. Brak także zmian w wielu rozporządzeniach MON, które nie są dostosowane w sowim brzmieniu do specyfiki WOT i wprost w wielu wypadkach paraliżują działania tej formacji.

Powołanie nowych brygad jest dobrym sygnałem świadczącym o tym, że dowództwo WOT odchodzi od doktrynerskiego podejścia i wykazuje się większą elastycznością. Coraz większą uwagę zwraca na uwarunkowania i potrzeby obronne państwa. Przede wszystkim nawiązuje do przyjętej w maju 2020 nowej Strategii Bezpieczeństwa Narodowego, gdzie zapisano wprost tworzenie systemu obrony powszechnej.

Należy przypomnieć, iż założenie rozbudowy OT do stanów 53 tys. żołnierzy w rzeczywistości to zaledwie około 0,2 procent populacji Polski. W takim wypadku mówienie o powszechności obrony jest niepoważne. Stany tej formacji docelowo powinny rozwijać się do kilkuset tysięcy, a górna liczba nie powinna być określana. To potrzeby i zasoby państwa mają ją określać.

Rozpoczęcie formowania nowej stołecznej brygady OT jest niezbędne i powinien to być pierwszy etap, gdyż aglomeracja warszawska docelowo powinna posiadać kilka brygad OTStany jednej brygady liczącej około 3 tys. żołnierzy na prawie dwa miliony mieszkańców jest ziarenkiem w morzu potrzeb.

Inaczej wygląda sprawa powołania brygad OT na ścianie wschodniej – nadbużańskiej i przemyskiej. Lokowanie po dwie brygady w województwie lubelskim i podkarpackim jest jednym z wariantów powiększania stanów tego rodzaju sił zbrojnych. Zasadniczo brygady OT tylko w czasie kryzysów będą działać w ugrupowaniu brygadowym (lub na zapleczu frontu). Na linii walk wejdą one w ugrupowanie wojsk operacyjnych a na terenach zajętych przez wroga będą działać zasadniczo w modułach plutonowych i drużynowych. Jeżeli przyjęto taki wariant budowy nowych brygad, to nie jest on błędny.

Jakie zadania i wyzwania stoją przed wschodnimi brygadami OT

Przede wszystkim z uwagi na coraz bardziej zaostrzającą się sytuacja międzynarodową, która może wygenerować duże konflikty w rejonie Zatoki Perskiej jest to masowa nielegalna imigracja. Po zamknięciu płotami i zwiększonymi patrolami morskimi z większości dotychczasowych szlaków otwarty pozostał jedynie tzw. szlak wschodni przez Rumunie i Ukrainę. Sama Ukraina stoi przed problemem ożywienia konfliktu z Rosją i wewnętrzną destabilizacją. Brak płotów na granicy polsko-ukraińskiej powoduje, iż zasadniczo nie posiadamy systemów uniemożliwiających jej przekraczanie a jedynie systemy informujące o przekroczeniach.

Wspomniany stan powoduje to, że tylko duża masa osobowa żołnierzy WP może ograniczyć ewentualna falę imigrantów ze wschodu Europy i Azji. Innymi wyzwaniami może być w razie negatywnego scenariusza anarchizacja sytuacji wewnętrznej na Ukrainie wspierana przez rosyjskie służby specjalne. Za tym idzie gwałtowny wzrost przestępczości w rejonie transgranicznym i działanie uzbrojonych grup zbrojnych, z czym mieliśmy już do czynienia w 2015 roku w Mukaczewie na Zakarpaciu. Zasadniczy problem polega tylko na tym czy dynamika powstawania tych brygad będzie na tyle duża, aby osiągnąć gotowość bojową w odpowiednim czasie.

Innym problemem jest struktura nowo formujących się brygad. Tuz przed ich powstaniem zlikwidowano w już istniejących batalionach po jednej kompanii, co daje nam strukturalnie likwidację batalionu w województwie. Pytanie zasadnicze brzmi, ile powstanie dodatkowych batalionów w województwach, gdzie się formuje nowe brygady. Jeżeli po jednym batalionie i brygady będą trzybatalionowe to oznacza, iż tak naprawdę nic istotnego się nie zmieni w stanach ilościowych. Po powstaniu w nich po jednym nowym batalionie w rzeczywistości będzie to stan ilościowy niedawno zlikwidowanych kompanii.

Jeżeli poważnie podchodzimy do zagadnienia tworzenia OT to powinno się sformować w tych województwach nie po jednym, ale po trzy nowe bataliony.

Nie ulega wątpliwości, iż w razie posiadania zasobów osobowych powinno się formować nowe brygady w pozostałych wschodnich i północnych województwach.

Istotne jest także to, aby przełamać w końcu niemoc i wydać żołnierzom OT tak jak to jest w krajach skandynawskich, Szwajcarii czy też Estonii broń osobistą do domu. To będzie prawdziwy symbol zmiany podejścia do obronności państwa i faktyczny początek tworzenia systemu obrony powszechnej.

Fot. fcebook.com / WOT

patrznarece.pl

1.00 avg. rating (45% score) - 1 vote
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK „X”

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

„X”

 

CZERWONE
Holler Box
%d bloggers like this: