Były prezydent USA Donald Trump za kilka miesięcy będzie miał własną platformę mediów społecznościowych – zapowiedział jego rzecznik Jason Miller. „Całkowicie przedefiniuje grę”.

Nie jest jasne, czy Trump ponownie będzie kandydował na prezydenta w 2024 roku. Biały Dom jest ważny, szanse na jego odzyskanie są duże – powiedział w wywiadzie były prezydent.

Nowa platforma – nowe zasady gry

Miller powiedział niedawno Fox News, że spodziewa się, że Trump wróci do mediów społecznościowych – na własnej platformie – za dwa lub trzy miesiące, przyciągając miliony obserwujących. Nie podał żadnych szczegółów dotyczących nazwy platformy. W lutym Trump powiedział w wywiadzie, że negocjuje z wieloma osobami i że istnieje możliwość założenia strony internetowej… „ponieważ mamy więcej ludzi niż ktokolwiek inny”.

Trump był szczególnie aktywny na Twitterze przed jego zakazem w styczniu i miał tam 90 milionów obserwujących. Facebook, YouTube, Twitch, Snapchat itp. Poszli za przykładem Twittera i wycofali swoje platformy z Trumpa w ramach skoordynowanej akcji. Odkąd został wyrzucony z Twittera, Trump komunikował się za pośrednictwem komunikatów prasowych, które zostały upublicznione za pośrednictwem poczty elektronicznej i doradców.

To działa bardzo dobrze, a ta metoda jest już bardziej elegancka niż tweetowanie – powiedział Trump. Dotarł tam do wielu ludzi, prawdopodobnie tak wielu jak wcześniej.

Wybory w 2024 r .: Republikanie mają dobrą pozycję

Jeśli chodzi o ponowne kandydowanie w wyborach prezydenckich w 2024 r., Trump nie zobowiązał się. W lutym na dorocznej konferencji konserwatywnych polityków powiedział, że rozważa opcje pokonania Demokratów po raz trzeci . Nowa platforma mediów społecznościowych będzie wtedy wielkim polem gry dla następnej kampanii wyborczej.

„To będzie najgorętszy bilet w mediach społecznościowych” – powiedział rzecznik Trumpa Miller. Ale nawet jeśli nie wystartuje, jest wielu republikanów, którzy byliby w stanie „wypełnić tę lukę”. Podejmie tę decyzję później.

Ale „Wielka Stara Partia” ma dość „bardzo dobrych ludzi” . Między innymi Trump wyznaczył gubernatora Dakoty Południowej Rona DeSantisa. Kristi Noem, senatorowie Josh Hawley, Montana, Ted Cruz, Teksas i Rand Paul, Kentucky.

Wochenblick

Material Pomocniczy

Donald Trump ma za kilka miesięcy otworzyć własny portal społecznościowy

Były prezydent Donald Trump założy własną platformę mediów społecznościowych i wróci do publikowania w internecie za dwa do trzech miesięcy, powiedział jego doradca i rzecznik Jason Miller.

Przez lata Trump faworyzował Twittera i zgromadził prawie 90 milionów obserwujących, później platforma mediów społecznościowych zawiesiła go. Facebook, YouTube, Twitch, Snapchat i inni, również podjęli decyzję o zawieszeniu byłego prezydenta – a jednocześnie Trump nie wskazał, że będzie korzystał z innych portali społecznościowych preferowanych przez konserwatystów, takich jak: Gab, MeWe czy Parler.

Miller powiedział  w niedzielę Fox News, że spodziewa się, że Trump „[powróci] do mediów społecznościowych za dwa lub trzy miesiące” z „własną platformą”, która „całkowicie przedefiniuje grę” i przyciągnie „dziesiątki milionów” użytkowników.

Miller, który jest rzecznikiem Trumpa, nie podał szczegółów ani możliwej nazwy przedsięwzięcia.

Również w wywiadzie Miller powiedział, że Trump nadal ma znaczną władzę w Partii Republikańskiej.

W wywiadzie udzielonym w zeszłym miesiącu Trump powiedział, że „negocjuje z wieloma osobami, ale jest też inna możliwość zbudowania własnej witryny [mediów społecznościowych]”. Dodał: „Ponieważ mamy więcej ludzi niż ktokolwiek inny. Mam na myśli, że możesz dosłownie zbudować własną witrynę”.

Były prezydent udzielił w zeszłym tygodniu obszernego wywiadu, mówiąc, że nie jest pewien, czy ponownie będzie kandydował na prezydenta w 2024 roku.

Najwyższy czas, aby Donald Trump zaczął działać w internecie. Już dawno powinien mieć własne media każdego typu i rodzaju. On natomiast boksuje się w partii republikańskiej, zamiast oddolnie budować poparcie.

Jeżeli przedstawiałby mądre analizy geopolityczne, to przyciągnąłby wielu niezdecydowanych Amerykanów na swoją stronę. Ma tak mocne poparcie w wielu państwach świata, że jego siła przekazu zniszczyłaby wiele kłamstw.

Pytanie tylko: kim tak naprawdę jest donald Trump?

Osobą, która zobaczyła prawdziwą geopolitykę i zrobiła krok do tyłu, wychwalając szczepionki kowidowe?

Czy jest aktorem wykonującym napisaną mu rolę?

Robert Brzoza