NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7288 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Musimy trzymać się z dala od ludzi, którzy zostali zaszczepieni? Wyślijcie więc Państwo proszę ten artykuł do lekarzy i dziennikarzy, do przyjaciół i krewnych!! Udostępniajcie!!
Jan Taratajcio i Grzegorz - ofiara choroby Morgellona - prowadził Marek Podlecki ( Video +18 SZOK!)
Szokujący nekrolog Krawczyka!!  Zareagował członek Zarządu EMA.
Były wiceprezes Pfizer: „Rządy okłamują cię i przygotowują się do masowego wyludnienia”
MORGELONY – broń biologiczna XXI wieku!! FOTO +18
RUSZYŁA NIEMIECKA POMOC DLA POLAKÓW Potrzebne ubrania, jedzenie a nawet woda OTO PRAWDZIWA SYTUACJA W POLSKICH SZPITALACH
WYBIERAMY LOGO DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI"
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Nieruchomości. Kto dopłaci państwu za nową drogę?

10.00 avg. rating (93% score) - 2 votes

Samorządy mogą szukać nowych sposobów na podreperowanie budżetu nadwyrężonego pandemią. Przykład stanowi mało znana oraz kontrowersyjna opłata adiacencka.

 

Nieruchomości. Kto dopłaci państwu za nową drogę?
Osoby, którym gmina wybudowała nową drogę w pobliżu działki, mogą obawiać się dodatkowej opłaty (East News, PIOTR KAMIONKA, REPORTER)

Obecnie nie ma już żadnych wątpliwości, że bieżący rok w większości gmin upłynie pod znakiem cięcia wydatków i wstrzymania wielu inwestycji. Koronawirusowy kryzys mocno nadwyrężył bowiem budżety samorządów, które już wcześniej odczuły kłopoty związane z obniżką głównej stawki podatku PIT. Można spodziewać się, że w obliczu problemów ze zrównoważeniem dochodów i wydatków przynajmniej niektóre gminy będą szukały dodatkowych źródeł pieniędzy.

Kuszącą perspektywą jest obciążenie właścicieli nieruchomości gruntowych tak zwaną opłatą adiacencką. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl podają najważniejsze cechy tego kontrowersyjnego parapodatku. Mogą się go obawiać na przykład osoby, którym gmina wybudowała nową drogę w pobliżu działki.

Opłata adiacencka wynika nie tylko z nowych inwestycji… 

Wspomniana opłata adiacencka jest raczej mało znanym rodzajem daniny, ponieważ gminy dotychczas naliczały ją dość rzadko. Sytuacja może się jednak nieco zmienić. Przepisy ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. 1997 nr 115 poz. 741) stwarzają bowiem gminom możliwość łatwego naliczenia opłaty adiacenckiej, która jest swoistym podatkiem od wzrostu wartości działki. Taki wzrost wartości rynkowej może wynikać z/ze:

– scalenia i ponownego podziału nieruchomości gruntowej (w tej sytuacji, opłata adiacencka wynosi do 50% wzrostu wartości nieruchomości, a powinny ją wnieść osoby otrzymujące nowe grunty po podziale)

– podziału nieruchomości gruntowej (opłata adiacencka od podziału ma stawkę na poziomie do 30% wzrostu wartości nieruchomości, płaci ją właściciel albo użytkownik wieczysty, który uregulował wszystkie opłaty roczne za użytkowanie)

– wybudowania urządzeń infrastruktury technicznej finansowanych ze środków Skarbu Państwa, środków samorządów, dotacji unijnych lub innych zagranicznych i bezzwrotnych źródeł (opłata adiacencka z tego tytułu jest naliczana jako maksymalnie 50% wzrostu wartości nieruchomości i powinna być płacona przez właściciela gruntu, użytkownika wieczystego, które wniósł wszystkie roczne opłaty za użytkowanie lub użytkownika zwolnionego z takich opłat)

Warto dodać, że poziom stawek opłaty adiacenckiej ustala rady gminy. Określenie kwotowej wysokości tej opłaty w konkretnym przypadku należy natomiast do kompetencji wójta, burmistrza lub prezydenta miasta.

Opisywanej opłaty nie muszą obawiać się właściciele i użytkownicy wieczyści gruntów wykorzystywanych na cele rolne lub leśne albo przeznaczonych do takich celów w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Argumentacja dotycząca faktu, że właściciel lub użytkownik wieczysty działki nie może korzystać z nowej infrastruktury (np. drogi) nie zwalnia natomiast z obowiązku wniesienia opłaty adiacenckiej.

Właściciel gruntu zapłaci za czysto teoretyczny wzrost ceny 

Opłata adiacencka stanowi przykład wyjątkowo uciążliwego fiskalizmu, ponieważ jest ona naliczana z uwzględnieniem czysto teoretycznego wzrostu wartości rynkowej działki. Opisywana danina nie podlega zwrotowi nawet jeśli właściciel gruntu nie sprzeda go np. przez kolejne 50 lat. Fakt, że opłata adiacencka obejmuje sam grunt (bez budynków i nasadzeń) stanowi tylko niewielkie pocieszenie. Co ważne, istnieje możliwość rozłożenia opłaty adiacenckiej na roczne raty (od dwóch do dziesięciu), ale taki wariant często jest związany z ustanowieniem hipoteki. Inna opcja, na którą musi zgodzić się gmina zakłada, że osoba zobowiązana do wniesienia opłaty, w ramach rozliczenia przeniesie na samorząd prawo własności działki wydzielonej na skutek podziału lub scalenia i podziału.

Warto nadmienić, że wszczęcie postępowania w sprawie ustalenia opłaty adiacenckiej może nastąpić w terminie do 3 lat od dnia stworzenia warunków do korzystania z nowo wybudowanej infrastruktury. W przypadku opłaty adiacenckiej związanej z podziałem gruntu, trzyletni termin, jaki ma gmina na wszczęcie postępowania jest naliczany od daty uprawomocnienia się decyzji zatwierdzającej podział gruntu lub orzeczenia o podziale. Co ważne, przepisy obowiązujące od 1 września 2017 r. uniemożliwiają uniknięcie opłaty adiacenckiej, jeśli postępowanie (np. na skutek skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego) nie zakończyło się przed upływem 3 lat od podziału nieruchomości.

W praktyce spory sądowe dotyczące opłaty adiacenckiej są dość częste, ponieważ osoby zobowiązane do zapłacenia tego parapodatku kwestionują wycenę rzeczoznawcy określającą czysto teoretyczny wzrost wartości gruntu. Kwestionowanie wysokości i zasadności opłaty adiacenckiej przed samorządowym kolegium odwoławczym oraz wojewódzkim sądem administracyjnym jest korzystne, bo odracza termin płatności tego parapodatku.

https://www.money.pl/

10.00 avg. rating (93% score) - 2 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK „X”

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

„X”

 

CZERWONE
Holler Box
%d bloggers like this: