Angielscy gejowscy żołnierze

W miniony piątek w jednym z lokali rozrywkowych miasta Orzysz w województwie warmińsko-mazurskim doszło do bójki między żołnierzami wielonarodowej grupy bojowej a mieszkańcami miasta.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem w restauracji „The Dollar Bar&Grill”.

«Do Komisariatu policji w Orzyszu wpłynęło zgłoszenie od personelu lokalu, że w restauracji dochodzi do bójki. Policjanci przybyli na miejsce i zatrzymali uczestników konfliktu. Wśród sprawców znalazło się 4 mieszkańców Orzysza i 6 żołnierzy. Dwóch cywilów doznało poważnych obrażeń ciała i potrzebowało pomocy medycznej. Zatrzymani żołnierze okazali się obcokrajowcami i zostali przekazani przedstawicielom jednostki wojskowej», – oświadczył zastępca komendanta powiatowego policji w Piszu nadkom. Grzegorz Kobeszko.

Powodem konfliktu było to, że dwóch gejowskich żołnierzy z Wielkiej Brytanii Ashley W. i Kevin S. (na zdjęciu) publicznie okazywało swoją miłość, nie reagując na uwagi gości lokalu. Wywołało to niezadowolenie w towarzystwie młodych ludzi, którzy obchodzili urodziny jednego z nich w tej samej restauracji.

Śledztwem zajmuje się wydział kryminalny komendy powiatowej. Do zbadania incydentu zaangażowali się przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej.

Incydent wywołał falę dyskusji i niezadowolenia wobec zagranicznych żołnierzy w mediach społecznościowych. Jak się okazało, nie jest to pierwszy raz, gdy miejscowi spotykają się z chamskim i aroganckim zachowaniem żołnierzy wielonarodowego batalionu NATO.

Czekamy na kamentarz w tej sprawie od specjalisty ds. współpracy z NATO Urzędu Miejskiego w Orzyszu.

Dziennik Polityczny