NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7303 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MARCIN BUSTOWSKI O TYM JAK CHCIELI MNIE KUPIĆ I POLITYKACH KTÓRZY NIE WIERZĄ W CHOROBY NOWOTWOROWE ALE W COVID TAK
MATERIAŁ MARKA PODLECKIEGO - EPIDEMIA PANDEMIA - 6 CZĘŚCI AV.
Zaszczepieni SENIORZY - Żadnych poważnych powikłań nie było, jednak stało się coś innego!!
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
POSEŁ ROBERT MAJKA NAJNOWSZE INFORMACJE W SPRAWIE POLICJA I PROKURATURA VS JAN ZBIGNIEW POTOCKI
SZCZEPIENIA -COVID -ZAWIADOMIENIE O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTW PRZEZ RZĄD IZRAELA NA IZRAELCZYKACH DO ROZPATRZENIA PRZEZ MIĘDZYNARODOWY TRYBUNAŁ KARNY W HADZE
BILL GATES WSTRZYMUJE PROGRAM CHEMITRAILS - CO SIĘ STAŁO ?
NOWE PRAWO PIS - POLAK NIE JEST CZŁOWIEKIEM JEST PRZEDMIOTEM
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Rosnące napięcia między Australią a Chinami

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Australia i Chiny zwielokrotniły liczbę porozumień i umów handlowych, dyplomatycznych i kulturalnych między początkiem XXI wieku a połową lat 2010, czyli w okresie dyplomatycznego i gospodarczego wzrostu znaczenia Chin w regionie Azji i Pacyfiku. Pekin stopniowo inwestował na tym obszarze w sektor górniczy, rolniczy i gazowy, a także rozwijał nowe sieci diaspor, aktywnych w środowisku akademickim, handlu i turystyce.

Australia zajmuje szczególne miejsce w wizji Pekinu: ze względu na strategiczne położenie w strefie Azji i Oceanii-Pacyfiku (z otwarciem na Antarktydę), ze względu na członkostwo w sojuszu „Five Eyes” (skupiającym służby wywiadowcze Australii, Kanady, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych), ze względu na bogactwa mineralne (żelazo, węgiel, ołów, cynk, miedź, diamenty i uran), zasoby gazu i rolnictwa, wreszcie ze względu na atrakcyjność renomowanych uniwersytetów. Zorientowana gospodarczo na Azję, zwłaszcza Chiny (ale także Japonię, Indie i Asean), Australia pozostaje związana ze Stanami Zjednoczonymi i Zachodem w kwestiach militarnych i strategicznych.

Les forces américaines et australiennes s'unissent pour contenir la Chine -  Capital.fr

Ponieważ zarówno Australia, jak i Chiny podpisały Regionalne Kompleksowe Partnerstwo Gospodarcze (RCEP), szerokie porozumienie o wolnym handlu, które jeszcze bardziej zaangażuje Canberrę w gospodarczą przyszłość Azji, rozłączenie interesów gospodarczych i strategicznych staje się coraz bardziej widoczne, a znaczne pogorszenie stosunków chińsko-australijskich jest postrzegane jako symptom punktu zwrotnego w szerszej walce o władzę między Chinami a Zachodem.

Australia jest jedynym krajem OECD, który od dwóch dekad odnotowuje dodatni wzrost gospodarczy. Boom gospodarczy w regionie Azji i Pacyfiku, napędzany przez chiński wzrost i perspektywy rozwoju handlu, dał Australii poczucie regionalnej przewagi. W 2017 roku 30% australijskiego eksportu trafiło do Chin. W latach 2005-2015 nastąpił rozkwit górnictwa i przemysłu wydobywczego, turystyki (1,4 mln turystów rocznie) oraz wymiany akademickiej (30% zagranicznych studentów to Chińczycy). Od 2007 r. Chiny są największym partnerem handlowym Australii.

Co więcej, Chiny realizują strategię wpływów i ugruntowywania pozycji na tym kontynencie wyspiarskim. Port w Darwin, na północy kraju, znajduje się pod chińską banderą na podstawie 99-letniej koncesji. Kilku australijskich parlamentarzystów zostało oskarżonych o korupcję na rzecz Chin, oprócz kilku toczących się spraw sądowych dotyczących szpiegowskiej działalności Pekinu w zakresie polityki wewnętrznej Australii, żywotnych interesów strategicznych i wywiadu gospodarczego. Wiele głosów w Australii jest zaniepokojonych chińskim rozwojem militarnym w Azji, ponieważ szlaki morskie, od których kraj ten jest uzależniony, częściowo graniczą z chińskimi instalacjami w Azji Południowo-Wschodniej, Oceanii i na Oceanie Indyjskim.

Canberra stara się zatem zdywersyfikować i wzmocnić swoją obecność w regionie Azji i Pacyfiku poprzez rozwój partnerstwa z Japonią, Indiami, Unią Europejską, Stanami Zjednoczonymi i kilkoma państwami Azji Południowo-Wschodniej. Ten strategiczny zwrot obejmuje zwiększenie budżetu obronnego i modernizację floty okrętów podwodnych, a także silniejszą obecność w strukturach strategicznych i bezpieczeństwa, takich jak koncepcja „Indo-Pacyfiku”.

Dylemat bezpieczeństwa Australii i jej przyszłość gospodarcza w Azji
Od czasów drugiej wojny światowej kolejne rządy australijskie wiernie angażowały się we wszystkie interwencje wojskowe pod przywództwem USA.

Położenie geograficzne Australii, na przeciwległym krańcu świata zachodniego, stawia ją w bliskim sąsiedztwie potęg azjatyckich, nie tylko Chin, których roszczenia terytorialne na Morzu Wschodnio- i Południowochińskim stają się coraz bardziej naglące. W listopadzie 2017 roku ukazała się biała księga australijskiej polityki zagranicznej na lata 2017-2027, w której autorzy wskazują, że Stany Zjednoczone zachowają swoją supremację militarną, ale także, że silne uzależnienie australijskiej gospodarki od Chin będzie rosło, podczas gdy „interesy, wartości oraz systemy polityczne i prawne są różne.”

https://twitter.com/lelabtv/status/1343955370310594560/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1343955370310594560%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftheconversation.com%2Flaustralie-face-a-la-chine-la-montee-des-tensions-156807

Chiny są głównym źródłem obaw i niepewności w prowadzeniu polityki zagranicznej przez Canberrę. Ponadto w grudniu 2017 r. ukazały się nowe przepisy dotyczące walki z zakłóceniami i szpiegostwem (w tym zapobiegające i zakazujące przekazywania darowizn na rzecz partii politycznych oraz kompromitowania osobistości politycznych).

Wreszcie, jak wspomniano, Canberra zamierza odgrywać główną rolę w koncepcji „Indo-Pacyfiku” i prowadzić strategiczne zbliżenie z Japonią i Indiami (dwoma głównymi graczami na tym obszarze) oraz z UE. Premier Scott Morrison chce wzmocnić australijską obecność w Oceanii (wzmacniając jej historyczne wpływy) oraz przeciwdziałać gospodarczemu i dyplomatycznemu naporowi Pekinu w tej strefie (Australia i Vanuatu negocjują traktat o bezpieczeństwie w związku z chińskim projektem utworzenia bazy na archipelagu Oceanii).

Architektura czworokąta bezpieczeństwa (Stany Zjednoczone, Japonia, Australia i Indie) jest w tym sensie postrzegana jako wojskowo-strategiczny środek osłabienia chińskiej obecności w obszarze dwumorskim, o czym przypominają ćwiczenia morskie w regionie Malabar z listopada 2020 r., mające na celu zrównoważenie autorytarnego reżimu Pekinu demokratycznymi metodami rządzenia. Podpisanie sojuszu wojskowego między Canberrą a Tokio jest zgodne z tą logiką: chodzi o zdywersyfikowanie zbyt ekskluzywnych relacji, jakie każdy z tych sojuszy utrzymuje z Waszyngtonem.

Ostatnie wymiany zdań między Anthonym Blinkenem a przedstawicielami Czwórki pokazują, że amerykański sekretarz stanu przywiązuje dużą wagę do tej strategicznej współpracy. Uzupełnieniem dialogu i partnerstwa jest modernizacja australijskiej marynarki wojennej w bezpośrednim powiązaniu z zachodnimi przemysłami obronnymi. Budowa dwunastu oceanicznych okrętów podwodnych (Barracuda) przez francuską grupę Naval Group oraz wspólne ćwiczenia z marynarkami wojennymi Francji, Japonii, USA i Indii świadczą o ambicjach i strategicznych wyborach Canberry.

Kwestia praw człowieka i radykalne stanowiska przyjęte przez Pekin nie są obce tej ewolucji. Tak więc opinia australijska została ostatnio poruszona arbitralnym aresztowaniem jednego z jej obywateli pochodzenia chińskiego, Cheng Lei.

https://twitter.com/France24_fr/status/1358698599882792962/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1358698599882792962%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftheconversation.com%2Flaustralie-face-a-la-chine-la-montee-des-tensions-156807

 

Ta dyplomacja zakładników, którą władze chińskie uprawiają coraz częściej, zwłaszcza wobec krajów europejskich, takich jak Szwecja, wywołała w Australii falę sinofobii, którą dodatkowo zaostrzył Covid-19 i podejrzenia o szpiegostwo wobec chińskich studentów na tamtejszych uniwersytetach. Powinniśmy również wspomnieć o przypadku uciekiniera z chińskich służb specjalnych, który pracował w komórce odpowiedzialnej za represje wobec wyznawców Falungong na świecie, który uciekł do Australii i który dzisiaj świadczy o swoich doświadczeniach i metodach działania służb reżimu, lub o powtarzającym się zastraszaniu australijskiego badacza z ASPI (Australian Strategic Policy Institute) Alexa Joske.

Istnieje również problem uzależnienia gospodarki australijskiej od Chin. Środki odwetowe, które zostały podjęte przez obie strony, są dalekie od złagodzenia tych napięć. W szczególności Australia wykluczyła chińskiego giganta telekomunikacyjnego Huawei z rozwijania sieci 5G na ogromnej wyspie-kontynencie i wezwała do przeprowadzenia niezależnego dochodzenia w sprawie pochodzenia Covid-19. Z drugiej strony Chiny, największy partner handlowy Australii, podjęły działania przeciwko Canberze, zawieszając import szerokiej gamy produktów rolnych.

 

 

Nawet jeśli Scott Morrison upierałby się, że kraje takie jak Australia nie powinny być zmuszane do wybierania stron między Waszyngtonem a Pekinem, fakty pozostają uparte: Chiny są jednym z największych klientów Australii. Co więcej, Chiny są w stanie zablokować dostawy metali ziem rzadkich do Australii, tak potrzebnych do rozwoju jej bardzo zaawansowanych technologii; jest to poważne ryzyko, które obecnie zachęca Canberrę do eksploatacji nowych złóż, szczególnie w Afryce.

Koniec niewinności
Ten chińsko-australijski kryzys handlowy ma lekcje, które wykraczają daleko poza wybrzeża Pacyfiku. Dotyczą one również Europejczyków, którzy mogliby się nauczyć, i to na swój koszt, że handel z Chinami to nie to samo, co handel z Kanadą.

Chiny są krajem niezwykłym i nie rozróżniają gospodarczego charakteru swoich działań, które systematycznie mają intencje polityczne. Krótko mówiąc, Australia stoi na czele wyzwań, przed którymi stoją również Europejczycy. Oprócz listy sporów, które potencjalnie przypominają te, z którymi boryka się Australia, charakter relacji obu państw z Chinami jest głęboko asymetryczny. Na przykład sektor zamówień publicznych w Chinach pozostaje zamknięty. Europejskie firmy nadal nie są równo traktowane w przetargach publicznych – rynku wartym w Chinach setki miliardów dolarów rocznie.

Chiny odmawiają podpisania porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień publicznych. Europie nie udało się również skłonić Pekinu do wyrażenia zgody na utworzenie trybunału do rozstrzygania sporów między inwestorami. Ponadto klauzule, które wyrównują szanse obu stron, raczej nie rozwiążą problemu dotacji pośrednich, które są szeroko rozpowszechnione w Chinach.

Umowy inwestycyjne podpisane w mieszaninie między Brukselą a Pekinem w dniu 30 grudnia 2020 r., które Parlament Europejski będzie musiał ratyfikować w ciągu dwóch lat, pozostawiają wątpliwości co do realności ich stosowania i przewidywanych korzyści. Nie zawierają one żadnych istotnych zobowiązań dotyczących pracy przymusowej i wolności zrzeszania się.

Trudności, z jakimi Australia boryka się w relacjach z Chinami, dobitnie przypominają, że w handlu z Pekinem nie wolno nam być naiwnymi. Australia często konfrontowała się z Chinami: w 1989 r. w kwestii praw człowieka po masakrze na placu Tiananmen; w 2006 r. w kwestiach bezpieczeństwa związanych ze swobodą żeglugi i zbliżeniem z Tajwanem; a ostatnio w 2009 r. po decyzji władz australijskich o przyznaniu wizy ujgurskiemu dysydentowi Rebiyi Ka-deer, kiedy premierem był Kevin Rudd, doskonały złodziej. Już wcześniej był w stanie przeciwstawić się chińskiej władzy poprzez swój swobodny ton, a trzeba przyznać, że został dobrze wyszkolony – jego nauczycielem w Canberze był belgijski sinolog Simon Leys…

theconversation.com

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK "X"

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

"X"

 
Holler Box
Live streaming - KLIKNIJ >>>>>>>
 

WSPARCIE FINANSOWE  DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI "

AKTUALNIE PRACE ORGANIZACYJNE TRWAJĄ - DO CZASU ZAREJESTROWANIA STOWARZYSZENIA I ZAŁOŻENIA KONTA BANKOWEGO DOBROWOLNE WSPARCIE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA DANE NIŻEJ PODANE ( KLIKNIJ) Z DOPISKIEM W TYTULE PRZELEWU - DAROWIZNA - D.R.P.P (inaczej opisane przelewy nie dotrą)

Holler Box
%d bloggers like this: