NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7294 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Dzicz w mundurach !! Zwyrodnialcy Kamińskiego...
Musimy trzymać się z dala od ludzi, którzy zostali zaszczepieni? Wyślijcie więc Państwo proszę ten artykuł do lekarzy i dziennikarzy, do przyjaciół i krewnych!! Udostępniajcie!!
Jan Taratajcio i Grzegorz - ofiara choroby Morgellona - prowadził Marek Podlecki ( Video +18 SZOK!)
Spis powszechny 2021: Obowiązkowy ? - KTO NIE MUSI BRAĆ UDZIAŁU - SPRAWDŹ
Wstrząs: Siedem osób zmarło na koronę pomimo podwójnego szczepienia
Marines AFU zdezerterowali z armii po zauważeniu koncentracji wojsk rosyjskich na granicy
Niemcy. Sąd wydał wyrok ws. dwóch uczniów: „Maseczki są bezużyteczne.” Rządzący w panice
NADESŁANE PRZEZ CZYTELNIKA - DARIUSZ KWIECIEŃ HISTORIA ZARAZY KOŁEM SIE TOCZY CZYLI ZAMORDYZM COVIDOWY NIC NOWEGO
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Ewolucja mówi nam, że możemy być jedynym inteligentnym życiem we wszechświecie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Czy jesteśmy sami we wszechświecie?

Sprowadza się to do tego, czy inteligencja jest prawdopodobnym wynikiem doboru naturalnego, czy nieprawdopodobnym przypadkiem. Z definicji zdarzenia prawdopodobne zdarzają się często, zdarzenia nieprawdopodobne zdarzają się rzadko – lub raz. Nasza ewolucyjna historia pokazuje, że wiele kluczowych adaptacji – nie tylko inteligencja, ale także złożone zwierzęta, złożone komórki, fotosynteza i samo życie – było unikalnymi, jednorazowymi zdarzeniami, a zatem wysoce nieprawdopodobnymi. Nasza ewolucja mogła być jak wygrana na loterii… tylko o wiele mniej prawdopodobna.

Wszechświat jest zdumiewająco rozległy. W Drodze Mlecznej znajduje się ponad 100 miliardów gwiazd, a w widzialnym wszechświecie, maleńkim wycinku wszechświata, który możemy zobaczyć, jest ponad bilion galaktyk. Nawet jeśli światy nadające się do zamieszkania są rzadkie, sama ich liczba – planet jest tyle, ile gwiazd, a może nawet więcej – sugeruje, że jest tam mnóstwo życia. Więc gdzie są wszyscy? To jest paradoks Fermiego. Wszechświat jest duży i stary, jest w nim czas i miejsce na rozwój inteligencji, ale nie ma na to dowodów.

Czy inteligencja może być po prostu mało prawdopodobna do wyewoluowania? Niestety, nie możemy badać życia pozaziemskiego, aby odpowiedzieć na to pytanie. Ale możemy badać około 4,5 miliarda lat historii Ziemi, patrząc na to, gdzie ewolucja się powtarza, a gdzie nie.

Ewolucja czasem się powtarza, a różne gatunki niezależnie od siebie dochodzą do podobnych rezultatów. Jeśli ewolucja często się powtarza, to nasza ewolucja może być prawdopodobna, a nawet nieunikniona.

Thylacine podobny do wilka. Wikipedia

A uderzające przykłady zbieżnej ewolucji istnieją. Wymarły australijski ssak naczelny Thylacine miał torbę podobną do kangura, ale poza tym wyglądał jak wilk, mimo że wywodził się z innej linii ssaków. Istnieją również kretowate, mrówkojady i latające wiewiórki. Co niezwykłe, cała historia ewolucji Australii, w której ssaki różnicowały się po wyginięciu dinozaurów, przebiega podobnie jak na innych kontynentach.

Inne uderzające przypadki konwergencji obejmują delfiny i wymarłe ichtiozaury, które wykształciły podobne kształty, by szybować w wodzie, oraz ptaki, nietoperze i pterozaury, które w sposób zbieżny wykształciły lot.

Oko kałamarnicy. PLoS Biology
Widzimy też konwergencję w poszczególnych organach. Oczy wyewoluowały nie tylko u kręgowców, ale także u stawonogów, ośmiornic, robaków i meduz. Kręgowce, stawonogi, ośmiornice i robaki niezależnie od siebie wynalazły szczęki. Nogi wyewoluowały w sposób zbieżny u stawonogów, ośmiornic i czterech rodzajów ryb (tetrapody, żabnice, płaszczki, żabnice błotne).I tu jest haczyk. Cała ta konwergencja nastąpiła w obrębie jednej linii, Eumetazoa. Eumetazoa to złożone zwierzęta z symetrią, ustami, wnętrznościami, mięśniami, układem nerwowym. Różne eumetazoany wyewoluowały z podobnych rozwiązań podobnych problemów, ale złożony plan budowy ciała, który to wszystko umożliwił, jest unikalny. Złożone zwierzęta wyewoluowały raz w historii życia, co sugeruje, że są nieprawdopodobne.

Zaskakująco, wiele krytycznych wydarzeń w naszej historii ewolucji jest wyjątkowych i prawdopodobnie nieprawdopodobnych. Jednym z nich jest kostny szkielet kręgowców, który umożliwił dużym zwierzętom poruszanie się na lądzie. Złożone, eukariotyczne komórki, z których zbudowane są wszystkie zwierzęta i rośliny, zawierające jądra i mitochondria, wyewoluowały tylko raz. Płeć wyewoluowała tylko raz. Fotosynteza, która zwiększyła ilość energii dostępnej dla życia i wytworzyła tlen, jest jednorazowa. Podobnie jest z inteligencją na poziomie człowieka. Istnieją marsupialne wilki i krety, ale nie ma marsupialnych ludzi.

Szkielet kręgowca jest unikalny. Smithsonian Institution

Są miejsca, gdzie ewolucja się powtarza, i miejsca, gdzie się nie powtarza. Jeśli szukamy tylko zbieżności, to tworzy to tendencję do potwierdzania. Zbieżność wydaje się być regułą, a nasza ewolucja wygląda na prawdopodobną. Ale gdy szukamy braku konwergencji, to jest ona wszędzie, a krytyczne, złożone adaptacje wydają się najmniej powtarzalne, a więc nieprawdopodobne.

Co więcej, te wydarzenia zależały od siebie nawzajem. Ludzie nie mogli ewoluować, dopóki ryby nie wykształciły kości, które pozwoliły im pełzać po lądzie. Kości nie mogły wyewoluować, dopóki nie pojawiły się złożone zwierzęta. Złożone zwierzęta potrzebowały złożonych komórek, a złożone komórki potrzebowały tlenu, wytwarzanego w procesie fotosyntezy. Nic z tego nie dzieje się bez ewolucji życia, pojedynczego wydarzenia wśród pojedynczych wydarzeń. Wszystkie organizmy pochodzą od jednego przodka; tak dalece, jak możemy powiedzieć, życie zdarzyło się tylko raz.

Co ciekawe, wszystko to trwa zaskakująco długo. Fotosynteza rozwinęła się 1,5 miliarda lat po uformowaniu się Ziemi, złożone komórki po 2,7 miliarda lat, złożone zwierzęta po 4 miliardach lat, a ludzka inteligencja 4,5 miliarda lat po uformowaniu się Ziemi. Fakt, że te innowacje są tak użyteczne, ale ich ewolucja trwała tak długo, sugeruje, że są one niezwykle nieprawdopodobne.

Nieprawdopodobna seria zdarzeń

Te jednorazowe innowacje, krytyczne fluksje, mogą tworzyć łańcuch ewolucyjnych wąskich gardeł lub filtrów. Jeśli tak, to nasza ewolucja nie była jak wygrana na loterii. Była jak wygrana na loterii, znowu, i znowu, i znowu. Na innych światach te krytyczne przystosowania mogły wyewoluować zbyt późno, by inteligencja mogła się pojawić, zanim ich słońca przeszły w fazę nowiu, albo wcale.

Wyobraźmy sobie, że inteligencja zależy od łańcucha siedmiu nieprawdopodobnych innowacji – powstania życia, fotosyntezy, złożonych komórek, seksu, złożonych zwierząt, szkieletów i samej inteligencji – z których każda ma 10% szans na ewolucję. Szanse na wyewoluowanie inteligencji wynoszą jeden na 10 milionów.

 

Fotosynteza, kolejna unikalna adaptacja. Nick Longrich

Ale złożone adaptacje mogą być jeszcze mniej prawdopodobne. Fotosynteza wymagała szeregu adaptacji w białkach, pigmentach i błonach. Zwierzęta eumetazoiczne wymagały wielu innowacji anatomicznych (nerwy, mięśnie, usta i tak dalej). Może więc każda z tych siedmiu kluczowych innowacji ewoluuje tylko przez 1% czasu. Jeśli tak, to inteligencja rozwinie się na zaledwie 1 na 100 trylionów światów nadających się do zamieszkania. Jeśli światy nadające się do zamieszkania są rzadkie, to możemy być jedynym inteligentnym życiem w całej galaktyce, a nawet w całym widzialnym wszechświecie.

A jednak jesteśmy tutaj. To musi się liczyć, prawda? Jeśli ewolucji poszczęściło się raz na 100 trylionów razy, jakie są szanse, że jesteśmy na planecie, na której to się stało? Właściwie szanse na to, że znajdujemy się na tym nieprawdopodobnym świecie wynoszą 100%, ponieważ nie moglibyśmy prowadzić tej rozmowy na świecie, w którym nie rozwinęły się fotosynteza, złożone komórki czy zwierzęta. To jest zasada antropiczna: historia Ziemi musiała pozwolić na rozwój inteligentnego życia, inaczej nie byłoby nas tutaj, aby się nad tym zastanawiać.

Inteligencja wydaje się zależeć od łańcucha nieprawdopodobnych zdarzeń. Ale biorąc pod uwagę ogromną liczbę planet, to tak jak nieskończona liczba małp uderzających w nieskończoną liczbę maszyn do pisania, by napisać Hamleta, musi gdzieś wyewoluować. Nieprawdopodobnym rezultatem byliśmy my.

 

https://theconversation.com/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK „X”

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

„X”

 

CZERWONE
Holler Box
%d bloggers like this: