NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7303 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MARCIN BUSTOWSKI O TYM JAK CHCIELI MNIE KUPIĆ I POLITYKACH KTÓRZY NIE WIERZĄ W CHOROBY NOWOTWOROWE ALE W COVID TAK
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
NOWE PRAWO PIS - POLAK NIE JEST CZŁOWIEKIEM JEST PRZEDMIOTEM
MATERIAŁ MARKA PODLECKIEGO - EPIDEMIA PANDEMIA - 6 CZĘŚCI AV.
Zaszczepieni SENIORZY - Żadnych poważnych powikłań nie było, jednak stało się coś innego!!
Mam wy****ne, że to nagranie obejrzy cały internet...
Jan Taratajcio i Grzegorz - ofiara choroby Morgellona - prowadził Marek Podlecki ( Video +18 SZOK!)
STOWARZYSZENIE "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI" TYMCZASOWY FORMULARZ KONTAKTOWY
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Erdogan zwalnia kolejnego szefa banku centralnego po ostrej podwyżce stóp w Turcji

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

ISTANBUŁ (Reuters) – Prezydent Tayyip Erdogan nagle zwolnił szefa banku centralnego Turcji w sobotę, dwa dni po ostrej podwyżce stóp procentowych w celu powstrzymania inflacji, zastępując go byłym ustawodawcą partii rządzącej i krytykiem zaostrzonej polityki monetarnej.

Erdogan sacks another central bank chief after sharp Turkey rate hike By  Reuters
Prezes banku centralnego Turcji Naci Agbal pozuje podczas wywiadu dla agencji Reuters w swoim biurze w Stambule, Turcja, 4 lutego 2021 roku. Zdjęcie zrobione 4 lutego 2021 roku. REUTERS/Umit Bektas/File Photo

Był to trzeci raz od połowy 2019 roku, kiedy Erdogan – który wielokrotnie wzywał do niskich stóp – odsunął prezesa banku. Analitycy przewidywali, że lira spadnie po ponownym otwarciu rynków, ponieważ wiarygodność banku doznała kolejnego ciosu.

Odchodzący prezes Naci Agbal, mianowany niecałe pięć miesięcy temu, zdobył uznanie rynku poprzez agresywne podniesienie stopy procentowej o 875 punktów bazowych do 19%, najwyższego poziomu wśród dużych gospodarek.

Jego szokująca dymisja, ogłoszona we wczesnych godzinach sobotnich, nastąpiła po tym, jak bank podniósł stopy o więcej niż oczekiwane 200 punktów w czwartek, w ramach „frontalnego” ruchu mającego na celu ograniczenie inflacji, która obecnie wynosi około 16%, i wsparcie waluty.

Dziennik Urzędowy podał, że Erdogan zastąpił go Sahapem Kavcioglu, byłym członkiem parlamentu z ramienia rządzącej Partii AK (AKP) Erdogana. Były bankier publicznie skrytykował jastrzębią politykę Agbala.

„Podczas gdy na świecie stopy procentowe są bliskie zeru, optowanie za podwyżką stóp dla nas nie rozwiąże problemów gospodarczych” – napisał w kolumnie w gazecie Yeni Safak w zeszłym miesiącu.

Podwyżki stóp „pośrednio spowodują wzrost inflacji”, dodał – powtarzając nieortodoksyjny pogląd Erdogana na ekonomię monetarną, która od lat doskwiera tej największej gospodarce rynków wschodzących.

Brak niezależności monetarnej pogłębił boom i kryzys gospodarczy w Turcji oraz rekordową dolaryzację, a także pomógł utrzymać inflację na dwucyfrowym poziomie przez większość ostatnich czterech lat – twierdzą ekonomiści. Lira straciła połowę swojej wartości od 2018 roku.

„To sugeruje, że rząd po raz kolejny spróbuje stymulować gospodarkę poprzez politykę niskich stóp procentowych” – powiedziała Selva Demiralp, dyrektor Forum Badań Ekonomicznych Koc University-TUSIAD, w Stambule.

„Taki priorytet ma duży potencjał, aby się cofnąć, powodując ekstremalną presję na lirze i kurcząc gospodarkę jeszcze bardziej,” powiedziała.

SZYBKA ZMIANA
Kavcioglu, czwarty szef banku centralnego w ciągu pięciu lat, jest dobrze znany wśród lokalnych bankierów, ale mało wśród ekonomistów głównego nurtu i zagranicznych inwestorów.

Zanim został wybrany w 2015 roku w północno-wschodnim bastionie AKP, był zastępcą dyrektora generalnego w państwowym pożyczkodawcy Halkbank w ramach ponad 25-letniej kariery w bankowości.

Trader w jednym z lokalnych banków przewidział, że Kavcioglu obniży stopy procentowe przed kolejnym zaplanowanym posiedzeniem w kwietniu.

„Istnieje teraz bardzo realna szansa, że Turcja zmierza w kierunku nieporządanego kryzysu bilansu płatniczego” – napisał w komentarzu Jason Tuvey, analityk Capital Economics.

Od czasu mianowania Agbala 7 listopada, lira odbiła się o ponad 15% od rekordowo niskiego poziomu ponad 8,50 za dolara. Około 20 miliardów dolarów z zagranicznych funduszy napłynęło do tureckich aktywów, odwracając lata odpływów.

Ale nawet twardy Erdogan mianował Agbala jako część tego, co nazwał nową erą gospodarki przyjaznej rynkowi, prezydent nadal nalegał na niższe stopy. Ogłaszając reformy w tym miesiącu, powiedział, że stabilność cen powinna być „odłożona na bok”.

Na początku soboty Agbal podziękował Erdoganowi na Twitterze „za wszystkie stanowiska, na które uznał, że się nadaję i na które mnie powołał aż do dziś… Przekazuję również moją wdzięczność za usunięcie mnie z mojego stanowiska z dniem dzisiejszym”.

Agbal, również wieloletni członek AKP, regularnie powtarzał swoją determinację, aby sprowadzić inflację do celu 5% do końca 2023 roku i obiecał, że w razie potrzeby ponownie podniesie stopy procentowe.

„Jeśli porzucisz restrykcyjną politykę (…) na wczesnym etapie, doświadczenia z przeszłości pokazują, że inflacja znów idzie w górę” – powiedział Agbal agencji Reuters w zeszłym miesiącu w swoim pierwszym wywiadzie jako gubernator.

Jego usunięcie kontynuuje szybką rotację w banku.

W lipcu 2019 roku Erdogan zwolnił gubernatora Murata Cetinkayę za to, że nie obniżył szybko stóp procentowych. W listopadzie ubiegłego roku zdymisjonował następcę Murata Uysala, po tym jak lira spadła do rekordowo niskiego poziomu.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK "X"

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

"X"

 
Holler Box
Live streaming - KLIKNIJ >>>>>>>
 

WSPARCIE FINANSOWE  DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI "

AKTUALNIE PRACE ORGANIZACYJNE TRWAJĄ - DO CZASU ZAREJESTROWANIA STOWARZYSZENIA I ZAŁOŻENIA KONTA BANKOWEGO DOBROWOLNE WSPARCIE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA DANE NIŻEJ PODANE ( KLIKNIJ) Z DOPISKIEM W TYTULE PRZELEWU - DAROWIZNA - D.R.P.P (inaczej opisane przelewy nie dotrą)

Holler Box
%d bloggers like this: