NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7305 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
POSEŁ ROBERT MAJKA NAJNOWSZE INFORMACJE W SPRAWIE POLICJA I PROKURATURA VS JAN ZBIGNIEW POTOCKI
MARCIN BUSTOWSKI O TYM JAK CHCIELI MNIE KUPIĆ I POLITYKACH KTÓRZY NIE WIERZĄ W CHOROBY NOWOTWOROWE ALE W COVID TAK
MATERIAŁ MARKA PODLECKIEGO - EPIDEMIA PANDEMIA - 6 CZĘŚCI AV.
Czy zastrzyki z Covid powodują chorobę szalonych krów?
PRAWNE!! Pisma dla Polek i Polaków - do pobrania !!
Nadciąga katastrofa energetyczna. Testament śp. inż. Marka Zadrożniaka
CO ZNAJDOWAŁO SIĘ NA POKŁADZIE ”EVER GIVEN” ? – SZOKUJĄCY MATERIAŁ TURECKIEJ TELEWIZJI.
Kategorie
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Niemcy kuszą polskich lekarzy. Zarobki nieporównywalne. Ilu wyjedzie?

5.50 avg. rating (64% score) - 2 votes

Niemcy potrzebują kadr medycznych. Poszukują zarówno młodych lekarzy rezydentów, jak i specjalistów: chirurgów, anestezjologów, onkologów czy psychiatrów. Ofert pracy jest sporo. Od wstąpienia Polski do UE z kraju wyjechało około 20 tys. medyków. Tylko od początku roku stu kolejnych lekarzy pobrało zaświadczenia potrzebne do uznania ich kwalifikacji za granicą.

Niemcy kuszą polskich lekarzy. Zarobki nieporównywalne. Ilu wyjedzie?

Polscy lekarze ścigani są do pracy za granicę. Powód? Wystarczy rzucić okiem na tę tabelę. Oto jak się zarabia w Niemczech. (Domena publiczna, Domena Publiczna)

W Polsce brakuje lekarzy. Dane Naczelnej Izby Lekarskiej mówią o co najmniej 68 tys. brakujących medykach różnych profesji. Wakatów wciąż przybywa.

Pandemia koronawirusa tym bardziej uwypukliła problem. Zresztą nie tylko u nas, bowiem rosnąca liczba zakażeń powoduje, że lekarze są na wagę złota.

Wielu lekarzy z Polski wybiera pracę za granicą. Główne kierunki eksodusu to Niemcy, Szwecja, do niedawna również Wielka Brytania. I nic dziwnego, stawki oferowane za granicą są dużo wyższe od polskich. Szczególnie widać to po najnowszej niemieckiej tabeli płacy minimalnej oferowanej lekarzom w szpitalach miejskich opublikowanej na początku stycznia.

Na jakie zarobki może liczyć tam medyk? Początkujący lekarz zwykle otrzymuje stawkę 4,6 tys. euro miesięcznie, czyli równowartość 21,3 tys. zł miesięcznie. Najlepsi specjaliści z drugim stopniem i pełnioną w szpitalu funkcją mogą zarobić tam nawet 9,7 tys. euro miesięcznie, a więc równowartość 44,9 tys. zł.

Niemcy kuszą polskich lekarzy. Zarobki nieporównywalne. Ilu wyjedzie?
Taryfowe wynagrodzenia lekarzy w Niemczech brutto. (haufe.de, haufe.de)

W Niemczech podstawowe stawki są ustalane taryfowo, ale do wynagrodzenia dochodzą także dodatki, jak choćby związane z dyżurami. Te nocne i w weekend podlegają odrębnemu wynagrodzeniu, tak że do pensji można doliczyć z tytułu dodatkowych dyżurów około 1000 euro miesięcznie.

Niemcy potrzebują specjalistów

Ofert kierowanych do polskich medyków nie brakuje, są oni bowiem cenieni za granicą. Niemieckie portale tłumaczone są na polski, aby lepiej trafiać do lekarzy. Przykład? W szpitalu w Niedersachsen poszukują chirurga specjalisty. W Schleswig-Holsztynie internisty. Anestezjolog poszukiwany jest choćby w Mecklenburg-Vorpommern – podobnie jak gastroenterolog i pediatra. Lista jest długa.

Szpitale w u naszych zachodnich sąsiadów – jak czytamy na niemieckim portalu z ofertami pracy dla medyków tewcon.de – potrzebują zwłaszcza lekarzy następujących specjalizacji: anestezjologii, pediatrii, ginekologii i kardiologii. Podobnie kuszą rezydentów z zakresu medycyny wewnętrznej, do której w Niemczech zalicza się takie specjalizacje jak kardiologia, gastroenterologia, pneumologia.

Ale nie tylko publiczne szpitale potrzebują kadr. Niemcy poszukują też lekarzy do ośrodków opieki poza szpitalnej. Najbardziej lekarzy rodzinnych, okulistów, lekarzy medycyny wewnętrznej, gastroenterologów, pediatrów i ginekologów.

W Polsce podwyżka dla specjalistów o 19 zł brutto

Stawki w Niemczech nijak mają się do polskich zarobków. Właśnie trwają negocjacje z Ministerstwem Zdrowia dotyczące podwyżki dla specjalistów.

Rząd proponuje lekarzom nowe stawki gwarantowanych płac minimalnych. Specjaliści od lipca mogliby liczyć na podwyżkę. Jak dużą? 19 zł brutto! Tyle więcej do obecnej pensji 6750 zł brutto mieliby dostać lekarze specjaliści – o czym więcej przeczytasz w poprzednich naszych publikacjach.

Ta propozycja wzburzyła zarówno Naczelną Izbę Lekarską, jak i związkowców. Krzysztof Bukiel, szef OZZL, podkreśla, że niski poziom płac powoduje, że spora część rezygnuje z pracy w publicznych szpitalach, przechodząc na stałe do sektora prywatnego albo po prostu wyjedzie z kraju.

Ilu wyjeżdża z kraju?

Jak zaznacza Rafał Houbicki, rzecznik NIL, w rozmowie z money.pl, pandemia koronawirusa nieco przyhamowała liczbę lekarzy, którzy zdecydowali się na wyjazd z kraju. Ale to nie znaczy, że chętnych brakowało.

Niemcy kuszą polskich lekarzy. Zarobki nieporównywalne. Ilu wyjedzie?
Liczba zaświadczeń o postawie etycznej wydanych lekarzom i lekarzom dentystom ubiegającym się o uznanie kwalifikacji w innych krajach Unii Europejskiej. Money.pl jako pierwszy publikuje te najnowsze dane (NIL, Naczelna Izba Lekarska)

Pewien obraz tej skali pokazuje liczba zaświadczeń o postawie etycznej wydanych przez NIL lekarzom i lekarzom dentystom ubiegającym się o uznanie kwalifikacji w innych krajach Unii Europejskiej. Jako pierwsi publikujemy najnowsze dane.

W całym 2020 roku NIL wydał 505 takich zaświadczeń, z czego 102 lekarzom dentystom. W tym roku lekarze pobrali już niemal 100 kolejnych (93 do 28 lutego 2021).

– Szacuje się, że od momentu przystąpienia do UE wyjechało około 20 tysięcy lekarzy. Na początku jedną z przyczyn były większe zarobki. W chwili obecnej nie to jest najważniejsze. Zwraca się przede wszystkim uwagę na organizację i czas pracy, możliwość rozwoju zawodowego i pewność co do modelu kariery, dopiero potem na warunki płacowe – wyjaśnia w rozmowie z money.pl Rafał Hołbicki, rzecznik NIL.

Podkreśla również, że młodzi lekarze coraz częściej czują się w kraju niepotrzebni, skoro ministerstwo więcej uwagi i troski poświęca lekarzom spoza UE. – Śrubuje się wymogi stawiane polskim lekarzom, a jednocześnie ułatwia się dostęp do polskiego rynku pracy lekarzom spoza UE, bez dostatecznego sprawdzania ich kwalifikacji – zaznacza.

http://www.money.pl

5.50 avg. rating (64% score) - 2 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK "X"

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

"X"

 
Holler Box
Live streaming - KLIKNIJ >>>>>>>
 

WSPARCIE FINANSOWE  DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI "

AKTUALNIE PRACE ORGANIZACYJNE TRWAJĄ - DO CZASU ZAREJESTROWANIA STOWARZYSZENIA I ZAŁOŻENIA KONTA BANKOWEGO DOBROWOLNE WSPARCIE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA DANE NIŻEJ PODANE ( KLIKNIJ) Z DOPISKIEM W TYTULE PRZELEWU - DAROWIZNA - D.R.P.P (inaczej opisane przelewy nie dotrą)

Holler Box
%d bloggers like this: