NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7303 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MARCIN BUSTOWSKI O TYM JAK CHCIELI MNIE KUPIĆ I POLITYKACH KTÓRZY NIE WIERZĄ W CHOROBY NOWOTWOROWE ALE W COVID TAK
MATERIAŁ MARKA PODLECKIEGO - EPIDEMIA PANDEMIA - 6 CZĘŚCI AV.
Zaszczepieni SENIORZY - Żadnych poważnych powikłań nie było, jednak stało się coś innego!!
POSEŁ ROBERT MAJKA NAJNOWSZE INFORMACJE W SPRAWIE POLICJA I PROKURATURA VS JAN ZBIGNIEW POTOCKI
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
SZCZEPIENIA -COVID -ZAWIADOMIENIE O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTW PRZEZ RZĄD IZRAELA NA IZRAELCZYKACH DO ROZPATRZENIA PRZEZ MIĘDZYNARODOWY TRYBUNAŁ KARNY W HADZE
BILL GATES WSTRZYMUJE PROGRAM CHEMITRAILS - CO SIĘ STAŁO ?
NOWE PRAWO PIS - POLAK NIE JEST CZŁOWIEKIEM JEST PRZEDMIOTEM
Kategorie
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Idlib, Syria: od producenta oliwy z oliwek do bazaru z bronią

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Jeden z handlarzy bronią, z którym rozmawiał „The National”, szacuje, że co najmniej 30 procent żywicieli rodzin w prowincji handluje bronią

In one of the most heavily armed countries in the world, there are no safeguards to know the end-use of weapons sold in the local market in Idlib. The National
W jednym z najsilniej uzbrojonych krajów na świecie nie ma żadnych zabezpieczeń, które pozwoliłyby poznać końcowe przeznaczenie broni sprzedawanej na lokalnym rynku w Idlibie. Narodowy
W ostatniej prowincji Syrii opanowanej przez rebeliantów dominują handlarze bronią, ale chałupniczy handel bronią utrzymuje rodziny przy życiu, podczas gdy ziemia wokół nich jest wysadzana w powietrze i przejmowana.Wzloty i upadki cen broni ręcznej w Idlibie w ciągu ostatniej dekady pokrywają się z historią konfliktu. W pierwszych dniach wojny w 2011 roku, kiedy jedna z frakcji lub reżim straciły duży magazyn broni na zmieniających się frontach, ceny broni gwałtownie spadały.

Ale w miarę jak rosły walki i brak bezpieczeństwa, rosła też cena nowej broni.

The National rozmawiał z handlarzami i nabywcami broni w Idlib, jak również z ekspertami, na temat nielegalnego handlu, i wysłuchał relacji tych, którzy po prostu próbują zarobić na życie w jednym z niewielu dobrze prosperujących syryjskich biznesów.

„Nie czerpię zysków z wojny. To jest moja praca” – powiedział Abu Uday, drobny handlarz bronią, sprzedający swoją kolekcję granatów ręcznych, RPG i pistoletów.

Jego mały sklepik nie jest ukryty na popularnej ulicy Al Jalaa w centrum Idlib, stolicy prowincji. Widać go wyraźnie, a na drzwiach wejściowych widnieją dwie duże naklejki z karabinem snajperskim i żołnierzem w pełnym rynsztunku.

„Sprzedawałem broń wszystkim frakcjom, w tym ISIS i Al-Kaidzie, nie wiem, co innego mogę robić poza handlem bronią. Sam mój sklep zapewnia utrzymanie trzem rodzinom, ponieważ zatrudniam dwóch pracowników.”

W jednym z najsilniej uzbrojonych krajów na świecie, w handlu bronią nie pozostały żadne zabezpieczenia. Nikt nie pyta o pozwolenie, powód posiadania broni ani o to, dla jakiej frakcji chce się walczyć.

Oprócz karabinów myśliwskich i broni ręcznej, na bazarach broni w Syrii można kupić wszystko, od M-16 po AK-47 i kałasznikowy.

Równie łatwo można nabyć granat rakietowy (RPG), którego cena zaczyna się już od 100 dolarów. 40-letni kałasznikow kosztuje 50 dolarów, broń improwizowana 46 dolarów, a granat ręczny już od 2 dolarów.

Wśród markowej broni znajdują się także prowizoryczne pistolety, produkt pomysłowości niepracujących lokalnych rzemieślników, którzy zamienili swój fach na wojnę.

Są też drogie, bardziej luksusowe bronie boczne. Amerykański pistolet Beretta Px4 Storm kosztuje ponad 4 000 dolarów.

Często sprzedaż odbywa się za pośrednictwem mediów społecznościowych. W Idlib istnieją dziesiątki stron na Facebooku i grup WhatsApp poświęconych kupowaniu, sprzedawaniu i handlowaniu bronią.

„Tak, pamiętam ten bardzo drogi. Nie było mnie na niego stać” – mówi Abu Uday o Beretcie Px4 Storm zdyszanym głosem przez WhatsApp. Mówi, że zazwyczaj handluje bardziej codziennymi przedmiotami.

„Większość moich klientów to zwykli ludzie, którzy kupują broń do samoobrony” – mówi. Przyznaje jednak, że wciąż sprzedaje więcej sprzętu frontowego.

„Niektórzy z mieszkańców kupują nawet granaty ręczne i umieszczają je na deskach rozdzielczych samochodów, aby odstraszyć przestępców lub jako pokaz siły w przypadku incydentów drogowych” – mówi.

Taka sprzedaż świadczy o braku bezpieczeństwa w Idlib, gdzie eksplozje, zabójstwa, kradzieże samochodów, zabłąkane kule i napady z bronią w ręku są codziennością od 10 lat.

W incydencie z 18 stycznia, klienci zostali wyciągnięci ze sklepu na tej samej ulicy na kilka sekund przed eksplozją.

Polowali oni na okazyjną broń. Jedna osoba zginęła, a kilka innych zostało rannych.

Brutalne grupy ekstremistyczne sprzeciwiające się reżimowi prezydenta Bashara Al Assada umocniły swoje pozycje w ostatnim głównym ognisku oporu i opozycji.

Przed 2011 r. wielu mieszkańców miasta uważało za oczywiste swoje wygodne dochody z posad rządowych lub pokaźne pieniądze z handlu oliwą z oliwek – przynajmniej w granicach represyjnego państwa. Inni pracowali w fabrykach przędzalniczych i tkackich, choć ci na wsi i w okolicznych miasteczkach cierpieli z powodu wyższego poziomu ubóstwa.

 

The exterior of a gun shop in Idlib. The National
Wygląd zewnętrzny sklepu z bronią w Idlib. The National

Obecnie wojna pogrążyła w nędzy tę otoczoną, dotkniętą ubóstwem prowincję zamieszkałą przez ponad trzy miliony ludzi.

Ci, którzy nie uciekli przy pierwszej nadarzającej się okazji, żyją dzięki pomocy humanitarnej, mieszkają we wspólnych pokojach i namiotach, utrzymują się z pracy w małych sklepach spożywczych lub zdobywają przyczółek w mrocznym i niebezpiecznym świecie handlu bronią palną.

Dla niektórych rodzin sprzedaż broni jest głównym źródłem dochodu – tragiczny wskaźnik gwałtownego upadku prowincji. Jeden z handlarzy bronią, z którym rozmawiał The National, szacuje, że co najmniej 30 procent żywicieli rodzin w prowincji handluje bronią.

Customers buying ammunition at a gun shop in central Idlib. The National
Klienci kupujący amunicję w sklepie z bronią w centrum Idlib. The National

Droga do chaosu

Latem 2012 r. wojna w Syrii nabrała tempa, a różnorodne grupy agresywnych islamistów i umiarkowanych rebeliantów współpracowały w celu wyrwania obszarów spod kontroli rządu.

Nastąpiło to po coraz brutalniejszych atakach rządu na pokojowo nastawionych demonstrantów.

Idlib, ze swoimi surowymi wzgórzami, był kluczowy dla wysiłków rebeliantów, wraz z gubernatorstwami Aleppo i Raqqa, które zyskiwały na znaczeniu, obok ważnego „sanktuarium granicznego” Turcji.

Ale w 2012 roku zalew broni jeszcze się nie rozpoczął.

Jeden z handlarzy bronią poinformował, że cena AK-47 wzrosła w tym roku o ponad 200 procent. W jednym z większych przejęć reżimowej broni w 2012 roku, rebelianci pokazali niemieckie karabiny szturmowe Stg 44 – prawdopodobnie partię sprzedaną Syrii przez Niemcy Wschodnie w 1964 roku.

Fakt, że ta przestarzała broń z czasów II wojny światowej była chętnie używana, sugeruje, że lepsza broń nie była jeszcze powszechnie dostępna.

A military telescope at an arms store on Al-Jala Street in downtown Idlib. The National
Wojskowy teleskop w sklepie z bronią przy ulicy Al-Jala w centrum Idlib. Narodowy

Krwawa historia

Prowincja doświadczyła jednej z pierwszych eskalacji wojny, kiedy to jej peryferyjne miasto Jisr Al Shugour zostało poddane masowemu atakowi lotniczemu reżimu, straszliwemu wydarzeniu, które później zdefiniowało konflikt.

Podobnie jak wcześniej Hama, miasto było sceną rebelii islamistów przeciwko reżimowi w 1980 r., która została brutalnie stłumiona.

Na początku rebelii wielu rebeliantów z Idlib szukało broni w celu zemsty i samoobrony przed reżimem.

Wkrótce jednak popyt na broń zaczęły napędzać inne czynniki.

Zagraniczne dostawy broni zaczęły napływać w znaczących ilościach latem i jesienią 2013 roku, w miesiącach, które zbiegły się z przejęciem przez rebeliantów ogromnych magazynów broni reżimu.

Ale gwałtowne spory frakcyjne wśród rebeliantów trwały już wcześniej.

Do końca 2015 r. twarde islamskie grupy, takie jak Jabhat Al Nusra, które później przekształciły się w Hayat Tahrir Al Sham (HTS), dominowały nad grupami stanowiącymi trzon umiarkowanej Wolnej Armii Syryjskiej.

HTS to mieszanka grup rebeliantów, z których część ma powiązania z Al-Kaidą.

Ten frakcjonalizm – oraz brutalne stosowanie sił powietrznych reżimu i Rosji – był kluczowym powodem, dla którego rebelianci zostali szybko pokonani.

Idlib wkrótce stał się ostatnim bastionem rebeliantów, otoczonym przez siły tureckie i rosyjskie oraz ich lokalnych sojuszników, gdzie powstała dziwna gospodarka wojenna.

Bulletproof vests hanging on racks in a gun shop in central Idlib. The National
Kamizelki kuloodporne wiszące na stojakach w sklepie z bronią w centrum Idlib. The National

Symbole statusu

Podczas wojny w Syrii nigdy nie brakowało broni wszelkiego rodzaju – małej, średniej i ciężkiej. Do kraju napływały znaczne ilości broni dzięki dobrze rozwiniętym siatkom przemytniczym z sąsiednich krajów – Iraku i Libanu, a także z dalszych zakątków świata, takich jak Libia.

Głównym źródłem broni były jednak zapasy armii syryjskiej przejęte podczas walk.

„Większość broni, którą handluję, to łupy wojenne” – powiedział Abu Eyad, inny handlarz, który specjalizuje się w broni palnej krótkiej i mówi anonimowo z obawy przed represjami wobec swojego sklepu.

Większość handlarzy i przemytników nadaje sobie pseudonimy, takie jak Al Dabour (osa), Al Dhakham (ogromny), Al Sayyad (myśliwy) i Al Nesr (orzeł).

„Ceny gwałtownie spadły pod koniec 2016 roku, kiedy duża liczba osób i bojowników uciekła z Aleppo i przedmieść Damaszku, aby uciec przed reżimowymi bombami beczkowymi i masowymi atakami. Szukali schronienia w Idlib i niektórzy z bojowników musieli sprzedać swoją broń, ponieważ byli zdesperowani z powodu pieniędzy, a później sami stali się handlarzami” – mówi.

Russian Kalashnikov rifle stores in a gun store in downtown Idlib. The National
Rosyjski karabin Kałasznikowa w sklepie z bronią w centrum Idlib. Narodowy

Calibre Obscura, autor bloga o tej samej nazwie, jest ekspertem i konsultantem ds. broni palnej, który współpracował z Amnesty International i firmą doradczą IHS.

Śledząc sprzedaż broni w państwach niestabilnych, takich jak Syria, wyjaśnia popyt napędzający wysokie ceny.

„Pistolety za 1500 dolarów to symbole statusu, posiadane tylko przez bogatych, dowódców, zagranicznych bojowników” – powiedział The National.

Calibre Obscura nie ujawnia swojego prawdziwego nazwiska, mówiąc, że anonimowość ma „ogromne zastosowanie dla celów badawczych”.

Mówi, że podobnie jak w 2012 roku – podczas pędu do nabywania broni – ceny nadal są dyktowane przez to, czy toczy się walka, czy nie.

„Co do zmian cen, to naprawdę ebbs and flows with whether there is active fighting on”.

Ale niektóre bronie stały się symbolami statusu.

„M16, AK-74M, seria AK100 zawsze będą warte więcej – znowu sprowadza się to do statusu”.

Wraz z powtarzającymi się śmiertelnymi wybuchami w sklepach z bronią i dostępnością broni palnej dla każdego, kto jest skłonny zapłacić, pro-HTS Rząd Ocalenia wprowadził ścisłe ograniczenia na te punkty sprzedaży.

Posunięcie to spotkało się z przerażeniem i antagonizmem ze strony handlowców. Obawiają się oni utraty swojego jedynego źródła dochodu na rzecz potentatów zbrojeniowych.

Niektórzy z nich powiedzieli, że decyzja miała na celu osiągnięcie ugody finansowej w wysokości do 10.000 dolarów pod pretekstem licencjonowania sklepów.

„Duże sklepy będą nadal działać, ale my się zamkniemy” – mówi Abu Uday.

Ale nie jest to tylko kwestia utrzymania się.

„To jest scena wojny i każdy potrzebuje broni”, mówi.

„Masz komórki uśpione ISIS, kryminalistów, frakcje walczące ze sobą, bojowników celujących w tureckie wojska i ich czołgi. To kompletny chaos.”

syria
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK "X"

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

"X"

 
Holler Box
Live streaming - KLIKNIJ >>>>>>>
 

WSPARCIE FINANSOWE  DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI "

AKTUALNIE PRACE ORGANIZACYJNE TRWAJĄ - DO CZASU ZAREJESTROWANIA STOWARZYSZENIA I ZAŁOŻENIA KONTA BANKOWEGO DOBROWOLNE WSPARCIE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA DANE NIŻEJ PODANE ( KLIKNIJ) Z DOPISKIEM W TYTULE PRZELEWU - DAROWIZNA - D.R.P.P (inaczej opisane przelewy nie dotrą)

Holler Box
%d bloggers like this: