NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7303 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MARCIN BUSTOWSKI O TYM JAK CHCIELI MNIE KUPIĆ I POLITYKACH KTÓRZY NIE WIERZĄ W CHOROBY NOWOTWOROWE ALE W COVID TAK
MATERIAŁ MARKA PODLECKIEGO - EPIDEMIA PANDEMIA - 6 CZĘŚCI AV.
Zaszczepieni SENIORZY - Żadnych poważnych powikłań nie było, jednak stało się coś innego!!
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
POSEŁ ROBERT MAJKA NAJNOWSZE INFORMACJE W SPRAWIE POLICJA I PROKURATURA VS JAN ZBIGNIEW POTOCKI
SZCZEPIENIA -COVID -ZAWIADOMIENIE O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTW PRZEZ RZĄD IZRAELA NA IZRAELCZYKACH DO ROZPATRZENIA PRZEZ MIĘDZYNARODOWY TRYBUNAŁ KARNY W HADZE
BILL GATES WSTRZYMUJE PROGRAM CHEMITRAILS - CO SIĘ STAŁO ?
NOWE PRAWO PIS - POLAK NIE JEST CZŁOWIEKIEM JEST PRZEDMIOTEM
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Kobieta ze zdjęcia znaleziona – poszukiwał ją IPN! To Maria Barr

10.00 avg. rating (91% score) - 1 vote

Zaledwie dwa dni temu na stronie IPN pojawiła się fotografia wykonana rzekomo ponad 70 lat temu w Anglii, a z nią apel „Prosimy o pomoc w rozpoznaniu osoby uwiecznionej na fotografii”. Niespełna 6 godzin temu zagadkę rozwiązali internauci – jest to pochodząca z Grodna Polka, Maria Barr, w momencie wykonania zdjęcia miała zaledwie 20 lat.

Instytut Pamięci Narodowej na swoim Facebooku opublikował w niedzielę (14.03.2021) fotografię która została wykonana rzekomo ponad 70 lat temu w Anglii. Została na niej uwieczniona młoda kobieta w polskim mundurze. Wraz z zdjęciem dołączony był apel „Postanowiliśmy poznać historię nieznajomej dziewczyny.” – piszą w nim autorzy „Pozostała na emigracji czy też może wróciła do zniszczonej wojenną pożogą ojczyzny?” – zadawali pytanie Facebooku. Prosząc wszystkich którzy mogą jakoś pomóc o rozwiązanie tej zagadki.

Pomimo przeprowadzonej w Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej kwerendy archiwalnej nadal nie wiadomo, kim jest bohaterka ze zdjęcia, czy jeszcze żyje a może żyją jej dzieci lub wnuki. Fotografia pochodzi z teczki zatytułowanej ‚Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie’ i została przekazane do zasobu archiwalnego IPN z WSI w Warszawie.” – można przeczytać w dalszej części apelu IPN

Dziennik Polski nr 896 z 11 czerwca 1943 roku

W sieci pojawiło się oczywiście bardzo dużo tropów i jeszcze więcej pomysłów, przewinęło się wiele nazwisk, jednak tak naprawdę na trop dziewczyny jako jeden z pierwszych wpadł admin strony FB II wojna światowa w kolorze. Który przeglądnął kilkaset archiwalnych numerów gazet emigracyjnych i znalazł nasza bohaterkę w ”Dzienniku Polskim” – dokładnie w nr 896 z 11 czerwca 1943 roku.

Nagrobek Philipa Barra w Belgi w miejscowości Wevelgem

Kim więc jest dziewczyna ze zdjęcia? – to Polka, Maria Barr (Barczynska). Na zdjęciu była już żona Squadron Leadera Philipa Rexa Barra, dowódcy 107. Dywizjonu RAF. Philip Barr zaginął w trakcie akcji dnia 7 listopada 1942 roku nad Belgią w prowincji West-Vlaanderen i pośmiertnie odznaczono go D.F.C. (eng. Distinguished Flying Cross, pl. Krzyż Wybitnej Służby Lotniczej) – wysokie brytyjskie odznaczenie lotnicze.

Pudełko z D.F.C.

Jeśli przyjrzycie się na jej zdjęciu to właśnie pudełko z tym odznaczeniem trzyma w dłoni. Ma to związek z tym że fotografia została wykonana 8 czerwca 1943 roku w Anglii, zaraz po wręczeniu orderów rodzinom poległych przez samego króla Jerzego VI w pałacu Buckingham. Tak więc zdjęcie nie zostało zrobione w Edynburgu, jak niektórzy forsują.

Wycinek z innej gazety opisujący nadanie orderu w Buckingham

Maria miała wtedy dokładnie 20 lat, swojego zmarłego już męża poślubiła w Glasgow zaledwie 2 lata wcześniej w 1941 roku w wieku 18 lat.

Jak się okazuje Maria z Philipem poznali się również w dość wyjątkowych okolicznościach na statku pasażerskim o dumnej nazwie MS Sobieski„Pilot, dowódca eskadry Rex Bar, był weteranem maja 1940 roku. Gdy Niemcy wkroczyli do Francji, prawie został uwięziony w szpitalu. Udało mu się jednak uciec, ale przegapił łódź pod Dunkierką. Rex Barr ruszył dalej na południe, gdzie udało mu się opuścić kontynent po wyczerpującej podróży statkiem. To właśnie tam na pokładzie spotkał dziewczynę o imieniu Maria” – można przeczytać w tym dłuższym tekście na temat historii jej męża (w języku niderlandzkim)

Wiemy już że dziewczyna pochodziła z Grodna, do szkoły chodziła w Wilnie, a maturę zdała w Szkocji. Jej ojciec był pułkownikiem Wojska Polskiego, który brał udział w kampanii norweskiej. Kilka lat później Maria Barr wyszła powtórnie za mąż, tym razem poślubiła polskiego lotnika Stanisława Grabowskiego, wspólnie mieli syna Marka.

Chwilę temu, kolejnym ciekawym artykułem na temat naszej bohaterki podzielił się profil Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie, publikując zrzut z wydawanej w Nowym Jorku gazety „The Polish Review” z dnia 13 września 1943 roku. W artykule tym Polka udziela krótkiego wywiadu, w którym tłumaczy m.in. że wcześniej mąż nazywał się Barczyński, jednak jeszcze jego dziadek zmienił nazwisko na Barr.

„The Polish Review” Vol. Ill, Nr 3 z dnia 13 września 1943 roku.
Nota prasowa potwierdzająca pochodzenie z rodziny Chłusewicz

Z dalszych ustaleń wynika że Maria była córką płk. Benedykta Chłusewicza, oficera 1. półbrygady Samodzielnej Brygady Brygady Strzelców Podhalańskich, weterana walk w Norwegii z wiosny 1940 roku. Urodziła się w 1923 roku w Grodnie, zmarła natomiast w 2018 roku w wieku 95 lat. Wiemy że pracowała w Edynburgu w placówce Polskiego Czerwonego Krzyża.

Następnie z innego wycinka z gazety dowiedziałem się że później zamieszkała w Limbery (Limbury) Farm w miejscowości Hartpury, w angielskim hrabstwie Gloucestershire. Od jej synowej dowiedziałem się natomiast że do śmierci mieszkała później w Londynie na Acton – mieszkali na tej samej ulicy.

„Dziś udało mi się odnaleźć grób rodzinny Marii Barr z domu Chłusewicz. W grobie pochowana jest jej babcia Maria Izycka-Herman, jej mama Zofia Chłusewicz z domu Izycka-Herman oraz Ojciec Benedykt Chłusiewicz, dyplomowany pułkownik Wojska Polskiego i możliwe że jej brat Stanisław Chłusewicz, kapral mechanik w personelu polskich siłach zbrojnych na zachodzie.” – napisał na swoim profilu Tomasz Muskus, Polak żyjący na emigracji w Anglii

Nagrobek rodzinny Chłusewiczów jak widać pozostał bez opieki i jest zaniedbany. To jednak kwestia czasu – grupa polskich pasjonatów historii już zapowiedziała jego przywrócenie do świetności. Znajduje się w St Mary’s Catholic Cemetery w londyńskiej dzielnicy Kensal Green.

Wiemy już że mąż Marii Stanisław zmarł kilka lat przed nią, natomiast jej syn marek 2 lata temu w 2019 roku – rok później po śmierci matki. Z informacji jakie przekazała żona syna Marka wiemy że na ten moment nie mają grobu(zostali skremowani), a ich wspólny pogrzeb został wstrzymany ze względów epidemiologicznych i jest dopiero planowany w tym roku w Londynie.

Inna fotografia z gazety, na której Maria Barr udziela wywiadu dziennikarzom

Jak się okazało na trop naszej bohaterki w „Dzienniku Polskim tak naprawdę pierwszy wpadł jeszcze 8 lat temu Adam Puławski, który z wykształcenia jest historykiem. Teraz gdy rozpoczęły się jej poszukiwania napisał o tym też w jednym z komentarzy pod postem IPN – jednak w zalewie ponad tysiąca odpowiedzi na apel, dopiero teraz udało się ustalić kto tak naprawdę i gdzie pierwszy zidentyfikował naszą bohaterkę. Gratulujemy więc Panu Adamowi i pozdrawiamy serdecznie.

Tym sposobem zagadka tajemniczego zdjęcia została rozwiązana. Myślę poszło dużo szybciej niż się wszyscy spodziewaliśmy.

https://www.zwiadowcahistorii.pl/kobieta-ze-zdjecia-znaleziona-poszukiwal-ja-ipn-to-maria-barr/?fbclid=IwAR1nanhhMgCNFtnjbk-xwUgH3Lq3XbYrmFJ9K9vHxjooe96Th1Q6wnu76ko

10.00 avg. rating (91% score) - 1 vote
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK "X"

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

"X"

 
Holler Box
Live streaming - KLIKNIJ >>>>>>>
 

WSPARCIE FINANSOWE  DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI "

AKTUALNIE PRACE ORGANIZACYJNE TRWAJĄ - DO CZASU ZAREJESTROWANIA STOWARZYSZENIA I ZAŁOŻENIA KONTA BANKOWEGO DOBROWOLNE WSPARCIE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA DANE NIŻEJ PODANE ( KLIKNIJ) Z DOPISKIEM W TYTULE PRZELEWU - DAROWIZNA - D.R.P.P (inaczej opisane przelewy nie dotrą)

Holler Box
%d bloggers like this: