NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7320 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
NIEMCY: TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY POZWOLIŁ NA RATYFIKACJĘ FUNDUSZU ODBUDOWY UE
CZY COVID TO OSZUSTWO I NARZĘDZIE ZBRODNIARZY ? MATERIAŁ NADESŁANY PRZEZ CZYTELNIKA
Pilne!!! Znamy Plan ewakuacji Rządu RP na wypadek wojny z Rosją!!!
Przeczytaj!! Po co im spis powszechny ??
Tłum żydów tańczy na lotnisku Chopina. Gdzie jest epidemia?
Morawiecki OSZALAŁ! Rząd uderzy w Polaków
EGIPT - 04.04.2021 - WIELKI NEOPOGAŃSKI RYTUAŁ - UROCZYSTE WPROWADZENIE DO KAIRU 22 MUMII FARAONÓW - VIDEO - CZY WŁAŚNIE UAKTYWNIONO LEGENDARNĄ KLĄTWĘ ??
Iran „świętuje” potężną eksplozję w fabryce rakiet w Izraelu - wideo
Kategorie
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Jak Niemcy rozważały uratowanie Wirecard na kilka dni przed jego upadkiem

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

FRANKFURT (Reuters) – Niemiecki rząd zbadał możliwość ratowania Wirecard zaledwie trzy dni przed jego upadkiem, zgodnie z dokumentami, które widział Reuters, pokazując, że urzędnicy byli zaskoczeni największym powojennym skandalem nadużyć finansowych w kraju.

How Germany considered rescuing Wirecard days before its doom

Firma płatnicza złożyła wniosek o niewypłacalność 25 czerwca ubiegłego roku, winna wierzycielom prawie 4 miliardy dolarów, po ujawnieniu dziury w rachunkach w wysokości 1,9 miliarda euro (2,3 miliarda dolarów), która według audytora EY była wynikiem wyrafinowanego globalnego oszustwa.

Dokumenty zawierają wcześniej nieujawnione szczegóły dotyczące badań ministerstwa nad wykorzystaniem funduszy ratunkowych na pandemię, aby ratować Wirecard na krótko przed jego implozją latem ubiegłego roku, i pokazują, że urzędnicy źle ocenili skandal.

22 czerwca, zaledwie kilka godzin po tym, jak firma ujawniła, że 1,9 mld euro na jej kontach prawdopodobnie „nie istnieje”, Joerg Kukies, wiceminister finansów, wysłał dziewięciostronicową notatkę do ministra finansów Olafa Scholza, w której zbagatelizował obawy, że firma jest w bezpośrednim niebezpieczeństwie i przedstawił plan jej ratowania przy pomocy funduszy z państwowego banku KfW.

„A bank run could put Wirecard in liquidity difficulties,” officials wrote. „Obecnie nie oczekuje się, że wierzyciele Wirecard (…) rzucą ją na pożarcie wilkom”.

Dokumenty zawierają również niepublikowane wcześniej szczegóły dotyczące tego, jak przedstawiciele Wirecard i niemieccy urzędnicy ściśle współpracowali w celu promowania zagranicznej ekspansji firmy.

Ministerstwo Finansów, Scholz i rząd odmówili komentarza, poza jednym z urzędników, który powiedział, że wsparcie udzielone firmie za granicą było „w zwykłych ramach naszej dyplomacji biznesowej”. Niemieccy urzędnicy wcześniej powiedział Wirecard nie otrzymał żadnego specjalnego traktowania, a Reuters nie ma żadnych niezależnych dowodów, że tak się stało.

Teczka zawiera tysiące stron e-maili, wiadomości na czacie i notatek służbowych dostarczonych przez niemieckie ministerstwa rządowe do parlamentarnego dochodzenia w sprawie upadku firmy.

Upadek firmy, która kiedyś była warta 28 mld dolarów i postrzegana jako narodowa historia sukcesu, doprowadził do tego, że niemieccy ustawodawcy oskarżyli rząd i regulatorów o niesłuchanie inwestorów, którzy od 2016 roku zarzucali firmie nieprawidłowości w księgowości.

Ustawodawcy z dochodzenia będą w przyszłym miesiącu przesłuchiwać Scholza i kanclerz Angelę Merkel w sprawie postępowania rządu wobec skandalu.

Scholz – określany w korespondencji między pracownikami ministerstwa finansów jako „M” – ubiega się w wyborach we wrześniu, gdy Merkel odejdzie z urzędu, o objęcie po niej stanowiska przywódcy Niemiec. W odpowiedzi na skandal z Wirecardem nadał organom regulacyjnym większe uprawnienia w zakresie wykrywania i badania uchybień.

W czerwcu 2020 r. sprawy w Wirecard szybko wymykały się spod kontroli. Firma ogłosiła opóźnienie w ogłoszeniu wyników finansowych, jej dyrektor generalny podał się do dymisji, a dyrektor operacyjny został zawieszony.

22 czerwca, o godzinie 2:48, firma ujawniła, że na jej kontach brakuje 1,9 miliarda euro.

Kilka godzin później tego samego ranka z poczty elektronicznej wynika, że zastępca Scholza, Kukies, który rozważał, czy niemieckie linie lotnicze Lufthansa powinny otrzymać od KfW dofinansowanie na wypadek pandemii, poprosił kolegów o pilne zbadanie, czy Wirecard może otrzymać środki.

„Wstępna ocena ma być zawarta w dokumencie informacyjnym M, który powinien być u M dziś wieczorem”, napisał w jego imieniu doradca Kukiesa.

W ocenie, dokument dla M oznaczone jako „bardzo pilne” i „poufne”, Kukies i jego pracownicy, którzy nie zostali indywidualnie wymienione, podkreślił Scholz znaczenie Wirecard w przetwarzaniu płatności, w tym dla supermarketu giganta Aldi.

Przyznając się do problemów, zasugerowali, że działalność Wirecard, która obejmowała bank, była solidna i że jest mało prawdopodobne, aby natychmiast splajtować.

„Prasa donosi, że działalność operacyjna Wirecard ma się dobrze pomimo kryzysu wywołanego przez koronawirusa i pomimo błędnych kroków” – czytamy w dokumencie. Dokument nie precyzuje, o jakie błędy chodzi.

Rząd porzucił pomysł dofinansowania w następnych dniach, częściowo z powodu pytań o to, czy działalność Wirecard była trwała w dłuższej perspektywie, jak wynika z dokumentów.

Było „bardzo mało prawdopodobne”, że zewnętrzni konsultanci ministerstwa „potwierdzą, że istnieje ekonomicznie opłacalny model biznesowy” – czytamy w tym samym dokumencie.

How Germany considered rescuing Wirecard days before its doom

RZĄD STANĄŁ PO STRONIE WIRECARD

Danyal Bayaz i Matthias Hauer, dwaj niemieccy ustawodawcy, którzy są częścią dochodzenia w sprawie skandalu, powiedział Reuters, że ich dochodzenie będzie badać ministerstwo finansów zbadanie ratowania Wirecard, jak również lobbing rządu do pomocy ekspansji firmy w Chinach.

Te epizody, jak powiedzieli, ilustrują błędną wolę rządu do wspierania Wirecard i odmowę poważnego traktowania zarzutów stawianych przez jego krytyków, w tym sprzedających krótką sprzedaż, którzy opublikowali raport z badań w lutym 2016 r., zarzucając oszustwa i pranie brudnych pieniędzy w firmie.

Były prezes Wirecard Markus Braun przebywa w więzieniu, oczekując na proces w związku z zarzutami oszustwa, podczas gdy niemiecka policja prowadzi międzynarodowe poszukiwania innego byłego członka kierownictwa wyższego szczebla, Jana Marsalka, którego oskarża o „oszustwa na miliardy” i wydała nakaz aresztowania.

„Niemiecki rząd stanął po stronie Wirecard. Scholz ponosi polityczną odpowiedzialność” – powiedział Bayaz.

Jens Zimmermann, poseł SPD z partii Scholza, powiedział, że to zrozumiałe, iż urzędnicy w obliczu możliwej upadłości Lufthansy i Wirecard obawiali się o stabilność sektora finansowego i czuli się odpowiedzialni za zbadanie wszystkich możliwości.

Jeśli chodzi o lobbing, Wolfgang Schmidt, bliski powiernik i zastępca Scholza, powiedział w zeznaniach przed parlamentarzystami badającymi upadek Wirecard: „To całkiem normalne, że rząd regularnie broni interesów gospodarczych niemieckich firm w innych krajach”.

’DOCENIAJĄ WASZE POPARCIE'

Ustawodawcy śledczy Bayaz i Hauer powiedzieli, że są zaniepokojeni, że wsparcie rządu dla Wirecard trwało nawet po tym, jak podniesiono czerwone flagi dotyczące firmy.

W lutym 2019 r. niemiecki regulator finansowy BaFin poinformował ministerstwo finansów, że zlecił dochodzenie w sprawie księgowości Wirecard, a w kwietniu BaFin ukarał Wirecard grzywną w wysokości 1,5 mln euro za niedopełnienie obowiązku terminowego składania sprawozdań finansowych.

Jednak 22 czerwca 2019 roku Schmidt odebrał telefon od amerykańskiego konsultanta Wirecard, Ulfa Gartzke z korporacyjnej firmy doradczej Spitzberg, jak wynika z dokumentów i zeznań Schmidta złożonych w grudniu ubiegłego roku przed komisją śledczą.

Tematem był „Projekt Heron” – plany Wirecard dotyczące przejęcia firmy płatniczej w Chinach, Allscore, które wymagały zgody chińskich władz. Gartzke poprosił Schmidta, aby ten zwrócił się do chińskich urzędników w sprawie planów Wirecarda.

Schmidt powiedział w swoim zeznaniu, że poprosił Gartzke o napisanie czegoś dla niego po angielsku. Tego samego dnia Gartzke wysłał e-mail do Schmidta, załączając projekt listu w języku angielskim, który widział Reuters.

„Bylibyśmy wdzięczni za poparcie powyższej inicjatywy i mamy nadzieję, że może Pan rozszerzyć swoje wsparcie dla Wirecard AG w ich planach wejścia na rynek chiński” – czytamy w projekcie.

Schmidt powiedział w swoim zeznaniu, że „przeformułował” tego maila, nie precyzując, co to znaczy, i wysłał go do chińskiego urzędnika. Hauer, parlamentarzysta, powiedział, że widział końcowy list i był on „prawie identyczny”.

Schmidt powiedział, że jest to część zwykłego procesu pomocy dużym firmom za granicą. Gartzke nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Bank centralny Chin, ministerstwo spraw zagranicznych i biuro informacyjne Rady Państwowej nie odpowiedziały na prośbę o komentarz.

Wirecard ogłosił porozumienie w sprawie przejęcia Allscore w listopadzie tego samego roku, jednak transakcja nie została sfinalizowana przed upadkiem Wirecard. Nie udało nam się skontaktować z Allscore w celu uzyskania komentarza.

 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK - NIEDZIELA 21.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
Live streaming - KLIKNIJ >>>>>>>
 

WSPARCIE FINANSOWE  DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI "

AKTUALNIE PRACE ORGANIZACYJNE TRWAJĄ - DO CZASU ZAREJESTROWANIA STOWARZYSZENIA I ZAŁOŻENIA KONTA BANKOWEGO DOBROWOLNE WSPARCIE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA DANE NIŻEJ PODANE ( KLIKNIJ) Z DOPISKIEM W TYTULE PRZELEWU - DAROWIZNA - D.R.P.P (inaczej opisane przelewy nie dotrą)

Holler Box
%d bloggers like this: