Po tym, jak Departament Skarbu USA wydłużył okres komentowania, aby każdy mógł wyrazić swoje przemyślenia na temat proponowanej reguły kryptograficznej, grupa rzeczników polityki kryptograficznej non-profit Coin Center przedstawiła kolejny – i być może ostateczny – argument do organów regulacyjnych.

Coin Center skierowało swój komentarz do Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) w sprawie proponowanych zasad, które wymagałyby zarejestrowania giełd kryptowalut w USA w celu weryfikacji tożsamości osób korzystających z „niezhostowanego lub w inny sposób zabezpieczonego portfela” w przypadku transakcji o wartości przekraczającej 3000 USD oraz raport o wszystkich transakcjach kryptograficznych o wartości powyżej 10000 USD. Grupa rzeczników odniosła się do wniosku jako „poważne zagrożenie dla prywatności, prawa z czwartej poprawki do przeszukiwania bez nakazu, a także poważne zagrożenie dla dalszej odpowiedzialnej innowacji”.

W szczególności Coin Center powiedział, że transakcje kryptograficzne nie powinny podlegać takim samym wymaganiom, jak te, które mają do czynienia z klientami banków, którzy przenoszą 10000 USD lub więcej w gotówce. Grupa twierdzi, że wymaganie od instytucji tworzenia raportów transakcji walutowych lub CTR dla transakcji kryptograficznych jest „automatycznym masowym nadzorem niewinnych transakcji”.

„Każda transakcja przekraczająca 2000 USD, która jest jedynie„ istotna dla możliwego naruszenia prawa lub regulacji ”, wywoła wymóg raportu o podejrzanej aktywności (SAR), który już dziś ma zastosowanie do transakcji kryptograficznych” – powiedział Coin Center. „Każdy raport CTR złożony bez towarzyszącego mu SAR jest z definicji raportem o całkowicie niewinnej i prywatnej działalności finansowej mieszkańca Ameryki”.

Grupa dodała:

„Jeżeli FinCEN nalega na dalsze rozszerzanie możliwości masowej inwigilacji bez nakazu, to w żadnym wypadku nie powinien robić tego w sposób, który uprzedzałby nowe technologie oraz firmy i osoby, które z nich korzystają”.

FinCEN po raz pierwszy zaproponował zasadę portfela kryptograficznego  w grudniu i powiedział, że jego strona internetowa jest otwarta na komentarze do 4 stycznia. Organ regulacyjny później przedłużył ten termin 15 stycznia o dodatkowe 14 dni, aż do ostatniego – i być może ostatecznego – przedłużenia do marca. 29.

Odkąd proponowane zasady zostały złożone w zeszłym roku, Coin Center wezwał ludzi z przestrzeni kryptograficznej do zgłaszania komentarzy do organów regulacyjnych i potępił pierwotne krótkie okno takiej możliwości. Informacje zwrotne od grup takich jak Coin Center i Blockchain Association mogły być odpowiedzialne za jedno lub więcej rozszerzeń, co wypchnęło proponowaną regułę portfela z kompetencji byłej administracji do niedawno potwierdzonej Sekretarz Skarbu Janet Yellen.

cointelegraph.com