NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7294 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Musimy trzymać się z dala od ludzi, którzy zostali zaszczepieni? Wyślijcie więc Państwo proszę ten artykuł do lekarzy i dziennikarzy, do przyjaciół i krewnych!! Udostępniajcie!!
Dzicz w mundurach !! Zwyrodnialcy Kamińskiego...
Jan Taratajcio i Grzegorz - ofiara choroby Morgellona - prowadził Marek Podlecki ( Video +18 SZOK!)
Spis powszechny 2021: Obowiązkowy ? - KTO NIE MUSI BRAĆ UDZIAŁU - SPRAWDŹ
Wstrząs: Siedem osób zmarło na koronę pomimo podwójnego szczepienia
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Marines AFU zdezerterowali z armii po zauważeniu koncentracji wojsk rosyjskich na granicy
NADESŁANE PRZEZ CZYTELNIKA - DARIUSZ KWIECIEŃ HISTORIA ZARAZY KOŁEM SIE TOCZY CZYLI ZAMORDYZM COVIDOWY NIC NOWEGO
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Pierwotne uderzenia piorunów mogły pomóc w powstaniu życia na Ziemi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

WASHINGTON (Reuters) – Pojawienie się pierwszych żywych organizmów na Ziemi miliardy lat temu mogło być ułatwione przez grom z jasnego nieba – a może kwintilionów z nich.

Mass lightning bolts light up night skies by Daggett #19238103

Naukowcy powiedzieli we wtorek, że uderzenia piorunów w ciągu pierwszych miliardów lat po uformowaniu się planety około 4,5 miliarda lat temu mogły uwolnić fosfor potrzebny do powstania biomolekuł niezbędnych do życia.

Badanie może zaoferować wgląd w początki najwcześniejszego życia mikrobowego na Ziemi – i potencjalnego życia pozaziemskiego na podobnych skalistych planetach. Fosfor jest kluczową częścią przepisu na życie. Tworzy on fosforanowy szkielet DNA i RNA, materiału dziedzicznego w organizmach żywych, i stanowi ważny składnik błon komórkowych.

Na początku istnienia Ziemi ten pierwiastek chemiczny był zamknięty w nierozpuszczalnych minerałach. Do tej pory powszechnie uważano, że za obecność „biodostępnego” fosforu odpowiedzialne są przede wszystkim meteoryty, które bombardowały wczesną Ziemię. Niektóre meteoryty zawierają minerał fosforu zwany schreibersytem, który jest rozpuszczalny w wodzie, gdzie, jak się uważa, mogło powstać życie.

Kiedy piorun uderza w ziemię, może tworzyć szkliste skały zwane fulgurytami poprzez przegrzanie, a czasem odparowanie skały powierzchniowej, uwalniając zamknięty w niej fosfor. W rezultacie fulguryty te mogą zawierać schreibersyt.

Naukowcy oszacowali liczbę uderzeń piorunów w okresie od 4,5 mld do 3,5 mld lat temu na podstawie składu atmosfery w tym czasie i obliczyli, ile schreibersytu może powstać. Górny zakres wynosił około kwintyliona uderzeń piorunów i powstawanie do 1 miliarda fulgurytów rocznie.

Minerały fosforowe powstające w wyniku uderzeń piorunów ostatecznie przekroczyły ilość pochodzącą z meteorytów około 3,5 miliarda lat temu, czyli mniej więcej w wieku najwcześniejszych znanych skamieniałości, powszechnie uznawanych za pochodzące od mikrobów.

„Uderzenia piorunów mogły więc stanowić istotną część pojawienia się życia na Ziemi” – powiedział Benjamin Hess, absolwent Uniwersytetu Yale w dziedzinie nauk o ziemi i planetach oraz główny autor badania opublikowanego w czasopiśmie Nature Communications.

Primordial lightning strikes may have helped life emerge on Earth

„W przeciwieństwie do uderzeń meteorytów, które zmniejszają się wykładniczo w czasie, uderzenia piorunów mogą występować w stałym tempie przez całą historię planety. Oznacza to, że uderzenia piorunów mogą być również bardzo ważnym mechanizmem dostarczania fosforu potrzebnego do powstania życia na innych planetach podobnych do Ziemi, po tym jak uderzenia meteorytów stały się rzadkie” – dodał Hess.

Naukowcy zbadali niezwykle dużą i nieskazitelnie czystą próbkę fulgurytu powstałą po uderzeniu pioruna w podwórko domu w Glen Ellyn, Illinois, pod Chicago. Próbka ta pokazała, że fulguryty kryją w sobie znaczne ilości schreibersytu.

„Nasze badania pokazują, że produkcja biodostępnego fosforu przez uderzenia pioruna mogła być niedoceniana i że mechanizm ten zapewnia ciągłe dostawy materiału zdolnego do dostarczania fosforu w formie odpowiedniej do inicjacji życia” – powiedział współautor badania Jason Harvey, profesor nadzwyczajny geochemii na Uniwersytecie w Leeds.

Wśród składników uważanych za niezbędne do życia są woda, węgiel, wodór, azot, tlen, siarka i fosfor, wraz ze źródłem energii.

Primordial lightning strikes may have helped life emerge on Earth

Naukowcy uważają, że najwcześniejsze organizmy bakteriopodobne powstały w pierwotnych wodach Ziemi, ale toczy się debata na temat tego, kiedy to nastąpiło i czy rozwinęło się w ciepłych i płytkich wodach, czy w głębszych wodach przy kominkach hydrotermalnych.

„Ten model”, powiedział Hess, odnosząc się do fosforu odblokowanego przez błyskawicę, „ma zastosowanie tylko do naziemnej formacji życia, takich jak w płytkich wodach. Fosfor dodany do oceanu z uderzeń pioruna byłby prawdopodobnie znikomy, biorąc pod uwagę jego rozmiar.”
Lightning strikes as a major facilitator of prebiotic phosphorus reduction  on early Earth | Nature Communications

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK „X”

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

„X”

 

CZERWONE
Holler Box
%d bloggers like this: