NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7289 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Musimy trzymać się z dala od ludzi, którzy zostali zaszczepieni? Wyślijcie więc Państwo proszę ten artykuł do lekarzy i dziennikarzy, do przyjaciół i krewnych!! Udostępniajcie!!
Jan Taratajcio i Grzegorz - ofiara choroby Morgellona - prowadził Marek Podlecki ( Video +18 SZOK!)
Szokujący nekrolog Krawczyka!!  Zareagował członek Zarządu EMA.
Były wiceprezes Pfizer: „Rządy okłamują cię i przygotowują się do masowego wyludnienia”
MORGELONY – broń biologiczna XXI wieku!! FOTO +18
RUSZYŁA NIEMIECKA POMOC DLA POLAKÓW Potrzebne ubrania, jedzenie a nawet woda OTO PRAWDZIWA SYTUACJA W POLSKICH SZPITALACH
WYBIERAMY LOGO DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI"
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Dlaczego RPA może wiele zyskać na przejściu na stosowanie wodoru?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kraj, który produkuje około 80% światowej produkcji platyny, jest dobrze przygotowany do dalszego rozwoju i wykorzystania wodoru jako źródła energii.

The Northam Platinum Booysendal platinum mine in South Africa. The country is well  positioned to tap into hydrogen boom as it produces most of the world's platinum. Bloomberg    
Kopalnia platyny Northam Platinum Booysendal w Republice Południowej Afryki. Kraj jest dobrze przygotowany do korzystania z boomu wodorowego, ponieważ produkuje większość światowej platyny. Bloomberg    

Do końca roku największy na świecie pojazd lądowy napędzany wodorem będzie się czołgał po zakurzonych równinach południowoafrykańskiego regionu Bushveld.

Japońska firma Komatsu, która specjalizuje się w produkcji ciężkich maszyn przemysłowych, wyśle do kopalni platyny należącej do Anglo American Platinum ważący prawie 300 ton ciągnik siodłowy. Pojazdy te są powszechne na terenach górniczych, gdzie ich ogromna ładowność jest wykorzystywana do przewożenia rudy do przeróbki.

Te bestie maszyn tradycyjnie wykorzystują olej napędowy do napędzania silników, ale ten będzie inny. Będzie on zasilany wodorem, poprzez ogniwo paliwowe o czystym spalaniu. W końcu cała flota pojazdów kopalnianych Anglo będzie działać w oparciu o technologię bezemisyjną, jak mówi dyrektor naczelny Mark Cutifani.

„Będziemy wykorzystywać energię wiatrową lub słoneczną do tworzenia wodoru, a następnie zastąpimy olej napędowy w ciężarówce, będziemy mieli bezemisyjny ślad energetyczny”.

Wodór jest coraz częściej postrzegany jako czysta alternatywa dla paliw kopalnych. Nie powoduje on żadnych szkodliwych emisji, a jego jedynym produktem ubocznym jest woda. Według PwC, na całym świecie realizowane są projekty wodorowe o wartości 95 miliardów dolarów.

Kraje od Zjednoczonych Emiratów Arabskich po Stany Zjednoczone opracowują technologie, które pozwolą im wykorzystać ten najobficiej występujący we wszechświecie pierwiastek jako źródło energii.

Niewiele krajów ma jednak tyle do zyskania na wodorze, co RPA, która produkuje około 80 proc. światowej platyny. Metal ten jest katalizatorem, który pomaga w przetwarzaniu wodoru na energię elektryczną w ogniwach paliwowych.

Prezydent RPA Cyril Ramaphosa powiedział, że kraj rozwija „Dolinę Platyny”, która będzie wspierać technologie, takie jak generatory energii elektrycznej i pojazdy. Zostaną wprowadzone zachęty podatkowe, aby zachęcić lokalne i zagraniczne inwestycje w tym sektorze.

„Przedstawia to, co widzę jako wielką szansę, aby zbudować lokalną bazę umiejętności i poprowadzić kraj w nową erę wytwarzania energii i popytu na jego metale z grupy platynowców”, powiedział Ramaphosa do parlamentu.

Generatory wodoru zostały już rozmieszczone w celu zapewnienia awaryjnej energii elektrycznej do szpitali polowych ustanowionych w celu zarządzania gwałtowny wzrost zakażeń Covid-19, powiedział.

„Poprzez tę strategię Hydrogen South Africa, rząd i jego partnerzy z powodzeniem wdrożyli wodorowe ogniwa paliwowe, aby zapewnić energię elektryczną w niektórych naszych szkołach, a także do budowy szpitali ustanowionych jako część odpowiedzi kraju na Covid-19”.

Rząd znajduje się pod silną presją, aby zwiększyć dostawy energii, ponieważ przedsiębiorstwa i przemysł są regularnie zakłócane przez przerwy w dostawach prądu. Zależna od węgla sieć energetyczna starzeje się, choć dostarcza ponad 90 procent krajowej mocy elektrycznej.

Kraj jest w trakcie pozyskiwania dodatkowych mocy ze źródeł odnawialnych, ale ogniwa paliwowe prawdopodobnie również staną się częścią rozwiązania, mówi Zanele Mbatha, dyrektor naczelny Bambili Energy, firmy dostarczającej awaryjne generatory dla szpitali polowych.

„Ogniwa paliwowe to wysoce niezawodne źródła energii” – mówi. „Jesteśmy tak pewni naszych systemów, że mogą one zapewnić podstawową moc dla szpitali polowych – szpitali, które mają wysoką opiekę i oddziały intensywnej terapii”.

Republika Południowej Afryki bada również inne technologie związane z wodorem. Krajowe usługi pocztowe jest testowanie motocykli napędzanych wodorem, podczas gdy Rada Badań Naukowych i Przemysłowych, organ państwowy, buduje prototyp drona, który mówi, że jest w stanie utrzymać się w powietrzu do ośmiu godzin, przy użyciu silnika elektrycznego i ogniwa paliwowego.

Takie drony będą przydatne tam, gdzie wymagane są tanie badania lotnicze, takie jak monitoring infrastruktury, badania geologiczne, a nawet rolnictwo, mówi Erik Wegman, starszy inżynier CSIR kierujący projektem.

„Można sobie wyobrazić, że dron jest używany do oglądania upraw rolnika, aby określić, które obszary wymagają nawożenia, a które nie – przynosząc ze sobą oszczędność kosztów”.

Dzięki wykorzystaniu wodoru, RPA mogłaby nawet odwrócić wydatki na importowane paliwo i zamiast tego stać się eksporterem netto. Kraj ten jest idealnym środowiskiem dla produkcji energii wiatrowej i słonecznej, która mogłaby być wykorzystywana do zasilania zakładów elektrolizy, które produkują wodór z wody.

Obecnie RPA spala 12 miliardów litrów oleju napędowego rocznie i 10 miliardów litrów benzyny, z czego większość pochodzi z importu.

„Możemy to wykorzystać i z importera energii stać się jej eksporterem” – mówi Jonathan Metcalfe, szef działu strategii wodorowej w firmie doradczej PwC RPA.

Przyjęcie strategii wodorowej mogłoby całkowicie zrewolucjonizować gospodarkę RPA, która obecnie zmaga się z rekordowym bezrobociem sięgającym 43 procent – zauważa Jonathan Metcalfe. Kraj ten posiada już infrastrukturę, taką jak porty i drogi, potrzebną do zwiększenia eksportu.

RPA posiada nawet sektor motoryzacyjny, który mógłby potencjalnie produkować pojazdy na wodór na eksport.

Świat uprzemysłowiony zmierza w kierunku wodoru i RPA powinna to wykorzystać poprzez produkcję i eksport tego paliwa – dodaje Metcalfe.

„Aby pobudzić gospodarkę, potrzebujemy dodatkowych źródeł przychodów z eksportu. Grając na naszych mocnych stronach w Republice Południowej Afryki, wodór oferuje przekonujący argument, aby wygenerować wszystkie ważne waluty obce.”

https://www.thenationalnews.com/

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK „X”

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

„X”

 

CZERWONE
Holler Box
%d bloggers like this: