NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7294 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Musimy trzymać się z dala od ludzi, którzy zostali zaszczepieni? Wyślijcie więc Państwo proszę ten artykuł do lekarzy i dziennikarzy, do przyjaciół i krewnych!! Udostępniajcie!!
Dzicz w mundurach !! Zwyrodnialcy Kamińskiego...
Jan Taratajcio i Grzegorz - ofiara choroby Morgellona - prowadził Marek Podlecki ( Video +18 SZOK!)
Spis powszechny 2021: Obowiązkowy ? - KTO NIE MUSI BRAĆ UDZIAŁU - SPRAWDŹ
Wstrząs: Siedem osób zmarło na koronę pomimo podwójnego szczepienia
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ- INSTRUKCJA A.V
Marines AFU zdezerterowali z armii po zauważeniu koncentracji wojsk rosyjskich na granicy
NADESŁANE PRZEZ CZYTELNIKA - DARIUSZ KWIECIEŃ HISTORIA ZARAZY KOŁEM SIE TOCZY CZYLI ZAMORDYZM COVIDOWY NIC NOWEGO
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Sprawdziliśmy test z Biedronki na COVID-19! ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Biedronka od poniedziałku wprowadza do sprzedaży serologiczny test na COVID-19. To szybki test do samodzielnego wykonania w domu, który pozwala na wykrycie przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2 w organizmie. Wystarczy jedno wkłucie i 10 minut czekania na wynik. Mieliśmy okazję sprawdzić, jak działa test sprzedawany w Biedronce i możemy podzielić się naszymi wrażeniami.

Biedronka test na przeciwciała COVID-19 - sprawdziliśmy test

Biedronka test na przeciwciała COVID-19 – sprawdziliśmy test Foto: Jakub Wołosowski / 

Jak podaje Biedronka, wyprodukowany przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab certyfikowany test ma dokładność ponad 98 procent i można go wykonać w warunkach domowych.

Test Primacovid, bo tak nazywa się ten konkretny produkt, to test serologiczny. Pozwala on wykryć, czy organizm badanej osoby wytworzył przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu COVID-19.

Prima Lab ma certyfikaty zgodne z normami ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016. Sam test ma też status certyfikowanego wyrobu medycznego (CE). Test będzie sprzedawany w cenie 49,99 zł za jedną sztukę, ale z limitem – 3 sztuki na klienta.

Biedronka udostępniła nam dwa testy Primvacovid i możemy wam powiedzieć dokładnie, co jest w pudełku, jak test się wykonuje oraz na co trzeba uważać.

Primacovid – test na koronwirusa z Biedronki. Co jest w opakowaniu?

W niewielkim opakowaniu znajdziemy zafoliowaną saszetkę z instrukcją oraz narzędziami do wykonania testu. Są to:

 • 1 kaseta z szybkim testem na obecność przeciwciał COVID-19,
 • 1 torebka ze środkiem osuszającym,
 • 1 fiolka z kroplomierzem zawierającym bufor „COVID-19 IgG/IgM Szybki test”, która wystarczy na wykonanie jednego testu,
 • 1 pipeta kapilarna do pobierania krwi,
 • 2 sterylne nakłuwacze jednorazowe,
 • jeden gazik antyseptyczny do oczyszczania skóry.

Medycy muszą zapłacić podatek od dodatku covidowego, którego nie dostali!

Zacznijmy od instrukcji. Należy pochwalić producenta, bo jest ona przejrzysta i całkiem prosto napisana. Na jej pierwszej stronie mamy przedstawioną informację na temat tego, jak działają testy serologiczne, które wykrywają przeciwciała. Następnie zasadę testu, zawartość zestawu (wymieniona powyżej), przypisy odnośnie danych o COVID-19 z ulotki informacyjnej oraz środki ostrożności. Warto podkreślić, że już na samym początku pada jasne stwierdzenie:

„Test serologiczny na COVID-19 nie wskazuje na obecność wirusa (ani czy dana osoba zaraża, czy nie, jak w przypadku wymazów z nosa i gardła), a tylko na istnienie przeciwciał przeciwko niemu”.

Następnie mamy kilka innych ważnych informacji, jak np. to, że nie zaleca się, by test stosowały osoby przyjmujące leki rozrzedzające krew (przeciwzakrzepowe) lub osoby z problemem hemofilii.

Na drugiej stronie mamy szczegółową instrukcję krok po kroku, wraz z rysunkami i obrazkami, jak wykonać test, jak interpretować jego wyniki oraz pytania, które mogą się pojawić u badanej osoby. Naprawdę nie warto próbować czegoś omijać. Lepiej jest poświęcić te 15-20 minut na dokładne przeczytanie wszystkiego ze zrozumieniem. Samą informację o tym, jak przeprowadzić test, radziłbym wpierw przeczytać krok po kroku, a dopiero potem postępować z jej zaleceniami

Spełnia się czarny scenariusz. Rząd zamyka kolejne województwa i wprowadza nowe restrykcje

Test na koronawirusa Primacovid, jak go przeprowadzić?

Kroki w teorii są proste, ale po drodze mogą pojawić się komplikacje, które utrudnią lub wręcz uniemożliwią nam wykonanie testu.

W pierwszym kroku zaleca się umycie rąk mydłem pod ciepłą wodą. Słowo „ciepłą” jest tu naprawdę bardzo ważne, bowiem taka woda pobudzi krążenie krwi w dłoni i palcach, które będziemy nakłuwać. Jeśli z jakiegoś powodu nie mamy dostępu do ciepłej wody, to możemy użyć gazika z zestawu.

Następnie:

 • Otwieramy białe opakowanie aluminiowe, w którym jest test. Kładziemy je na równej powierzchni, np. biurku.
 • Otwieramy opakowanie z pipetą, by była gotowa do użycia. Ja trzymałem ją cały czas w dłoni, by jej końcówka, za pomocą której pobiorę krew, nie uległa przypadkowemu zanieczyszczeniu.
 • Zdejmujemy nasadkę ochronną z nakłuwacza zgodnie z instrukcją.
 • Wybieramy palec do nakłucia. Producent zaleca brzeg opuszka palca serdecznego. Zanim dokonamy nakłucia należy go rozmasować od kierunku dłoni do końca palca (paliczka). To naprawdę ważne, bo przy słabym krążeniu krwi, z którego możemy sobie nie zdawać nawet sprawy, ciężko będzie pobrać krew do badania.
 • Przyciskamy nakłuwaczem do palca, poczujemy lekkie, ale wyraźne ukłucie i zacznie lecieć nam krew.
 • Jeśli od razu poleci duża kropla krwi, to możemy przyłożyć do niej pipetę, by pobrać odpowiednią ilość do badania. Na pipecie znajduje się czarna kreska, która określa, ile krwi musimy pobrać. Jeśli krew będzie leciała powoli, to należy dłoń skierować w dół i masować palec, by pobudzić krążenie.
 • Gdy mamy zgromadzoną odpowiednią ilość krwi, to umieszczamy ją w odpowiednim miejscu na teście. To niewielka dziurka z oznaczeniem literą „S”. Ważne, by krew spadła bezpośrednio na materiał, a nie została na ściankach.
 • Następnie delikatnie odkręcamy niebieską nakrętkę z fiolki z kroplomierzem, która zawiera rozcieńczalnik. Musimy upuścić dwie krople substancji na miejsce z oznaczeniem literą „S”. Ważne jest, by zachować odstęp 5 sekund.
 • Następnie czekamy na wynik testu 10 minut.

Wydaje się proste prawda? A jednak mogą pojawić się z pozoru banalne komplikacje, które spowodują, że test nie wyjdzie.

Koronawirus w Polsce – Konferencja Michała Dworczyka. Dworczyk: nie będziemy wstrzymywać szczepień szczepionką AstraZeneca

Robisz test? Mocno rozgrzej dłonie

Przeprowadziłem na sobie dwa testy w ciągu półtorej godziny. Początkowo chciałem tak zrobić dlatego, by sprawdzić, czy wynik będzie powtarzalny – czyli czy otrzymam dwa razy z rzędu ten sam odczyt. Niestety wynik z pierwszego testu był „niediagnostyczny”. Może tak się stać, gdy np. próbka krwi będzie niewystarczająca.

Owszem, przeczytałem dokładnie instrukcję, umyłem dłonie ciepłą wodą, by pobudzić krążenie, ale to było za mało.

Okazuje się, że mam słabe krążenie krwi i przy pierwszym wkłuciu jej ilość była niewystarczająca (pomimo zalecanego masażu palca i wymycia dłoni w ciepłej wodzie co miało krążenie pobudzić). Co więcej, zaczęła krzepnąć w pipecie, bo tyle trwało, zanim kropla będzie wystarczająco duża. Opróżniłem pipetę jak się dało. Zrobiłem drugie wkłucie z innego palca (przypomnijmy, są dwa peny do wkłucia w jednym zestawie), gdzie było lepiej z ilością krwi, ale pipeta nie chciała pobrać tyle, ile zaleca instrukcja (było gdzieś ok. 3/4 zalecanej ilości). Mimo to stwierdziłem, że test zrobię, by się nie zmarnował. Po 10 minutach otrzymałem wynik „niediagnostyczny”.

Około 1,5 godziny później wykonałem drugi test. Przedtem ubrałem się ciepło i wymoczyłem wręcz dłonie w gorącej wodzie, by krew szybciej poleciała. Udało się, nabrałem tyle, ile potrzeba i naniosłem ją na płytkę testu. Dodałem dwie krople odczynnika i po 10 minutach pojawiła się jedna kreska. Otrzymałem wynik „negatywny”. To oznacza, że nie mam przeciwciał. Co by się zgadzało, bo w ciągu ostatniego roku pandemii, mieszkając w Warszawie, nie zetknąłem się osobiście z koronawirusem i ryzykiem zarażenia. Choć teoretycznie mogłem zachorować na początku pandemii i przejść chorobę bezobjawowo, bo nikt nie wie, ile dokładnie utrzymują się przeciwciała w organizmie.

Kiedy warto wykonać test serologiczny na COVID-19?

Producent podaje w instrukcji obsługi, że możemy wykonać test, gdy mieliśmy lub podejrzewamy, że mieliśmy kontakt z osobami zakażonymi lub z objawami COVID-19. Czy też po prostu chcemy mieć świadomość ewentualnego zakażenia. Jednak test nie wykaże tego, że jesteśmy chorzy, jeśli dopiero co się zaraziliśmy. Przeciwciała pojawiają się w ciągu 19 dni od wystąpienia objawów. Dlatego wydaje się, że to może być pomocne raczej w sytuacji, gdy nic nie wskazuje na to, że COVID-19 przechodziliśmy, ale np. mieliśmy bliskie kontakty z kimś, kto chorował.

Warto tu przytoczyć opinię profesora Guta, który w rozmowie z Polską Agencją Prasową na temat tego typu testów zauważył, że możemy wykonać taki test, jeśli jesteśmy bardzo ciekawi, czy mamy przeciwciała na koronawirusa. – Jednak w rozwiązaniu w Polsce problemu z COVID-19 takie testy niewiele pomogą – podkreślił.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

One thought on “Sprawdziliśmy test z Biedronki na COVID-19! ☀Autor Gabi☀

 1. Czyli innymi słowy „nie masz przeciwciał i nie chorowałeś jeszcze na kowid” to znaczy że coś jest nie tak. Kowida nie ma?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK „X”

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

„X”

 

CZERWONE
Holler Box
%d bloggers like this: