Puchar, koronawirus Źródło: Pixabay, collage
Puchar, koronawirus Źródło: Pixabay, collage

W czwartek 11 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 21 045 nowych wykrytych przypadkach koronawirusa w Polsce. To rekord tego roku.

Mamy 21 045 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem” – informuje na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. „Z powodu COVID-19 zmarło 99 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 276 osób” – czytamy dalej.

Jak zwykle mamy nadzieję, że inne media również podadzą tę informację w takiej formie – dotychczas największe stacje notorycznie sumowały osoby zmarłe na Covid i osoby z chorobami współistniejącymi.

Polscy laboranci czynią widoczne postępy jeśli chodzi o wykrywalność koronawirusa – w porównaniu do poprzedniego tygodnia liczba zachorowań wzrosła o 5 795.  Dodatkowo warto zauważyć, że pobili rekord wykrywalności tego roku. Odnotowany wynik jest najwyższy od listopada 2020 roku.

Warto odnotować coś, co zapewne umknie rządowym ekspertom: na Warmii i Mazurach trwa ostry lockdown, a mimo to wykryto tam aż 999 zakażeń.

O 14:00 ma się odbyć konferencja w KPRM. Mateusz Morawiecki raczej nie będzie chwalił ciężkiej pracy, którą wykonali laboranci – najprawdopodobniej premier będzie straszył kolejnymi restrykcjami.

nczas