Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, jeszcze w czwartek ma zostać ogłoszona decyzja o przywróceniu pełni obostrzeń w dwóch województwach. To oznacza zamknięcie kin, teatrów, a także hoteli.

Na godzinę 14 (11 marca – red.) zaplanowano konferencję ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Jak zwykle dzień konferencji, to także dzień wysokiej liczby nowych zakażeń – odnotowano już ponad 21 tysięcy przypadków.

Konferencja zapewne jak zwykle się przesunie, jednak już teraz wiemy – choć jeszcze nieoficjalnie – co planuje rząd. Od przyszłego tygodnia wprowadzone mają zostać obostrzenia w województwie mazowieckim oraz lubuskim.

Rząd nie zamierza rezygnować z polityki regionalizacji obostrzeń i jak na razie nie ma w planach ponownego wprowadzenia lockdownu w całym kraju. Jak jednak widzimy trend jest jasny i do końca marca nic się w polityce rządu nie zmieni.

Co oznacza wprowadzenie pełnego lockdownu dla Mazowsza i Lubuskiego? Między innymi zamknięcie galerii handlowych, kin, teatrów, wprowadzenie nauczania hybrydowego w szkołach, a także ograniczenie działalności muzeów.

Takie obostrzenia obowiązują już w województwie pomorskim i warmińsko-mazurskim. Jednak, przynajmniej w przypadku tego drugiego, ograniczenia nie przynoszą oczekiwanego rezultatu i liczba zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców ciągle rośnie.

nczas