Po trzech miesiącach działalności z transportowej mapy Anglii zniknie szczególnie źle kojarzące się miejsce. To punkt testowania kierowców na nieczynnym lotnisku w Manston, gdzie tysiące osób spędziły ubiegłorocznego Boże Narodzenie.

Punkt z testami przestanie działać w niedzielę 21 marca. Od tamtego dnia ruch będzie się więc odbywał bez przymusowego zjeżdżania z autostrady M20. Ciężarówki pojadą prosto do portu lub terminalu kolejowego, o ile oczywiście spełnią wcześniej wymagania celne. Wszystko zaś odnosi się do faktu, że Francja przestała wymagać testów od kierowców ciężarówek, którzy nie przebywali w Wielkiej Brytanii przez dłuższy okres czasu.

Jak jednak donoszą lokalne media, kierowcy nadal będą mogli skorzystać z darmowych testów na koronawirusa, na przykład na wypadek kierowania się do Niemiec. Z tym jednak zastrzeżeniem, że zamiast do Manston pojadą w tym celu do jednego z mniejszych punktów testowych na terenie całego kraju. Ich pełna lista znajduje się pod tym linkiem, a poniżej zamieszczam także mapę:

40ton.net