NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7294 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Musimy trzymać się z dala od ludzi, którzy zostali zaszczepieni? Wyślijcie więc Państwo proszę ten artykuł do lekarzy i dziennikarzy, do przyjaciół i krewnych!! Udostępniajcie!!
Dzicz w mundurach !! Zwyrodnialcy Kamińskiego...
Jan Taratajcio i Grzegorz - ofiara choroby Morgellona - prowadził Marek Podlecki ( Video +18 SZOK!)
Spis powszechny 2021: Obowiązkowy ? - KTO NIE MUSI BRAĆ UDZIAŁU - SPRAWDŹ
Wstrząs: Siedem osób zmarło na koronę pomimo podwójnego szczepienia
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Marines AFU zdezerterowali z armii po zauważeniu koncentracji wojsk rosyjskich na granicy
NADESŁANE PRZEZ CZYTELNIKA - DARIUSZ KWIECIEŃ HISTORIA ZARAZY KOŁEM SIE TOCZY CZYLI ZAMORDYZM COVIDOWY NIC NOWEGO
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Iran przerzuca rekordowe ilości ropy do Chin, wyciąga rękę do azjatyckich klientów w sprawie wznowienia handlu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

(Reuters) – W ostatnich miesiącach Iran po cichu dostarczał rekordowe ilości ropy naftowej do Chin, podczas gdy indyjskie rafinerie państwowe dodały irańską ropę do swoich rocznych planów importowych, zakładając, że amerykańskie sankcje na dostawcę OPEC wkrótce się zmniejszą – wynika z sześciu źródeł branżowych i danych Refinitiv.

FILE PHOTO - A general view of Abadan oil refinery in southwest Iran, is  pictured from Iraqi side of Shatt al-Arab in Al-Faw south of Basra, Iraq  September 21, 2019. REUTERS/Essam Al-Sudani -
Ogólny widok na rafinerię ropy naftowej Abadan w południowo-zachodnim Iranie, jest przedstawiony z irackiej strony Shatt al-Arab w Al-Faw na południe od Basry, Irak 21 września 2019 r. REUTERS/Essam Al-Sudani

Prezydent USA Joe Biden zabiegał o wznowienie rozmów z Iranem w sprawie porozumienia nuklearnego porzuconego przez byłego prezydenta Donalda Trumpa w 2018 roku, choć nadal obowiązują surowe środki gospodarcze, na których zniesienie Teheran nalega przed wznowieniem negocjacji.

The National Iranian Oil Company (NIOC) zaczął docierać do klientów w całej Azji od czasu objęcia urzędu przez Bidena, aby ocenić potencjalny popyt na jego ropę naftową, powiedziały źródła, które odmówiły podania nazwy ze względu na wrażliwość sprawy.

Sankcje spowodowały gwałtowny spadek irańskiego eksportu do Chin, Indii, Japonii i Korei Południowej od końca 2018 roku. Środki te, a także cięcia produkcji przez innych producentów OPEC+, doprowadziły do napiętych dostaw kwaśnej ropy z Bliskiego Wschodu w Azji, która jest głównym światowym rynkiem ropy. Azja importuje ponad połowę swojej ropy z Bliskiego Wschodu.

„Oni z nami rozmawiali. Powiedzieli: 'bardzo szybko mają nadzieję wznowić dostawy ropy'. Powiedzieliśmy: 'Inshallah'” – powiedziało jedno ze źródeł w indyjskiej rafinerii. „Inshallah” to arabski termin, który oznacza „Bóg tak chce”, używany do wyrażenia, że mówca ma nadzieję, że coś się wydarzy.

GRAFIKA: Rekordowe zakupy ropy irańskiej przez Chiny na początku 2021 r.

Reuters Graphic

Przywrócenie dostaw z Iranu do Indii, trzeciego największego importera ropy naftowej na świecie, może zmniejszyć popyt na ładunki spotowe, który ostatnio wzrósł po tym, jak Irak ograniczył dostawy, a Kuwejt skrócił czas trwania niektórych kontraktów.

Indie, które cierpią z powodu niedawnego trwałego ożywienia w światowych cenach ropy, oczekują, że dostawy z Iranu powrócą na rynek w ciągu 3 do 4 miesięcy, jak powiedział urzędnik państwowy.

Inny indyjski rafiner powiedział, że urzędnicy NIOC powiedzieli mu, że formalne porozumienie w sprawie dostaw ropy zostanie podpisane po wyborach w Iranie w czerwcu. NIOC dotarł również do innych azjatyckich klientów.

„Niedawno NIOC zadzwonił do nas z pytaniem o popyt” – powiedział jeden z handlowców rafinerii z Azji Wschodniej. „Wygląda na to, że Iran przygotowuje się do powrotu na rynek”.

Inne źródło rafineryjne powiedziało, że rozmowy były „bardzo wstępne” i że NIOC chciało wiedzieć, czy firma wznowi zakupy irańskiej ropy. Źródła odmówiły podania nazwisk ze względu na wrażliwość sprawy.

CHINY

W przeciwieństwie do Indii, Chiny nigdy nie wstrzymały całkowicie importu irańskiej ropy.

W ciągu ostatnich 14 miesięcy Iran sprowadził do Chin około 17,8 mln ton (306 tys. baryłek dziennie) ropy naftowej, przy czym w styczniu i lutym wolumen ten osiągnął rekordowy poziom – wynika z danych Refinitiv Oil Research.

 

GRAFIKA: Pośredni import irańskiej ropy do Chin według portów – Reuters

Reuters Graphic
Z tego około 75% stanowił import „pośredni”, określany jako ropa z Omanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich lub Malezji, która trafiła do Chin głównie przez porty we wschodniej prowincji Shandong, gdzie znajduje się większość niezależnych chińskich rafinerii, lub port Yingkou w północno-wschodniej prowincji Liaoning.

Pozostałe 25% importu zostało oznaczone jako oficjalne zakupy dla chińskich Strategicznych Rezerw Ropy Naftowej, jak podał Refinitiv, ponieważ Pekin utrzymuje niewielki wolumen zakupów pomimo sankcji USA.

GRAFIKA: Ropa z Omanu, Malezji i Zjednoczonych Emiratów Arabskich płynie do Chin.

Reuters Graphic
„Wolumeny zaczęły rosnąć od ostatniego kwartału 2020 roku, z prowincją Shandong jako głównym regionem odbioru, co wskazuje, że niezależne zakłady są głównymi konsumentami” – powiedziała Emma Li, analityk przepływów ropy w Refinitiv.

Tankowce przewożące irańską ropę zazwyczaj wyłączają swoje transpondery podczas załadunku, aby uniknąć wykrycia, ale potem stają się identyfikowalne przez satelity w pobliżu portów w Omanie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Iraku. Niektóre przenoszą część swoich ładunków na inne statki w pobliżu Singapuru lub Malezji, zanim popłyną do Chin, powiedział Li.

Reuters nie jest w stanie zidentyfikować końcowych nabywców tych ładunków.

Nie komentując bezpośrednio transakcji naftowych, biuro rzecznika chińskiego MSZ powiedziało: „Iran jest przyjaznym narodem dla Chin, a dwa narody utrzymywały normalną wymianę i współpracę. Współpraca między Chinami a Iranem w ramach prawa międzynarodowego jest zarówno rozsądna, jak i zgodna z prawem, i zasługuje na szacunek i ochronę.”

NIOC odmówił komentarza. Urzędnik w krajowym Ministerstwie Ropy powiedział: „Kiedy niesprawiedliwe amerykańskie sankcje zostaną zniesione, Iran będzie mógł sprzedawać swoją ropę do każdego kraju i mogę zapewnić, że wiele umów zostanie podpisanych.”

Geneva-based tanker tracker Petro-Logistics powiedział, że ładunki irańskiej ropy w styczniu przekroczyły 600 000 bpd po raz pierwszy od maja 2019 r., znak, że koniec kadencji Donalda Trumpa może zmienić zachowanie kupujących.

Przybycie przesyłek pośrednich w lutym, w tym tych, które czekają na rozładunek z chińskich portów, osiągnęło prawie 850 000 bpd, bijąc dzienny rekord 790 000 bpd ustanowiony w kwietniu 2019 roku, według Refinitiv i chińskich danych celnych.

Dane chińskiego urzędu celnego pokazały w niedzielę, że import ropy naftowej wzrósł o 4% w ujęciu rocznym w pierwszych dwóch miesiącach tego roku. Szczegóły dotyczące podziału na kraje pochodzenia zostaną opublikowane w tym miesiącu.

„Irańskie rzeczy zaczęły wślizgiwać się do Shandong od końca 2019 r… zaczęły się od niektórych rafinerii pozbawionych gotówki, które najpierw przetwarzały ropę przed zapłaceniem za ładunek” – powiedział niezależny chiński przedsiębiorca zaznajomiony z niektórymi transakcjami.

Większość z tych transakcji została rozliczona w chińskiej walucie lub euro, aby ominąć amerykańską kontrolę, powiedział przedsiębiorca.

Rekordowy import wpłynął na ceny konkurencyjnych średnich i ciężkich gatunków od innych producentów z Bliskiego Wschodu, jak powiedzieli handlowcy.

„Chociaż nie wydaje się, że sankcje zostaną zniesione w najbliższym czasie, Iran pojawił się na nowo” – powiedział inny handlowiec.

 

https://www.reuters.com/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK „X”

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

„X”

 

CZERWONE
Holler Box
%d bloggers like this: