NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Hipokryzja level hard!! Sypie się Pandemiczna narracja.. Najbardziej winne media! VIDO PL
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Bill Gates dzieli się swoim planem uniknięcia katastrofy klimatycznej ☀Autor Gabi☀

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Gates nazywa cementem przykład wspólnego materiału, który musi ewoluować w ramach wysiłków na rzecz złagodzenia zmian klimatycznych. John Keatley

Współzałożyciel firmy Microsoft, Bill Gates, chciałby z Tobą porozmawiać przede wszystkim na temat cementu. Dlaczego?

Gates uważa, że ​​cement jest doskonałym przykładem czegoś, co wymaga desperackiego sprzątania, aby walczyć ze zmianami klimatycznymi .

„To ponad 6% światowej emisji [dwutlenku węgla]” – powiedział Gates w wywiadzie dla gospodarza „Marketplace Morning Report”, Davida Brancaccio. „A jednak nie mamy sposobu, aby zrobić to czysto, który nie kosztuje dramatycznie więcej, ponad dwukrotnie drożej”.

Ten dodatkowy koszt produkcji „czystego” cementu jest tym, co Gates nazywa „zieloną premią” w swojej nowej książce „ Jak uniknąć katastrofy klimatycznej ” i będzie to ogromna przeszkoda w osiągnięciu zerowej emisji dwutlenku węgla.

Jest mało prawdopodobne, aby gospodarki przyjęły czystszy sposób wytwarzania tak powszechnego elementu konstrukcyjnego budynków, jeśli ich na to nie stać.

„Świat będzie nadal budował budynki tylko dla podstawowych potrzeb w zakresie schronienia w krajach rozwijających się” – powiedział Gates, który jest także współprzewodniczącym Fundacji Billa i Melindy Gatesów i założycielem Breakthrough Energy, koalicji grup, które pracują na rzecz przyspieszenia nadejście zrównoważonego systemu energetycznego. „Dlatego nie możemy ich prosić, aby przestali to robić, ale musimy dać im innowację, aby ten cement nie był zbyt drogi”.

Poniżej znajduje się zredagowany zapis rozmowy Gatesa z Brancaccio na temat jego nowej książki i innowacji technologicznych, które jego zdaniem będą potrzebne w ciągu najbliższych 30 lat.

David Brancaccio: Spośród pięciu pytań, które najwyraźniej zadajesz, gdy ludzie rozmawiają o rozwiązaniach zmian klimatycznych, jedno z nich wyróżnia się. To nr 2 na Twojej liście. Pytasz, co to robi z cementem, materiałem konstrukcyjnym? Dlaczego jest to dla ciebie takie ważne?

Bill Gates: Ludzie muszą zrozumieć, że istnieje wiele źródeł emisji. Prawie wszystko wokół nich, wiesz, plastik, drewno, stal. Cement jest świetnym przykładem. To ponad 6% światowej emisji. A jednak nie mamy sposobu na zrobienie tego, który byłby czysty, który nie kosztuje dramatycznie więcej, ponad dwukrotnie więcej. Więc jeśli ludzie myślą, że to tylko samochody osobowe i elektryczność, przegapią to, co musimy zrobić, aby dojść do zera.

Rola cementu w zmianach klimatu

Brancaccio: Chodzi mi o to, że chodzi o cement – który, jak się wydaje, jest kluczowym składnikiem betonu, z którego wszystko budujemy – polega na tym, że wymaga on dużej ilości energii, aby go podgrzać w procesie produkcyjnym. Ale także proces chemiczny, w wyniku którego cement uwalnia CO2. Mam na myśli, że to prawdziwa sprawa CO2.

Gates: Zgadza się. Są dwa źródła. Wapień jest podgrzewany, aby wyciągnąć wapń, a to chemicznie uwalnia CO2. A jeśli spalasz, powiedzmy, gaz ziemny, aby wytworzyć to ciepło, to również wytwarza CO2. I wiecie, świat będzie nadal budował budynki tylko dla podstawowych potrzeb w zakresie schronienia w krajach rozwijających się. Dlatego nie możemy ich prosić, aby przestali to robić, ale musimy dać im innowację, aby ten cement nie był zbyt drogi. A Stany Zjednoczone mają siłę innowacji. Musimy zdobyć nasze najbystrzejsze umysły, zarówno na poziomie podstawowym [badań i rozwoju], jak i na poziomie firm rozpoczynających działalność, pracując nad cementem i kreując popyt na każdy cement, który zaczyna obniżać tę dodatkową „zieloną premię”.

Brancaccio: W porządku, zielona premia. Zmagasz się z tym w całej książce. Jedno może powiedzieć: „Mam innowacyjny proces, który nie zużywa dużo CO2 i tworzy ten wspaniały materiał budowlany”. Ale jeśli kosztuje to dużo pieniędzy, to znaczy, ile ktoś faktycznie użyje?

Gates: Zgadza się, a zwłaszcza jeśli mogą powiedzieć, że Stany Zjednoczone są odpowiedzialne za wszystkie te historyczne emisje. A więc wiesz, nie zamierzamy dotować krajów, ponieważ to biliony dolarów. Jeśli nie uda nam się obniżyć tych zielonych premii o około 95% poprzez innowacje, nie sądzę, abyśmy osiągnęli cel zerowy do 2050 r.

Brancaccio: Cement i beton – używamy tego od setek lat. Czy w tej przestrzeni zachodzą rzeczywiste innowacje?

Gates: Wygląda na to, że jedna firma może obniżyć to o 30%, po prostu ponownie wprowadzając CO2 do produktu końcowego, co jest niesamowite, że to działa. Istnieją dziesiątki innych firm, które sfinansowała nasza grupa Breakthrough Energy Ventures , które mają inne pomysły. A jeśli połączysz je razem i wszystkie będą działać na dużą skalę, możesz znacznie obniżyć tę zieloną premię.

Brancaccio: Cóż, zasadniczo to sekwestracja dwutlenku węgla, jak to nazywają, poprzez wtryskiwanie CO2 do betonu, aby płyta po prostu trwale zatrzymywała CO2?

Gates: Dokładnie. To kanadyjska firma CarbonCure, jedna z tych, które to robią. A obecnie to 10% redukcji, ale ich następne pokolenie powinno dostać nawet 30%. Więc to jest początek. Wiesz, potrzebujemy rynku, potrzebujemy ludzi do kupowania bardziej ekologicznego cementu, a nie zielonego cementu. I żebyśmy zaczęli go zwiększać i obniżać koszty, tak jak to zrobiliśmy w przypadku paneli słonecznych.

W kierunku lepszych baterii

Brancaccio: A jeśli chodzi o walkę ze zmianami klimatycznymi, zawsze mówimy o sposobach magazynowania energii – lepszych bateriach do magazynowania energii, gdy słońce nie świeci, wiatr nie wieje lub gdy sieć nie potrzebuje wszystkiego moc, która jest pod ręką. Ale w książce, panie Gates, wydaje się pan trochę zmęczony walką w tym temacie.

Gates: Cóż, nie ma gwarancji, że możemy wyprodukować tę baterię, która musiałaby być 20 razy ulepszona, aby przechowywać całą energię elektryczną. Aby zachować niezawodność, możemy potrzebować źródeł niezależnych od pogody, takich jak synteza jądrowa zapewniająca nawet jedną czwartą naszej produkcji energii. Tak więc w czasach wielkiego zimnego frontu nad Środkowym Zachodem nie wszyscy zamarzamy na śmierć.

„Jeśli nie uda nam się obniżyć tych zielonych premii o około 95% poprzez innowacje, nie sądzę, abyśmy osiągnęli cel zerowy do 2050 r.”.

Bill Gates

Brancaccio: Ale zainwestowałeś dużo pieniędzy, próbując zachęcić do innowacji w bateriach, a to tak naprawdę nie zrewolucjonizowało baterii.

Gates: No cóż, akumulator do samochodu elektrycznego, który jest prawie o współczynnik 2 lub 3 całkowitej konkurencyjności – to jest postęp. To o wiele łatwiejszy problem niż ten sieciowy magazyn energii elektrycznej, w którym każda bateria, jaką kiedykolwiek wyprodukowaliśmy, nie mogła przechowywać przez tydzień energii elektrycznej z USA. Jest więc wiele podejść. Niektóre firmy, które do tego dążyły, poniosły porażkę, ale są dziesiątki innych z dobrymi pomysłami, w które inwestuję. Zatem albo potrzebujemy tego wielkiego cudu przechowywania, albo potrzebujemy jakiejś formy energii jądrowej, aby upewnić się, że jest ekologiczna i niezawodna.

A co z energią jądrową?

Brancaccio: Teraz poruszysz ten problem w książce o energii atomowej, może projektach na mniejszą skalę, może o podziemnych. Wiesz, że te rośliny mogą pójść strasznie źle. Chodzi mi o to, że to spektakularne doświadczenie, jakie mieliśmy z energią jądrową.

Gates: Cóż, dostarczając energię, mieliśmy wypadki w kopalniach węgla, wybuchały rurociągi gazu ziemnego, wiesz, cząstki stałe powodujące zły stan zdrowia. I tak, energia jądrowa, aby móc ją szeroko wykorzystywać, potrzebujemy zupełnie nowej generacji, w której jest z natury bezpieczna, ponieważ nie ma wysokiego ciśnienia. Tak więc projektowana od podstaw energia jądrowa czwartej generacji jest tym, nad czym pracuje firma o nazwie TerraPower, a fabryka demonstracyjna, która została wykonana, udowodni, czy to działa, czy nie.

Brancaccio: I jesteś tym zainteresowany. Niektóre z tych nowszych podejść do wytwarzania energii jądrowej wymagają wzbogaconego paliwa, wzbogaconego uranu, a to niepokoi ludzi, którzy martwią się, że paliwo dostanie się w niepowołane ręce na całym świecie.

Gates: Zgadza się. Zawsze chcesz mieć pewność, że nigdy nie jest to źródło materiału do broni. W końcu można było odejść od wzbogaconego uranu i po prostu rozmnażać się w samym reaktorze. Ale tak, energia jądrowa wiąże się z wieloma wyzwaniami, ale tak samo jak każda inna ścieżka. A ponieważ zmiana klimatu jest tak ważna, musimy podążać wieloma ścieżkami, aby upewnić się, że rzeczywiście otrzymamy rozwiązanie, ponieważ 30 lat to bardzo krótki okres.

Brancaccio: I żeby było jasne, faktycznie interesuje cię firma TerraPower, która próbuje pracować w tej dziedzinie z energią jądrową nowej generacji.

Bill Gates: Zgadza się. Ze względu na moje zainteresowanie klimatem przyjęłam to jako potencjalne rozwiązanie. Wiesz, nie wiem, czy to zadziała, a nawet jeśli zadziała, społeczeństwo to zaakceptuje. Ale wiesz, wraz z inwestowaniem w wiele firm zajmujących się przechowywaniem, zwiększanie szans na rozwiązanie problemu klimatu jest warte podjęcia dużego ryzyka, jeśli okaże się, że jest super-, super-bezpieczne.

Celem jest zerowa emisja dwutlenku węgla netto

Brancaccio: Czy mogę zapytać, dlaczego twój cel – jasno to opisujesz w książce – dlaczego twój cel jest zerowy? Chodzi mi o to, że przez lata musieliście milion razy powtarzać swojemu ludowi: „Doskonałość jest wrogiem dobra”. Ale chcesz zero, jak w none, nada, zip. Czy stopniowe zmniejszanie produkcji dwutlenku węgla i dwutlenku węgla nie byłoby bardziej rozsądne niż ustawienie sukcesu na zero?

Gates: Jeśli nie przeszkadza wam śmierć wszystkich koralowców i zniknięcie Miami Beach [na Florydzie], podwodne kraje wyspiarskie i rolnicy w pobliżu równika głodujący i próbujący migrować na północne szerokości geograficzne. Wiesz, CO2 pozostaje w atmosferze przez tysiące lat. Więc jeśli masz dodatnie emisje, na bieżąco podwyższasz temperaturę. A to więcej nieurodzaju, więcej dni ludzie nie mogą wyjść na zewnątrz. Robi się dość ekstremalnie, a te naturalne ekosystemy już nie powrócą.

„Skupiliśmy się całkowicie na łatwych rzeczach, czyli samochodach osobowych i wykorzystaniu energii słonecznej i wiatrowej do wytwarzania energii elektrycznej. I to nie jest nawet jedna trzecia problemu ”.

Bill Gates

Brancaccio: Mówisz, że nie masz wyboru, że zero jest po prostu obowiązkowe. Nie mamy wyboru.

Bramy: Jeśli zależy ci na tym, aby poziom morza nie podniósł się dramatycznie lub utracisz wszystkie te naturalne ekosystemy. Chodzi mi o to, że pewna liczba ludzi może nadal przemieszczać się na północ. Ale do końca stulecia zabije pięć razy więcej ludzi rocznie niż dzisiejsza pandemia i spowoduje ogromną niestabilność. Więc nie jest dobrze, jeśli nie obniżasz liczb.

Brancaccio: Nawiązuje pan do swojej podróży w sprawie zmian klimatycznych. Ponieważ myślimy o Tobie jako o człowieku od technologii, myślimy o Tobie jako o filantropie bardzo skoncentrowanym na globalnym zdrowiu publicznym. Czasami myśl o tym, że musimy łagodzić zmiany klimatyczne, może oznaczać, że biedniejsze kraje nie mają tego, co my. A to cię bardziej martwiło. Więc faktycznie ewoluowałeś na tym?

Gates: Nie, myślę, że kraje rozwijające się zasługują na przyzwoite schronienie i klimatyzację. I dlatego nie można tak po prostu zredukować zużycia do zera. Potrzebujemy sposobu na wytwarzanie wszystkich tych produktów fizycznych, w tym energii elektrycznej i paliwa lotniczego, które nawet jeśli robisz dużo, mnożysz się przez zero i nie ma żadnych emisji. Najbardziej cierpią kraje biedne, które nie zrobiły nic, aby spowodować ten problem. Musimy więc również zainwestować w adaptację [do zmian klimatycznych], dając im lepsze nasiona, lepsze przechowywanie wody, tak aby ilość cierpienia nawet przy wzroście o 2 stopnie [Celsjusza] była ograniczona.

O systemach zezwoleń typu „limit i handel”

Brancaccio: Co sądzisz o systemach, w których Kalifornia odniosła pewien sukces, „ogranicz i handluj” – zasadniczo handluje kredytami między firmami, które lepiej sobie radzą, będąc czystszymi, jeśli chodzi o emisję dwutlenku węgla, a tymi, które je kupią, ponieważ są brudniejsze ?

Gates: Tak, te systemy mają wartość. Nie rozwiązują całego problemu. Nigdy nie zrobisz niczego, co ma wysoką premię ekologiczną, ponieważ przypisany koszt za tonę w tych systemach nigdy nie zmusza cię do pracy nad ciężkimi rzeczami. I to jest ważne przesłanie tej książki: musimy napędzać potok innowacji, aby pracować nad twardymi rzeczami. Skupiliśmy się całkowicie na łatwych rzeczach, czyli samochodach osobowych i wykorzystaniu energii słonecznej i wiatrowej do wytwarzania energii elektrycznej. I to nie jest nawet jedna trzecia problemu.

Brancaccio: I to jest jeden z głównych punktów tej książki, prawda? Często myślimy o transporcie – jeśli potrafimy wymyślić, jak poruszać się samochodami bez korzystania z paliw kopalnych. Ale jest to wielopłaszczyznowe wyzwanie i podchodzisz do niego z wielu różnych kierunków.

Gates: Racja, kiedy masz tak wiele źródeł, samo osiągnięcie krótkoterminowych celów nie doprowadzi cię do tego. Powinniśmy włożyć znacznie więcej w twarde rzeczy, w tym na podstawowy poziom badań i rozwoju. Moja grupa Breakthrough Energy Ventures finansuje wiele nowych pomysłów, aby obniżyć składki ekologiczne, ale bez większych działań rządu proces innowacji nie będzie przebiegał wystarczająco szybko.

Brancaccio: Ponieważ rządy mogą tolerować duże ryzyko w sprawach, które mogą się rozwinąć lub nie?

Gates: Tak, widzisz w innowacjach zdrowotnych, że Stany Zjednoczone fantastycznie napędzają podstawowe badania i że wiele firm zostało utworzonych tutaj, w USA, i oferuje świetne miejsca pracy oraz wymyślanie nowych leków. I ten sam cykl innowacji, w którym ludzie domagają się produktów opartych na czystej energii, Stany Zjednoczone mogą wykorzystać swoją siłę innowacji i stworzyć wokół siebie przemysł. Dlatego potrzebujemy zwiększenia badań i rozwoju.

marketplace.org

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: