Janusz Korwin-Mikke.
Janusz Korwin-Mikke. (Fot. PAP)

Posłowie to nie tylko obdartusy idące za partyjnymi liderami. Okazuje się, że wśród obecnych parlamentarzystów nie brak milionerów.

Najbogatszym posłem w obecnej kadencji Sejmu jest Artur Łącki z Koalicji Obywatelskiej. Poseł Łącki ma majątek szacowany na 45,8 mln złotych.

Poseł z Pomorza ma na koncie 231 tys. zł, dom o powierzchni 350 mkw warty 2,5 mln zł, liczne nieruchomości oraz dwa ośrodki wczasowe o wartości 25 mln zł. Posiada także udziały w spółce Baltic Gryf Apartments.

Drugie miejsce zajął wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Jego majątek szacowany jest na 43,9 mln zł.

Poseł Porozumienia Jarosława Gowina ma na koncie 6,5 mln zł, dom o wartości 1,5 mln zł, 11 nieruchomości oraz stację narciarską Witów-Ski w okolicach Zakopanego.

Wysoko znalazł się też premier Mateusz Morawiecki. Jego majątek szacowany jest na 12,5 mln złotych.

Morawiecki jest najbogatszym premierem po 1989 roku. Morawiecki zgromadził na koncie 4,93 mln zł oraz dwa domy i mieszkanie warte łącznie około 6-6,5 mln zł.

Szef rządu PiS posiada również sprzęt domowy i zabudowę kuchenną, których wartość wyceniana jest na 350 tys. zł.

Natomiast Janusz Korwin-Mikke jest najbogatszym liderem ugrupowań w obecnym Sejmie. Poseł Konfederacji posiada majątek szacowany na 12 mln złotych.

Większość majątku Korwin-Mikkego stanowią nieruchomości. Na koncie ma 40 tys. złotych oraz 10 tys. euro.

Dla porównania Borys Budka ma majątek szacowany na 1,3 mln zł, Jarosław Kaczyński – 1,65 mln zł, Adrian Zandberg – 1 mln zł, Zbigniew Ziobro – 1,7 mln zł.

Źródło: Business Insider