Bad Hofgastein również będzie w więzieniu Corona od północy w piątek.

Od dziś od północy obie gminy Salzburga, Bad Hofgastein i Radstadt będą przebywać w więzieniu Corona! Podobnie jak Tyrolczycy w ich kraju związkowym, na polecenie rządu Salzburga mieszkańcy Hofgastein i Radstadt mogą opuścić swoje miejsce tylko z ujemnym wynikiem testu koronowego. 

Ponieważ w Bad Hofgastein – według testów antygenowych – mówi się, że 93 osoby są zarażone wirusem koronowym, a 64 mieszkańców Radstadt uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa koronowego, miejsca te od dzisiejszego wieczoru zostaną otoczone kordonem przez armię austriacką. Miejscowi mogą opuszczać wioski tylko z negatywnym potwierdzeniem testu Corona.

zapytał WEEKLY VIEW

Zapytaliśmy w Bad Hofgastein. Niedawno jedno z lokalnych przedszkoli zostało zamknięte na 14 dni, ponieważ dwóch przedszkolaków uzyskało wynik pozytywny na obecność wirusa koronowego za pomocą testu antygenowego. Trudna sytuacja dla rodziców: nie mogą oddać pod opiekę swoich dzieci, które obecnie są uważane za „osoby kontaktowe K1”! Siły zbrojne ruszą dziś wieczorem, aby odgrodzić Bad Hofgastein – a także Radstadt – i sprawdzić ludzi wchodzących i wychodzących w celu przeprowadzenia negatywnych testów koronowych.

Hofgasteiner zdesperowany

Otaczając to miejsce, Hofgasteiner spodziewa się w wielu przypadkach dodatkowej trudności w stosunku do istniejącego problemu opieki nad dziećmi.

Jak poinformował Hofgasteiner do WOCHENBLICK: „To wszystko absurdalne. Jeśli to wszystko jest tak niebezpieczne, dlaczego nie zamknąć go natychmiast? A dlaczego nie od razu? W końcu każdy może jeszcze wjechać do wioski, tranzyt jest dozwolony. Jednak dla nas, Hofgasteinerów, szkody są ogromne! To straszna sytuacja, szczególnie dla osób dojeżdżających do pracy! ”

Wielu mieszkańców Gastein pracuje poza doliną i codziennie dojeżdża do najbliższych miast, często do Salzburga. Bo poza hotelami i restauracjami (które i tak są obecnie zamknięte), w regionie turystycznym nie ma prawie żadnych ofert pracy. Ze względu na często duże odległości osoby dojeżdżające do pracy muszą iść do pracy bardzo wcześnie i zwykle wracają do domu dopiero późnym wieczorem.

Jesteś zdesperowany: nie możesz wykonywać testów koronowych w godzinach otwarcia apteki. Osoby dojeżdżające do pracy mają więc dylemat, a niektórzy uważają, że ich praca jest zagrożona.

I to też: zamknij wyciągi narciarskie

Jak dotąd Gasteiners mieli to stosunkowo dobrze. Na terenie narciarskim Stubnerkogel-Schlossalm mogli jeździć na nartach i snowboardzie – przynajmniej w weekendy. W ten weekend windy również zostaną zamknięte wcześniej z powodu śluzy Corona. Oznacza to, że cierpiący mieszkańcy Gastein, którzy z powodu blokady pracują w dużej mierze przez krótki czas, nie mają już możliwości spędzania wolnego czasu.

Wochenblick