NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Hipokryzja level hard!! Sypie się Pandemiczna narracja.. Najbardziej winne media! VIDO PL
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Nie słuchaj sceptyków na temat chińskiej gospodarki, spójrz na rzeczywistość

Nota redaktora: Jeśli Zachód nie ustępuje w atakach na Chiny, dlaczego Chiny miałyby ustępować w obronie własnej? W tej czteroodcinkowej serii CGTN Insight przeprowadzi Państwa przez sieć kłamstw, dezinformacji i zniekształceń rozsiewanych przez zachodnie media i polityków, i pokaże prawdę – zarówno ich motywacje, jak i rzeczywistość w Chinach. W trzecim odcinku przyjrzymy się argumentowi, że drzwi Chin się zamykają.

Krytyka chińskiej gospodarki odbija się szerokim echem. Głosy te osiągnęły punkt kulminacyjny po tym, jak Chiny wprowadziły nowy model rozwoju „podwójnego obiegu”. Niektórzy zachodni analitycy są zaniepokojeni, że kraj socjalistyczny zwraca się do wewnątrz.

Jednak oskarżenia te nie mają podstaw w ekonomii.

Przez dziesięciolecia Chiny były nazywane fabryką świata. „Made-in-China” było czasem używane jako synonim „niskiej jakości”. Niskie koszty produkcji i brak najnowocześniejszych technologii stawiają Chiny na niższym końcu łańcucha dostaw.

To prawda. Ale nie zapominajmy, że przewaga komparatywna zmienia się z czasem. Nieustanna koncentracja Chin na postępie technologicznym doprowadziła do unowocześnienia wzorców przemysłowych.

„W erze AI, dane są nową ropą, więc Chiny są nową Arabią Saudyjską” – powiedział wcześniej Kai-fu Lee, prezes i dyrektor generalny Sinovation Ventures.

Bin Shi, szef China Equities w UBS Asset Management, również docenił technologiczne postępy Chin. „W niektórych dziedzinach uważam, że chińskie firmy są już liderami na świecie, jak technologia 5G, e-commerce, fintech” – powiedział.

Wtóruje mu założycielka Silicon Dragon Ventures Rebecca Fannin: „Chiny posuwają się do przodu szybciej w rozwoju 5G i wprowadzaniu na rynek 5G niż inne części świata.”

A dążenie do bardziej stabilnego łańcucha dostaw jest naturalnym rezultatem. Jest to zgodne z zasadami ekonomicznymi i nie jest wyłączne dla Chin. Kraje zachodnie, w tym Stany Zjednoczone, przeszły przez podobne etapy rozwoju.

Jeśli chodzi o popyt, w Chinach szybko rozwija się klasa średnia. Według Xinhua, kraj ten jest domem dla największej na świecie grupy o średnich dochodach, składającej się z około 400 milionów mieszkańców. Liczba ta jest przejawem ogromnego wzrostu konsumpcji w Chinach.

„Przeciętny chiński producent spędza teraz więcej czasu skupiając się na rynku chińskim niż na rynku globalnym, po prostu dlatego, że rynek chiński rośnie szybciej. Na tym polega zmiana” – powiedział CGTN Jonathan Woetzel, dyrektor McKinsey Global Institute.

„Podwójny obieg” jest ekonomiczną odpowiedzią na gwałtowne zmiany, jakich doświadczyły Chiny w ostatnich latach. Nie ma to nic wspólnego z polityką zamkniętych drzwi. Wbrew zachodnim oskarżeniom, Chiny są zdeterminowane, aby dalej otwierać swój rynek. W ciągu pierwszych 11 miesięcy 2020 r. zagraniczny handel towarami kraju wyniósł 29 bilionów juanów (4,4 biliona dolarów), co oznacza wzrost o 1,8 proc. rok do roku.

„Nie sądzę, by Chiny wycofywały się z globalnego rynku. Myślę, że będą zachęcać przedsiębiorstwa do dalszych inwestycji na rynku chińskim” – powiedział Steven Lynch, dyrektor zarządzający BritCham China.

„Jako eksperci w dziedzinie stosunków UE-Chiny wierzymy, że strategia podwójnego obiegu pozytywnie wpłynie na działalność wielu europejskich firm” – zauważył Frederic Baldan, dyrektor generalny belgijskiej firmy konsultingowej CEBiz.

Niedługo po ogłoszeniu „podwójnego obiegu”, determinacja Pekinu do otwarcia zrodziła Regionalne Kompleksowe Partnerstwo Gospodarcze oraz Chińsko-Unijną Kompleksową Umowę Inwestycyjną. Umowy te są postrzegane jako dwa koła napędowe „zewnętrznego obiegu”.

Kraj dodał również 127 pozycji do katalogu branżowego, który będzie wykorzystywany do rozszerzania inwestycji zagranicznych. To wszystko są dobre wiadomości dla zagranicznych przedsiębiorstw.

Nowy model rozwoju Chin jest ekonomiczną koniecznością, aby zaspokoić pojawiające się potrzeby w łańcuchach popytu i podaży. Nie oznacza to jednak zamknięcia drzwi dla inwestycji zagranicznych. Rosnący popyt wśród grup o średnich dochodach jest szansą nie tylko dla rynku krajowego, ale także dla handlu zagranicznego.

Głosy krytyczne wobec chińskiej gospodarki nigdy nie umrą. Jednak odpowiedź Chin jest widoczna w przykładzie, jaki dają – ciągłe i przejrzyste wysiłki na rzecz dalszego otwarcia.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: