NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7305 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
POSEŁ ROBERT MAJKA NAJNOWSZE INFORMACJE W SPRAWIE POLICJA I PROKURATURA VS JAN ZBIGNIEW POTOCKI
MATERIAŁ MARKA PODLECKIEGO - EPIDEMIA PANDEMIA - 6 CZĘŚCI AV.
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
MARCIN BUSTOWSKI O TYM JAK CHCIELI MNIE KUPIĆ I POLITYKACH KTÓRZY NIE WIERZĄ W CHOROBY NOWOTWOROWE ALE W COVID TAK
Zaszczepieni SENIORZY - Żadnych poważnych powikłań nie było, jednak stało się coś innego!!
Czy zastrzyki z Covid powodują chorobę szalonych krów?
CO ZNAJDOWAŁO SIĘ NA POKŁADZIE ”EVER GIVEN” ? – SZOKUJĄCY MATERIAŁ TURECKIEJ TELEWIZJI.
SZCZEPIENIA -COVID -ZAWIADOMIENIE O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTW PRZEZ RZĄD IZRAELA NA IZRAELCZYKACH DO ROZPATRZENIA PRZEZ MIĘDZYNARODOWY TRYBUNAŁ KARNY W HADZE
Kategorie
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Europejska inicjatywa „1+ Milion Genomes”czyli rejestr zsekwencjonowanych genomów obywateli UE do 2022 r.

10.00 avg. rating (94% score) - 2 votes

Dnia 16.01.2020 Federalne Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych Niemiec oglosilo : 

Niemcy przystępują do projektu genomu UE

Niemcy przyłączyły się dziś do unijnej inicjatywy „1+Million Genomes Initiative”. Ale czym właściwie jest genom, jaki jest cel tej inicjatywy – i dlaczego wszyscy ludzie mogą skorzystać z tego zakrojonego na szeroką skalę projektu?

Niemcy są obecnie oficjalnym partnerem dużego europejskiego projektu „Inicjatywa 1+Milion Genomów”. W dniu dzisiejszym w Berlinie federalna minister ds. badań naukowych Anja Karliczek oraz federalny minister zdrowia Jens Spahn podpisali wspólnie deklarację „W kierunku dostępu do co najmniej 1 miliona zsekwencjonowanych genomów w UE do 2022 r.”. Celem inicjatywy jest umożliwienie bezpiecznego i regulowanego dostępu do co najmniej miliona kompletnych sekwencji genomów i innych danych dotyczących zdrowia w różnych krajach. Obecnie ponad 20 krajów europejskich zobowiązało się już do współpracy. Przeczytaj tutaj, co powinieneś wiedzieć na ten temat:

Co to jest genom?

Termin „genom” odnosi się do całości informacji genetycznej. Z nielicznymi wyjątkami, informacja ta jest obecna we wszystkich ludzkich komórkach. Naukowcy obecnie zakładają, że ludzki genom składa się z ponad 60 000 genów. Obok genów, które służą jako projekty białek, zawiera on również liczne obszary, które regulują np. kiedy i w jakiej ilości powstają określone białka. Ponadto istnieją fragmenty genomu, o których nie wiemy jeszcze, do czego są potrzebne.

Co oznacza dla badań naukowych poznanie genomu?
Genom może zawierać cenne dla zdrowia informacje. Genom składa się z mniejszych bloków konstrukcyjnych zwanych zasadami. Właściwa kolejność tych zasad jest niezbędna do życia. Jeśli podczas podziału komórki dojdzie do utraty, nieprawidłowego wstawienia lub dodania zasad – nauka używa w tym celu terminu mutacje – to na przykład białko nie może już powstać zgodnie z regułami. Może to prowadzić do chorób takich jak rak. Wiedza o tym, które błędy genetyczne przyczyniają się do rozwoju choroby, daje możliwość wcześniejszego wykrycia choroby i bardziej precyzyjnego jej leczenia. Na przykład już dziś niektóre terapie przeciwnowotworowe są ukierunkowane na błędy obecne w genomie.

Dlaczego ważne jest, aby znać „milion genomów” (na poziomie UE)?
Kompleksowy dostęp do danych dotyczących genomu i innych danych medycznych może znacznie przyspieszyć badania nad chorobami i ich leczenie. Na przykład w przypadku rzadkich chorób liczba pacjentów dostępnych na poziomie regionalnym lub krajowym jest często niewystarczająca do prowadzenia istotnych badań naukowych. Ponadto, im więcej dostępnych danych, tym bardziej szczegółowe i solidne ustalenia. Inicjatywa „1 + Million Genomes Initiative” ma na celu systematyczne gromadzenie danych pochodzących z regionalnych, krajowych i tematycznych projektów międzynarodowych – przy ścisłym przestrzeganiu zasad ochrony i bezpieczeństwa danych. Ogromna ilość danych przyczyni się do głębszego zrozumienia mechanizmów chorobowych i wskaże nowe możliwości w zakresie diagnostyki, zapobiegania i spersonalizowanego leczenia. Do 2022 r. w całej UE powinien być dostępny milion danych dotyczących genomu, ale w kolejnych latach oczekuje się, że ta skarbnica danych jeszcze bardziej się powiększy.

Przykład: Jakie korzyści przyniesie nam większa wiedza o genomie?
Informacje genetyczne są już dziś wykorzystywane w leczeniu nowotworów. Jednym z przykładów jest rak prostaty. Choroba może być niegroźna, ale również bardzo agresywna. Do tej pory jednak trudno było określić postęp choroby we wczesnym stadium i odpowiednio ukierunkować terapię. Obecnie jest to możliwe dzięki profilowi genetycznemu nowotworu. Procedura ta jest już wprowadzana do opieki klinicznej w jednym ze szpitali uniwersyteckich. Dzięki temu lekarze mogą często oszczędzić osobom z niegroźnym przebiegiem choroby operacji lub radioterapii – i związanych z nimi często poważnych skutków ubocznych. Sukces ten był możliwy dzięki szeroko zakrojonym badaniom danych genomowych przeprowadzonym przez International Cancer Genome Consortium.

Analizy genetyczne otwierają jednak nowe możliwości także w innych obszarach chorób. Na przykład, leczenie depresji mogłoby być w przyszłości bardziej precyzyjnie dostosowane do pacjenta. Również w tym przypadku do rozwoju choroby przyczyniają się błędy w materiale genetycznym. Niektóre z genów biorących udział w tym procesie zostały już zidentyfikowane. Patrząc indywidualnie, ich wpływ jest niewielki. Dlatego należy przebadać wielu pacjentów, aby zidentyfikować zaangażowane geny – i aby w przyszłości móc dostosować do nich terapię lekową.

Zrodlo : https://www.bmbf.de/de/deutschland-tritt-genomprojekt-der-eu-bei-10676.html

Dnia 29.07.2020 na stronie Deutscher Bundestag pojawila sie dodatkowa informacja na temat „Europejskiej Inicjatywy 1 Million Genom+

Projekt genomu może służyć badaniom nad koronawirusem
Zdrowie/Odpowiedź – 29.07.2020.

Berlin:  Badania genomu mogą dostarczyć ważnych informacji na temat tego, dlaczego zakażenie wirusem Covid-19 może prowadzić do tak różnych przebiegów choroby. Tak stwierdził rząd federalny w swojej odpowiedzi na zapytanie grupy parlamentarnej FDP. Posłowie pytali o motywy, jakimi kierował się rząd federalny, przystępując w styczniu br. do unijnej inicjatywy „1 + milion genomów”. 21 państw-sygnatariuszy postawiło sobie za cel przeanalizowanie genomów co najmniej miliona osób w UE i udostępnienie wyników badań w dziedzinie zdrowia. W swojej odpowiedzi rząd niemiecki jako decydujące powody przystąpienia do inicjatywy podaje „wspieranie medycyny zindywidualizowanej, diagnostyki holistycznej, rozwoju odpowiednich terapii, badań nad przyczynami chorób oraz prac nad europejskim obszarem danych zdrowotnych”. Duża ilość danych zwiększa szczegółowość i solidność wyników badań naukowych. Według niemieckiego rządu projekt genomu Unii Europejskiej „przyniesie korzyści przede wszystkim pacjentom z chorobami rzadkimi i onkologicznymi”. Wstępne badania sugerują jednak również, że czynniki genetyczne mają wpływ na rozwój choroby Covid 19.

Zrodlo: https://www.bundestag.de/presse/hib/707448-707448

Pytanie nr 1 : gdzie, jak i kiedy beda pobrane  milliony probek DNA obywateli Unii Europejskiej ?

Pytanie nr 2 : dlaczego krotko przed wybuchem pandemii Covid-19, czyli w polowie stycznia 2020 dowiadujemy sie z niemieckiej strony Federalnego Ministerstwa Edukacji i Badań Naukowych, o takim projekcie?

Pytanie nr 3 : czy Polacy zostali poinformowani, ze taki projekt jest przeprowadzany na terenie Unii Europejskiej?

Pytanie nr 4 : czy ktos z Was byl przez ostatnie 12 miesiecy proszony o oddanie swojej probki DNA?

Pytanie nr 5 : czy testy PCR sluza pobieraniu probek DNA ?

 

10.00 avg. rating (94% score) - 2 votes
CZERWONE

2 thoughts on “Europejska inicjatywa „1+ Milion Genomes”czyli rejestr zsekwencjonowanych genomów obywateli UE do 2022 r.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK "X"

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

"X"

 
Holler Box
Live streaming - KLIKNIJ >>>>>>>
 

WSPARCIE FINANSOWE  DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI "

AKTUALNIE PRACE ORGANIZACYJNE TRWAJĄ - DO CZASU ZAREJESTROWANIA STOWARZYSZENIA I ZAŁOŻENIA KONTA BANKOWEGO DOBROWOLNE WSPARCIE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA DANE NIŻEJ PODANE ( KLIKNIJ) Z DOPISKIEM W TYTULE PRZELEWU - DAROWIZNA - D.R.P.P (inaczej opisane przelewy nie dotrą)

Holler Box
%d bloggers like this: