NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7305 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
POSEŁ ROBERT MAJKA NAJNOWSZE INFORMACJE W SPRAWIE POLICJA I PROKURATURA VS JAN ZBIGNIEW POTOCKI
MATERIAŁ MARKA PODLECKIEGO - EPIDEMIA PANDEMIA - 6 CZĘŚCI AV.
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
MARCIN BUSTOWSKI O TYM JAK CHCIELI MNIE KUPIĆ I POLITYKACH KTÓRZY NIE WIERZĄ W CHOROBY NOWOTWOROWE ALE W COVID TAK
Zaszczepieni SENIORZY - Żadnych poważnych powikłań nie było, jednak stało się coś innego!!
CO ZNAJDOWAŁO SIĘ NA POKŁADZIE ”EVER GIVEN” ? – SZOKUJĄCY MATERIAŁ TURECKIEJ TELEWIZJI.
Czy zastrzyki z Covid powodują chorobę szalonych krów?
SZCZEPIENIA -COVID -ZAWIADOMIENIE O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTW PRZEZ RZĄD IZRAELA NA IZRAELCZYKACH DO ROZPATRZENIA PRZEZ MIĘDZYNARODOWY TRYBUNAŁ KARNY W HADZE
Kategorie
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Olbrzymie, błyszczące struktury architektonicznego „wyścigu zbrojeń” na Hainanie

10.00 avg. rating (91% score) - 1 vote
01 Hainan architecture Ocean Flower
Architektoniczny „wyścig zbrojeń” na Hainanie: W ostatnich latach w Sanya i Haikou, głównych miastach Hainan, powstają nowe, spektakularne hotele i kompleksy rozrywkowe. Projekt architekta Chrisa Bosse dla centralnego obszaru wyspy Ocean Flower w zachodniej części Hainan jest jednym z najbardziej oczekiwanych projektów.

     To rajska wyspa w południowych Chinach, nazywana przez ludzi z całego kraju „Hawajami Chin”.
Ale to nie naturalne piękno Hainanu przyciąga w ostatnich latach wzrok turystów odwiedzających główne miasta wyspy – Sanya i Haikou.
Wszędzie pojawiają się nowe, spektakularne hotele i kompleksy rozrywkowe.
„Projekt stał się naprawdę kluczową i ważną cechą nowych projektów wchodzących na rynek,” powiedział CNN architekt Scott Myklebust, którego firma M CO Design tworzy budynki na Hainan od 2005 roku.
„Jest to tak konkurencyjny rynek, jest tak wiele hoteli, które są opracowywane i budowane – znalezienie czegoś, co odróżnia cię od wszystkich innych jest kluczowe”.
Jeśli pojedziesz wzdłuż ogromnej, piaszczystej zatoki Sanya, zobaczysz ogromne, zakrzywione struktury Phoenix Island górujące nad sztuczną wyspą zbudowaną specjalnie dla nich.

Buildings stand illuminated at night on Phoenix Island, a luxury resort in Sanya.
Budynki stoją oświetlone w nocy na Wyspie Feniksa, luksusowym kurorcie w Sanya.

Ma Yansong, założyciel i główny partner w Mad architects, powiedział dziennikarzom w 2010 roku, że projekt Phoenix Island był ikoniczny, zaprojektowany, aby pomóc sprzedać Sanya „jak wizytówkę”.
„To jest wyspa na morzu. Architektura na wyspie powinna wyglądać tak, jakby wyrosła z morza. Powinny być zakrzywione, tak jak koral lub gwiazda morska. Czuje się, że są grupą, gdy są połączone razem”, powiedział, według Hainan Daily.
Wjeżdżając do miasta od wschodu, można było minąć pół tuzina ogromnych, płaskich, przypominających drzewa budynków Beauty Crown Grand-Tree Hotel, który został otwarty w 2016 roku w centrum Sanyi.

Beauty Crown Hotel in Sanya features nine enormous tree-like structures, holding dozens of hotel rooms.
Beauty Crown Hotel w Sanya posiada dziewięć ogromnych struktur przypominających drzewa, mieszczących kilkadziesiąt pokoi hotelowych.

Dalej na północ, lecąc do Haikou, można zobaczyć początki ogromnego symbolu ying-yang, który według deweloperów będzie ogromnym kompleksem rozrywkowym znanym jako Perła Nanhai.

A to dopiero początek. Na wyspie planowanych jest jeszcze wiele innych przykuwających uwagę konstrukcji.
„Na rynku trwa wyścig zbrojeń, mający na celu stworzenie kolejnego najbardziej interesującego lub ekstremalnego projektu” – mówi Myklebust.
Myklebust nie jest tylko przypadkowym obserwatorem architektonicznego „wyścigu zbrojeń” na Hainan.
Nad zatoką Lingshui w pobliżu Sanya, na imponującej powierzchni 440 000 metrów kwadratowych, znajduje się rozległy kompleks hotelowo-rozrywkowy Aloha projektu M CO Design.
Inspirowany słynnym nabrzeżem Waikiki na Hawajach – odpowiedni projekt dla „Hawajów w Chinach” – ośrodek będzie zawierał tysiące pokoi hotelowych, apartamentów z obsługą i willi dla wszystkich gości.
„Jeśli spojrzysz na hotele wzdłuż Waikiki, to znajdują się one tuż przy wodzie, a z tyłu, wzdłuż drogi, znajduje się dzielnica handlowa i detaliczna … To największa rzecz, jaką kiedykolwiek zbudowaliśmy” – mówi Myklebust.
Projekt, będący już w trzecim etapie realizacji, zostanie prawdopodobnie ukończony około 2019 roku, dodaje architekt.

The Aloha hotel and entertainment complex, designed by Scott Myklebust and currently being built on Lingshui Bay near Sanya.
Kompleks hotelowo-rozrywkowy Aloha, zaprojektowany przez Scotta Myklebusta i budowany obecnie nad zatoką Lingshui w pobliżu Sanya.

Kwiat na oceanie

Niewiele projektów planowanych dla Hainanu jest tak spektakularnych jak sztuczna wyspa budowana u jego zachodnich wybrzeży.
W przeciwieństwie do Phoenix Island i Nanhai Pearl, Ocean Flower Island nie znajduje się w pobliżu jednego z dwóch głównych miast Hainan, ale z pewnością nie brakuje jej wspaniałości.
Rozmieszczony na wielu sztucznych wyspach i zbudowany przez Evergrande, jednego z największych chińskich deweloperów, projekt jest reklamowany jako zawierający parki tematyczne, centra handlowe, muzea i teatr operowy, jak również ogromne centrum konferencyjne.
Jeden z projektantów przy projekcie, założyciel LAVA Chris Bosse, mówi, że sam rozmiar projektu sprawił, że był on trudny do zaprojektowania.
„Wyzwaniem dla projektu … jest zbudowanie czegoś tak dużego i tak sztucznego i sprawienie, by czuło się to naturalnie,” mówi.
„Nasza inspiracja pochodzi z natury, z geometrii z natury i procesów z natury oraz rzeczy, które widzisz, czujesz i doświadczasz w naturze”.
W tym celu Bosse zaprojektował początkowy etap wyspy w kształcie kwiatu lotosu, z pięcioma oddzielnymi płatkami wychodzącymi ze środka.

LAVA founder Chris Bosse says the Ocean Flower Island was designed to resemble a lotus flower.
Założyciel LAVA Chris Bosse mówi, że wyspa Ocean Flower została zaprojektowana tak, aby przypominała kwiat lotosu.

Bosse, który pracował jako architekt na terenie całych Chin, między innymi podczas Olimpiady w Pekinie w 2008 roku, twierdzi, że wyspa Hainan ma w sobie coś szczególnego, co należy uwzględnić w lokalnych projektach.
„Uderzyło mnie, że jest to niesamowite, piękne, naturalne miejsce, ale z wielką przyszłością, która będzie wymagała dużej ilości ludzi i dużego rozwoju” – mówi.
„Próba połączenia tych dwóch rzeczy razem bez niszczenia ziemi będzie wyzwaniem”.

”Szukasz mil”

Bosse nie jest jedynym architektem, który próbuje wpleść naturalne piękno i atuty Hainanu w swoje plany.
W innym miejscu na Hainanie, Paramount Hotels and Resorts planuje ogromny, pięciogwiazdkowy hotel ze sklepami, restauracjami, a nawet wodospadem.
Mike Stewart, dyrektor ds. projektowania w YWS Design & Architecture, powiedział, że projekt Paramount Boao oparty jest na kwiecie.
„(Ale) chcieliśmy zobaczyć, że to jest bardziej etap pączkowania kwiatu, to miało pokazać wzrost i przyszły potencjał dla tego całego obszaru” – mówi CNN.

 

Paramount Boao, a five-star Hainan hotel designed by YWS Design & Architecture's Mike Stewart.
Paramount Boao, pięciogwiazdkowy hotel na wyspie Hainan, zaprojektowany przez Mike’a Stewarta z YWS Design & Architecture.

Pomiędzy dużą wieżą z pokojami na tyłach hotelu a luksusowymi apartamentami z przodu, blisko plaży, znajduje się duży zacieniony obszar, gdzie goście mogą pływać kajakiem po sztucznej rzece lub robić zakupy i jeść pod symulowanym baldachimem.
„Kiedy nadchodzi bryza, baldachim odchyla się, aby przyciągnąć ją do zacienionego obszaru. Chodzi o to, że dzięki wzorowi w kształcie liści, będąc pod baldachimem, ma się wrażenie, że jest to baldachim drzewa” – mówi Stewart.
Ale nie wszystko opiera się na naturze. Stewart mówi, że dla gości zmierzających do apartamentów dla VIP-ów przygotowano specjalny akcent kulturowy – chińską herbaciarnię unoszącą się na krawędzi wodospadu.
„Herbaciarnia jest otwartą strukturą, bardzo tradycyjną w swoim wyglądzie, ale nie ma ścian, więc kiedy przechodzisz przez szybę, patrzysz na wodospad i w dół na plażę, więc masz przed sobą wiele kilometrów” – mówi.

The patterned shades are designed to channel cool breezes and give the impression of walking under a canopy.
Wzorzyste klosze zostały zaprojektowane tak, aby odprowadzać chłodne bryzy i sprawiać wrażenie, że spaceruje się pod baldachimem.

Stewart uważa, że goście i deweloperzy na Hainanie i na całym świecie coraz częściej poszukują miejsc, które oferują wyjątkowe doświadczenia.
„Ale my nie próbujemy projektować architektury dla samej architektury. Staramy się zaprojektować ją tak, aby ludzie czuli się dumni z tego, że wydają swoje pieniądze w tym miejscu” – mówi.
Rzecznik Paramount Hotels and Resorts potwierdził dla CNN, że projekt jest na dobrej drodze do otwarcia około 2020 roku.

Projekty pozostawione w zawieszeniu

Fala projektów i pomysłów nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia w chwili obecnej.
Ale jak w przypadku wszystkich dużych, spektakularnych projektów w Chinach, nigdy nie ma gwarancji, że budowa zostanie ukończona, biorąc pod uwagę rosnący ciężar chińskiego zadłużenia, interwencje polityczne i ogólną niepewność biznesową.
W sierpniu 2016 roku HNA Group zorganizowała konkurs na projekt planu generalnego dla swojej sztucznej wyspy Nanhai Pearl u wybrzeży Haikou, który wygrała nowojorska firma Diller Scofidio + Renfro.

08 Hainan architecture Flower Island

Jednak jak na razie Biuro Planowania w Haikou nie otrzymało jeszcze ostatecznego projektu tej ogromnej wyspy.
Rzeczywiście, dla niektórych architektów, którzy zaprojektowali majestatyczne struktury, które wkrótce będą usiane na wyspie Hainan, czasami mogą tylko mieć nadzieję, że pewnego dnia zobaczą swoje marzenia zrealizowane.
„Nigdy nie wiesz przez jakiś czas … (W Chinach) jest to bardzo zmienny i zmienny proces, więc nigdy tak naprawdę nie wiadomo, gdzie to się skończy” – mówi Stewart.
„Mam nadzieję, że to zrobią, to byłoby wspaniałe”.
CNN próbowało skontaktować się z Evergrande i HNA Group w sprawie tego artykułu, ale nie otrzymało odpowiedzi.

 

https://edition.cnn.com/travel/article/hainan-hotels-design/index.html

 

10.00 avg. rating (91% score) - 1 vote
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK "X"

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

"X"

 
Holler Box
Live streaming - KLIKNIJ >>>>>>>
 

WSPARCIE FINANSOWE  DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI "

AKTUALNIE PRACE ORGANIZACYJNE TRWAJĄ - DO CZASU ZAREJESTROWANIA STOWARZYSZENIA I ZAŁOŻENIA KONTA BANKOWEGO DOBROWOLNE WSPARCIE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA DANE NIŻEJ PODANE ( KLIKNIJ) Z DOPISKIEM W TYTULE PRZELEWU - DAROWIZNA - D.R.P.P (inaczej opisane przelewy nie dotrą)

Holler Box
%d bloggers like this: