Piotr Gliński. / foto: PAP/Jakub Kamiński
Piotr Gliński. / foto: PAP/Jakub Kamiński

Minister kultury i sportu, Piotr Gliński, w niekulturalny sposób zaatakował na Twitterze posła Konfederacji – Krzysztofa Bosaka.

„Skandal! Znany celebryta, p. poseł Bosak lobbuje za zagranicznymi koncernami! A przeciw polskim kompozytorom, pisarzom, a nawet tancerzom (mimo że sam znany jest głównie z „Tańca z gwiazdami” w TVN). Co za niewdzięczność!” – napisał na Twitterze współzałożyciel (choć nie członek) partii Zieloni, a obecnie minister kultury i sportu – Piotr Gliński.

O co chodzi? Najzbędniejszemu z polskich ministrów (przypomnijmy, że w USA np. nie ma czegoś takiego jak „Ministerstwo Kultury” lub „Ministerstwo Sportu”) nie podoba się, że przedstawiciel nacjonalistycznego skrzydła Konfederacji jest przeciwnikiem opłaty reprograficznej.

PiS-owski polityk udostępnił nawet link do jakiegoś prorządowego smutnego portaliku, który również szczuje na posła Bosaka.

Na portaliku tym czytamy np., że „opłata reprograficzna nie jest podatkiem”. No, oczywiście, że nie jest – przecież nazywa się inaczej. George Orwell napisał nawet książkę („Rok 1984”), w której panujący reżim również robił takie fikołki intelektualne („Wojna to pokój. Wolność to niewola. Ignorancja to siła”).

Na szczęście są w Polsce jeszcze ludzie tacy, jak właśnie Krzysztof Bosak, którzy nie dali się tak ogłupić. Poseł Konfederacji zwołał konferencję na której demaskował tzw. „opłatę”. To właśnie z tego powodu proreżimowa szczujnia i sam minister ds. niepotrzebnych się na niego rzucili.

My natomiast zastanawiamy się, kto wpadł na pomysł, by seniora polskich eko-aktywistów obsadzić na urzędzie, który obecnie piastuje? Na sportowca nie wygląda, a kulturą jak widać też się nie popisał…

Poniżej konferencja, która tak rozwścieczyła Glińskiego i proreżimowe media:

SPRZECIWIAMY SIĘ PODATKOWI NAKŁADANEMU NA SMARTFONY!

SPRZECIWIAMY SIĘ PODATKOWI NAKŁADANEMU NA SMARTFONY!

RZĄD ZNALAZŁ KOLEJNĄ BRANŻĘ, KTÓRA JESZCZE NIE ZOSTAŁA PRZEZEŃ ZNISZCZONA. TYM RAZEM PADŁO NA SMARTFONY, KOMPUTERY I TAK DALEJ. NARZUCENIE NA NIE DODATKOWEGO PODATKU, GDY BRANŻA I TAK ZARABIA NA NIEWIELKICH MARŻACH SPOWODUJE POWAŻNY WSTRZĄS. TEN TEMAT TRZEBA NAGŁOŚNIĆ, ZANIM KOLEJNY TEGO TYPU SKOK NA KASĘ PRZEJDZIE BEZ ECHA! PODAJCIE DALEJ!

OPUBLIKOWANY PRZEZ KRZYSZTOF BOSAK ŚRODA, 3 MARCA 2021

nczas