NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7303 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MARCIN BUSTOWSKI O TYM JAK CHCIELI MNIE KUPIĆ I POLITYKACH KTÓRZY NIE WIERZĄ W CHOROBY NOWOTWOROWE ALE W COVID TAK
MATERIAŁ MARKA PODLECKIEGO - EPIDEMIA PANDEMIA - 6 CZĘŚCI AV.
Zaszczepieni SENIORZY - Żadnych poważnych powikłań nie było, jednak stało się coś innego!!
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
POSEŁ ROBERT MAJKA NAJNOWSZE INFORMACJE W SPRAWIE POLICJA I PROKURATURA VS JAN ZBIGNIEW POTOCKI
SZCZEPIENIA -COVID -ZAWIADOMIENIE O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTW PRZEZ RZĄD IZRAELA NA IZRAELCZYKACH DO ROZPATRZENIA PRZEZ MIĘDZYNARODOWY TRYBUNAŁ KARNY W HADZE
BILL GATES WSTRZYMUJE PROGRAM CHEMITRAILS - CO SIĘ STAŁO ?
NOWE PRAWO PIS - POLAK NIE JEST CZŁOWIEKIEM JEST PRZEDMIOTEM
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Zadłużenie Polski rośnie w zastraszającym tempie. 18,8 tys. zł obciążenia na pracującego więcej ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Zadłużenie Skarbu Państwa

Pixabay/gosiak1980
Autor Maria Glinka – 2 Marca 2021

Zadłużenie Polski rośnie w zastraszającym tempie. 18,8 tys. zł obciążenia na pracującego więcej

Zadłużenie Polski, zarówno krajowe, jak i zagraniczne, nieustannie rośnie. Z miesiąca na miesiąc zobowiązania państwa zwiększyły się o śladową kwotę 840 mln. Jednak w skali roku odnotowano wzrost aż o 111 mld zł, a łącznie za nadwyżkę długów państwa przeciętny Polak płaci już ponad 18 tys. zł.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile wynosi aktualne zadłużenie Skarbu Państwa
  • O ile wzrósł krajowy dług państwa w skali miesiąca i roku
  • Jakie są dane dotyczące zobowiązań w minionym roku

Zadłużenie coraz większe. Za długi państwa płaci każdy z nas

Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec stycznia 2021 r. zostało oszacowane na ok. 1 098,3 mld zł. Oznacza to niewielki wzrost, bo zaledwie o 0,1 proc. miesiąc do miesiąca (840 mln zł). Jednak porównując długi państwa przed rokiem mamy do czynienia ze skokiem aż o 11,2 proc. (111 mld zł).

Co to oznacza dla przeciętnego obywatela? Business Insider Polska donosi, że za zadłużenie państwa jeden mieszkaniec płaci już 28,7 tys. zł, a jeden pracujący – aż 66 tys. zł. Powyższe dane nie uwzględniają jednak długów zaciągniętych przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR) i Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Różnica między obejmującą długi podobnych instytucji definicją unijną zadłużenia general government a polskimi zobowiązaniami sektora finansów publicznych wynosiła 201 mld zł.

Zatem roczny wzrost całego długu wynosi co najmniej 312 mld zł. Oznacza to, że za zwiększone zobowiązania państwa jeden mieszkaniec płaci 8,2 tys., a jeden pracujący – 18,8 tys. zł. O tyle więcej każdy z nas będzie musiał dołożyć w przyszłości, aby uregulować koszty podtrzymywania gospodarki na odpowiednim poziomie w obliczu pandemicznych restrykcji.

Zadłużenie krajowe a długi zagraniczne

Z komunikatu Ministerstwa Finansów wynika, że wzrasta zarówno zadłużenie krajowe, jak i zagraniczne. Jednak skala wzrostu pierwszego z nich jest zdecydowanie wyższa. Dług krajowy został oszacowany na ok. 837,4 mld zł, podczas gdy zobowiązania w obcych walutach – na ok. 261 mld zł.

Zobowiązania krajowe wzrosły na przestrzeni miesiąca o 6 mld zł, a w ciągu roku – aż o 110 mld zł. Przyczyną tego zjawiska jest m.in. skup obligacji skarbowych przez Narodowy Bank Polski (NBP).

Z kolei zadłużenie zagraniczne spadło o 5 mld zł miesiąc do miesiąca, ale w perspektywie całego roku wzrosło o 415 mln zł. Wpływ na tę sytuację miało umocnienie polskiej waluty w styczniu – o 0,9 proc. względem euro i o 0,3 proc. w stosunku do dolara.

Obecnie zadłużenie zagraniczne stanowi 23,8 proc. całego długu Skarbu Państwa i jest to wynik najniższy od sierpnia 2020 r. Rekordowo niskie długi w walucie zagranicznej zaobserwowano w czerwcu 2020 r., kiedy to obce podmioty odpowiadały za 23,27 proc. wszystkich państwowych zobowiązań.

Zadłużenie w 2020 r.

W najnowszym oświadczeniu resort finansów podsumował także ubiegłoroczne długi państwa. W grudniu 2020 r. zadłużenie zostało oszacowane na 1 097,46 mld zł – to o 12,8 proc. więcej niż na początku pandemicznego roku.

Co wpłynęło na wzrost zadłużenia w 2020 r.? Ministerstwo Finansów przekonuje, że zwiększyły się przede wszystkim potrzeby pożyczkowe netto budżetu państwa (wzrost o 50,3 mld zł), biorąc pod uwagę deficyt (85 mld zł), mniejsze potrzeby pożyczkowe JSPF i depozytów sądowych (spadek o 31,7 mld zł), a także saldo zarządzania środkami europejskimi (spadek o 3,9 mld zł). „To konsekwencja przygotowania środków pod wypłatę trzynastek i czternastek dla emerytów oraz wypłat na program 500 plus w 2021 roku”, czytamy w komunikacie.

Nie bez znaczenia jest także zwiększenie stanu środków na rachunkach budżetowych (wzrost o 31,7 mld zł). Na ubiegłoroczne długi miały wpływ także obligacje przekazywane na podstawie innych ustaw niż ustawa budżetowa (wzrost o 18,3 mld zł), pożyczki FS w ramach FRD (wzrost o 11,5 mld zł) oraz różnice kursowe (wzrost o 17,8 mld zł).

biznesinfo

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK "X"

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

"X"

 
Holler Box
Live streaming - KLIKNIJ >>>>>>>
 

WSPARCIE FINANSOWE  DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI "

AKTUALNIE PRACE ORGANIZACYJNE TRWAJĄ - DO CZASU ZAREJESTROWANIA STOWARZYSZENIA I ZAŁOŻENIA KONTA BANKOWEGO DOBROWOLNE WSPARCIE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA DANE NIŻEJ PODANE ( KLIKNIJ) Z DOPISKIEM W TYTULE PRZELEWU - DAROWIZNA - D.R.P.P (inaczej opisane przelewy nie dotrą)

Holler Box
%d bloggers like this: