NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Hipokryzja level hard!! Sypie się Pandemiczna narracja.. Najbardziej winne media! VIDO PL
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Jak kapitał prywatny „Private equity” wyciska gotówkę z umierającego amerykańskiego przemysłu węglowego.

BOSTON (Reuters) – Firmy prywatne udowadniają, że w amerykańskim przemyśle węglowym wciąż jest mnóstwo zysku, pomimo dekady spadku popytu na to paliwo kopalne. Wydają miliardy dolarów na zakup elektrowni węglowych po taniości – i otrzymują wynagrodzenie nawet wtedy, gdy nie dostarczają energii.

How private equity squeezes cash from the dying U.S. coal industry
FILE PHOTO: Ciężki sprzęt wydobywa węgiel antracytowy z kopalni odkrywkowej w New Castle, Pennsylvania, USA, 13 lipca 2020. Zdjęcie zrobione 13 lipca 2020. REUTERS/Dane Rhys/Fot.

 

Od końca 2014 r. co najmniej pięć amerykańskich firm private equity kupiło elektrownie węglowe na rynkach, na których regulatorzy płacą im za pozostawanie w gotowości do dostarczania energii awaryjnej, gdy popyt na nią wzrasta przy ekstremalnie ciepłej lub zimnej pogodzie – wynika z przeglądu ujawnionych przez agencję Reutera amerykańskich przepisów i raportów agencji ratingowych.

Lukratywne inwestycje ilustrują, w jaki sposób paliwa kopalne pozostaną ważną częścią miksu energetycznego – i nadal będą przynosić inwestorom zyski – nawet lata po tym, jak zapotrzebowanie na nie osiągnie szczyt w miarę przechodzenia świata na czystsze źródła energii.

Potrzeba rezerw mocy była widoczna podczas kryzysu energetycznego w tym miesiącu w Teksasie – jedynym amerykańskim systemie sieciowym, który działa bez takiego systemu awaryjnego. Mroźna fala powaliła kilka stanowych elektrowni i spowodowała rozległe przerwy w dostawie prądu, pozostawiając po sobie ludzkie cierpienie, w tym kilkadziesiąt ofiar śmiertelnych.

Tak zwane płatności za moce wytwórcze są przyznawane na większości rynków energetycznych w USA, a organy regulacyjne mają tendencję do faworyzowania producentów energii, którzy przechowują hałdy węgla na miejscu, gdy inne źródła energii mogą zostać przerwane. W PJM (Pennsylvania, Jersey, Maryland Power Pool), który ma największy rynek rezerwowy, płatności za moc wynoszą średnio ponad 100 dolarów za megawat dziennie – polisa ubezpieczeniowa, która kosztuje około 9 miliardów dolarów rocznie i ma na celu upewnienie się, że 65 milionów klientów sieci uniknie przerw w dostawie prądu podczas fal upałów i podmuchów Arktyki.

„Rynek mocy jest pewnym źródłem dochodów dla elektrowni węglowych, które w przeciwnym razie mogłyby być nieopłacalne” – powiedziała Sylvia Bialek, ekonomistka z New York University’s Institute for Policy Integrity.

Administracja poprzedniego prezydenta Donalda Trumpa, republikanina, zachęcała do stosowania zachęt na rynku mocy dla generatorów węglowych. Jednak prezydent Joe Biden, demokrata, prawdopodobnie zmieni tę politykę w nadchodzących latach w ramach starań o zmniejszenie do 2035 r. niemal całkowitej zależności amerykańskiego sektora energetycznego od paliw kopalnych.

 

W międzyczasie firmy private equity są w dobrej sytuacji, aby konkurować o płatności za moce wytwórcze, ponieważ tradycyjne przedsiębiorstwa energetyczne są pod presją aktywistycznych akcjonariuszy, aby zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych i ograniczyć zadłużenie.

Na przykład właściciele elektrowni Gavin z Ohio, należącej do sieci PJM, wycisnęli z niej setki milionów dolarów od czasu jej zakupu cztery lata temu, mimo że pracuje ona tylko przez około 60% czasu.

Lightstone Generation LLC – spółka joint venture pomiędzy bostońskim ArcLight Capital Partners LLC i nowojorskim Blackstone Group Inc – zaciągnęła 2,1 miliarda dolarów długu w bankach z Wall Street, aby kupić elektrownię i trzy znacznie mniejsze jednostki opalane gazem od American Electric Power Company Inc w 2017 roku, zgodnie z arkuszami terminowymi przeglądanymi przez Reutersa.

W latach 2018-2020 elektrownie Lightstone’a przyniosły około 1,1 mld dolarów zysku operacyjnego, według szacunków Moody’s Investors Service. Według kilku ekonomistów i analityków kredytowych, do 50% przepływów pieniężnych Gavina pochodzi z gotowości do zasilania awaryjnego.

Około 18 miesięcy po przejęciu Gavin, ArcLight i Blackstone wróciły na Wall Street, aby sfinansować większość specjalnej dywidendy w wysokości 375 milionów dolarów, którą wypłaciły sobie same, według agencji ratingowych. Takie dywidendy są dla firm private equity sposobem na zablokowanie zysków i przeniesienie ryzyka na posiadaczy długu, którymi często są fundusze inwestycyjne. Jeśli firma dobrze sobie radzi, dług zostaje spłacony z premią. Ale jeśli biznes się nie powiedzie, posiadacze długów kończą z udziałami w zakładach o spadającej wartości.

ArcLight nie odpowiedział na prośbę o komentarz. Blackstone odmówił komentarza.

Jak wynika z dokumentów, podmioty wspierające firmy private equity również zarabiały na inwestycjach. Plan emerytalny stanu Connecticut, na przykład, zainwestował 85 milionów dolarów w ArcLight’s Energy Partners Fund VI, który posiada udziały w zakładzie Gavin wraz z innymi inwestycjami energetycznymi, i odnotował zwrot w wysokości około 8%.

W międzyczasie fundusze inwestycyjne, które zainwestowały w dług Lightstone, otrzymują płatności powiązane ze zmienną stopą procentową, która wahała się od 4% do 6% – znacznie wyższą niż około 1,4% na 10-letnim benchmarku w USA.

How private equity squeezes cash from the dying U.S. coal industry

ABSOLUTNIE NIEZBĘDNE

Inne firmy private equity również stawiają na płatności za moce wytwórcze w energetyce węglowej.

Atlas Holdings, na przykład, poprowadził joint venture w celu zakupu elektrowni węglowej Merrimack Station w New Hampshire w 2018 r., co stanowiło centralny punkt wartego 175 mln USD przejęcia generatorów od przedsiębiorstwa energetycznego Eversource Energy z siedzibą w Nowej Anglii.

Atlas odmówił komentarza.

Elektrownia prawie nie pracuje, ale kwalifikuje się do otrzymania do 188 milionów dolarów płatności za moce wytwórcze od New England ISO w latach 2018-2023, zgodnie z informacjami ujawnionymi przez organy regulacyjne. Pracownicy Merrimack Station postrzegają swoją misję jako sprawę życia i śmierci. Utrzymują kotły w cieple, a elektrownię w ciągłej gotowości, powiedział Tony Sapienza, menedżer biznesowy Lokalu 1837 Międzynarodowego Bractwa Pracowników Elektrycznych.

„Rynek mocy jest absolutnie niezbędny,” powiedział Sapienza. „A bez Merrimack Station, ludzie mogą umrzeć w zimie lub podczas naprawdę gorącej pogody. To naprawdę jest takie proste.”

Rezerwowe elektrownie węglowe tworzą dobre miejsca pracy. Elektrownie węglowe będące własnością prywatnego kapitału mogą płacić swoim pracownikom około 100 000 dolarów rocznie za utrzymywanie obiektów w gotowości i odpalanie ich w razie potrzeby, według Shawna Steffee’ego, przedstawiciela handlowego związku zawodowego Boilermakers Local 154 w Pensylwanii. Powiedział on, że elektrownie węglowe w tym stanie „pracowały jak pociąg towarowy” podczas ostatnich chłodów.

W innej zyskownej inwestycji, firma private equity Riverstone Holdings LLC zapłaciła 1,8 miliarda dolarów pod koniec 2016 roku, aby kupić pozostałe udziały w producencie energii elektrycznej Talen Energy Corp. Transakcja take-private obejmowała udziały w kilku elektrowniach węglowych, w tym tych otrzymujących płatności za moce wytwórcze PJM, „ważny składnik” zysków brutto, zgodnie z ujawnieniem SEC. Mniej więcej rok później Talen wypłacił swoim właścicielom, w tym Riverstone, specjalną dywidendę w wysokości 500 mln dolarów. Riverstone nie odesłał wiadomości z prośbą o komentarz.

 

Z NAGRODĄ PRZYCHODZI RYZYKO
Inwestycje private equity w energetykę węglową nie zawsze kończą się sukcesem, a niektóre z nich są powiązane z ogólnym upadkiem przemysłu węglowego. Fundusz kredytowy prowadzony przez firmę private equity KKR & Co Inc w 2015 roku, na przykład, wziął duży udział w Longview Power LLC – którego głównym aktywem jest elektrownia węglowa w Zachodniej Wirginii podłączona do sieci elektrycznej PJM – w ramach restrukturyzacji upadłościowej.

Jednak w kwietniu 2020 roku Longview ponownie złożyło wniosek o ochronę przed bankructwem, pozbywając się około 350 milionów dolarów długu, ponieważ blokady spowodowane koronawirusem zmniejszyły zapotrzebowanie na energię elektryczną. KKR odmówił komentarza.

Analitycy i ekonomiści oczekują, że administracja Bidena rozprawi się z przepisami, które przedłużają żywotność brudnych elektrowni węglowych w ramach szeroko zakrojonych działań mających na celu walkę ze zmianami klimatycznymi. Biden mianował Richarda Glicka, demokratę, na nowego przewodniczącego Federalnej Komisji Regulacji Energetyki. Pod rządami republikańskiej większości w komisji, Glick był krytyczny wobec zasad FERC, które według niego niesprawiedliwie faworyzują węgiel w stosunku do odnawialnych źródeł energii na rynkach mocy, mówiąc, że „sprawiłyby, że ekonomiści Kremla w starym Związku Radzieckim zarumieniliby się”.

FERC nie odpowiedział na prośbę o komentarz, a Biały Dom odmówił komentarza.

„Jestem przekonany, że w ciągu najbliższych kilku lat FERC zarządzi zmiany” – powiedział Ari Peskoe, dyrektor Electricity Law Initiative w Harvard Law School.

Według Richarda Donnera, analityka kredytowego w Moody’s Investors Service, zmiany w polityce energetycznej mogą utrudnić właścicielom elektrowni węglowych, którzy mają wysoki poziom zadłużenia, takim jak Lightstone, refinansowanie ich długów. Około 1,7 mld dolarów długu spółki przypada do spłaty w 2024 roku.

Mimo to, wierzyciele Lightstone są tymi, którzy ponoszą największe ryzyko, według Peskoe.

„Jakimś cudem ludzie z private equity zawsze wychodzą na swoje” – powiedział Peskoe. „To wszyscy inni, którzy nie”.

Raportowanie przez Tim McLaughlin; redagowanie przez Richarda Valdmanisa i Briana Thevenota

http://www.reuters.com

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: