NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7294 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Dzicz w mundurach !! Zwyrodnialcy Kamińskiego...
Musimy trzymać się z dala od ludzi, którzy zostali zaszczepieni? Wyślijcie więc Państwo proszę ten artykuł do lekarzy i dziennikarzy, do przyjaciół i krewnych!! Udostępniajcie!!
Jan Taratajcio i Grzegorz - ofiara choroby Morgellona - prowadził Marek Podlecki ( Video +18 SZOK!)
Spis powszechny 2021: Obowiązkowy ? - KTO NIE MUSI BRAĆ UDZIAŁU - SPRAWDŹ
Wstrząs: Siedem osób zmarło na koronę pomimo podwójnego szczepienia
Marines AFU zdezerterowali z armii po zauważeniu koncentracji wojsk rosyjskich na granicy
NADESŁANE PRZEZ CZYTELNIKA - DARIUSZ KWIECIEŃ HISTORIA ZARAZY KOŁEM SIE TOCZY CZYLI ZAMORDYZM COVIDOWY NIC NOWEGO
Niemcy. Sąd wydał wyrok ws. dwóch uczniów: „Maseczki są bezużyteczne.” Rządzący w panice
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Bursztynu z Mierzei Wiślanej, co kot napłakał. Zamiast 7 ton tylko 17 kilogramów ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Bursztyn z Mierzei Wiślanej

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Maria Glinka – 2 Marca 2021

Bursztynu z Mierzei Wiślanej, co kot napłakał. Zamiast 7 ton tylko 17 kilogramów

Bursztyn miał przynieść dodatkowy zysk z kontrowersyjnego przekopu Mierzei Wiślanej. Na początku rządzący przekonywali, że z tych terenów można pozyskać aż 7 ton jantaru. Rzeczywistość zweryfikowała te doniesienia – od początku inwestycji udało się zdobyć zaledwie 17 kg bursztynu. Na próżno szukać astronomicznych zysków, o których politycy partii rządzącej wspominali na początku całego przedsięwzięcia.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • O jakiej skali wydobycia bursztynu mówili do tej pory rządzący
  • Jaki może być zysk z odnalezionego surowca
  • Na jakim etapie są prace nad przekopem Mierzei Wiślanej

Bursztyn z Mierzei Wiślanej w kilogramach, a nie w tonach

Bursztyn to od lat symbol polskiego wybrzeża. Ogromne pokłady żywicy miał przynieść przekop Mierzei Wiślanej – sztandarowe przedsięwzięcie partii PiS, w inauguracji którego brał udział sam wicepremier Jarosław Kaczyński.

Na początku ówczesny minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk przekonywał, że bursztyn zlokalizowany na terenach wyznaczonych do przekopu może ważyć nawet 1,4 tony. Miało to oznaczać zysk rzędu 1,4 mln zł, „przyjmując bardzo wysoki przelicznik tysiąca złotych za kilogram”.

Business Insider Polska podaje, że zaledwie rok później nadzieje na ogromne pieniądze rozbudził wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki. W lipcu 2020 r. polityk przyznał, że szacowane złoża bursztynu, oparte o dokumentację geologiczną, to aż 6,9 tony.

Jednak resort gospodarki morskiej dość szybko zdementował te informacje. Okazało się bowiem, że bursztyn o wadze o 7 ton to masa wszystkich złóż na Mierzei Wiślanej, a w obrębie inwestycji znajdują się zaledwie dwa. „Informujemy, że na terenie budowy znajdują się dwa złoża bursztynu: 900 kg i 500 kg. Przy czym tylko jedno z nich nadaje się do wydobycia”, czytamy we wpisie resortu na Twitterze.

Bursztyn wart miliony? Zyski są zdecydowanie niższe

Bursztyn ze złoża północnego jest drobny i nadawałby się tylko do produkcji nalewek. Z kolei bursztyn ze złoża południowego, dużo bardziej okazały, ma posłużyć jako materiał jubilerski. Jednak nawet to 500 kg jantaru, o których mówił resort, wydaje się być masą zdecydowanie wygórowaną.

„Według informacji uzyskanej od Urzędu Morskiego w Gdyni, w ramach prac wykonanych w oparciu o przedmiotową inwestycję do tej pory [14 stycznia 2021 r. – przyp. red.] wydobyto około 17 kg bursztynu”, czytamy w odpowiedzi wiceministra klimatu i środowiska Piotra Dziadzio na interpelację poselską Marka Rutki z Lewicy. Jeżeli wartość kilograma jantaru wynosi faktycznie tysiąc złotych to wydobyty bursztyn jest wart zaledwie 17 tys. zł, a nie ponad milion, jak przekonywał Gróbarczyk.

Kontrowersyjny przekop Mierzei Wiślanej

Inwestycja budowy Kanału Żeglugowego na północy Polski rozpoczęła się w październiku 2019 r. Według deklaracji rządzących przekop jest już na półmetku, a prace przebiegają zgodnie z pierwotnym harmonogramem. Ich koniec zaplanowano na pierwszy kwartał 2023 r.

Przejście przez Zalew Wiślany ma mieć długość 10 km, a po rzece Elbląg – kolejne 10 km. Pozostałe 2,5 km to odcinek, na którym powstanie śluza, port zewnętrzny i stanowisko portowe. Kanał Żeglugowy ma mieć głębokość 5 m.

Po co nam ta inwestycja? Zdaniem Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej przedsięwzięcie poprawi dostęp do portu w Elblągu. Portal money.pl podaje, że dzięki niemu Polska będzie miała także swobodny dostęp do Bałtyku z pominięciem kontrolowanej przez Rosję Cieśniny Piławskiej. Projekt na Mierzei Wiślanej ma także rozbudzić turystykę i przyciągnąć miłośników windsurfingu.

Przedsięwzięcie od samego początku jest owiane złą sławą. Na próżno bowiem szukać wystarczających przesłanek gospodarczych tak ogromnej inwestycji. Prof. Włodzimierz Rydzkowski z Katedry Polityki Transportowej Wydziału Ekonomicznego na Uniwersytecie Gdańskim wyliczył, że przekop Mierzei Wiślanej zwróci się dopiero za 450 lat – a to i tak scenariusz najbardziej optymistyczny.

biznesinfo

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

One thought on “Bursztynu z Mierzei Wiślanej, co kot napłakał. Zamiast 7 ton tylko 17 kilogramów ☀Autor Gabi☀

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK „X”

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

„X”

 

CZERWONE
Holler Box
%d bloggers like this: