NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Hipokryzja level hard!! Sypie się Pandemiczna narracja.. Najbardziej winne media! VIDO PL
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Park Przemysłowy „Wielki Kamień” . Great Stone Industrial Park

 

Park Przemysłowy na Białorusi


Park Przemysłowy „Wielki Kamień” jest jednostką terytorialną Białorusi o łącznej powierzchni 112 km2 i specjalnym reżimie dla prowadzenia działalności gospodarczej.

Przeznaczony dla zaawansowanych technologicznie działań przemysłowych i biznesowych z całego świata, park oferuje łatwy dostęp do międzynarodowych autostrad M1/E30 i M4, międzynarodowego lotniska (włączonego do terytorium parku), międzynarodowych linii kolejowych i stolicy Białorusi z jej potencjałem pracy i nauki. Korzyści podatkowe parku, wolny reżim celny w ramach krajów EAEU, w tym Rosji i Kazachstanu, otwierają możliwości rynkowe dla około 183 milionów klientów.

Wielki Kamień jest modelowym projektem współpracy pomiędzy Białorusią i Chinami oraz największym parkiem przemysłowym stworzonym poza granicami Chin. Projekt jest realizowany w ramach współpracy międzyrządowej i odpowiednich umów międzyrządowych. Projekt oparty jest na doświadczeniach Chińsko-Singapurskiego Parku Przemysłowego w Suzhou. Biorąc pod uwagę szczególne wymagania i oczekiwania, Park będzie nowoczesnym, inteligentnym eko-miastem z rozwiniętą infrastrukturą transportową. Doskonale zbalansuje strefy przemysłową, mieszkaniową oraz wypoczynkowo-rekreacyjną.

Każda firma bez względu na kraj pochodzenia będzie mogła zostać zarejestrowana jako rezydent parku przemysłowego.

About the Park

Zdając sobie sprawę z silnej konkurencji o inwestora na rynku światowym, państwo stworzyło korzystny klimat inwestycyjny dla rezydentów parku przemysłowego, gwarantowany przez prawo krajowe, specjalne umowy i zobowiązania międzynarodowe; zapewniło unikalne zachęty, utworzyło oddzielny i niezależny organ państwowy, który prowadzi kompleksową obsługę administracyjną na zasadzie „one stop-shop”.

Zgodnie ze specjalnym Dekretem Prezydenta Republiki Białorusi z dnia 12 maja 2017 roku rezydenci korzystają z następujących zachęt:

10-letnie wakacje podatkowe od podatku dochodowego od osób prawnych. Później stosuje się 50% zniżki;
50-letnie wakacje podatkowe w zakresie podatku od nieruchomości i podatku gruntowego (do 2062 roku);
5-letnie wakacje podatkowe w zakresie podatku od dywidend;
9% stawka indywidualnego podatku dochodowego dla pracowników-rezydentów (zamiast 13% stawki w Republice Białorusi);
reżim bezwizowy na okres do 180 dni;
Klauzula dziadka (gwarancja niezmienności warunków prowadzenia działalności gospodarczej).
Przyjeżdżając do Parku inwestor otrzymuje gotową infrastrukturę transportową i techniczną związaną z wybraną działką. Za budowę infrastruktury odpowiedzialna jest Spółka Rozwoju Parku Przemysłowego.

 

W celu wykorzystania najlepszych praktyk na terenie Parku, istnieje możliwość wykonania projektu wzorniczego według standardów technicznych krajów zagranicznych, o ile spełniają one podstawowe wymagania.

Inwestor może wydzierżawić działkę na terenie Parku na okres do 99 lat lub ją kupić. Wynajmem i sprzedażą działek zajmuje się firma deweloperska.

Park posiada trójstopniową strukturę zarządzania:

  1. Międzyrządowa Rada Koordynacyjna (organ nadrzędny, sprawujący zarządzanie strategiczne, określający politykę współpracy dwustronnej i funkcjonujący na podstawie umowy międzynarodowej);
  2. Administracja Parku Przemysłowego (instytucja państwowa, powołana przez Rząd Republiki Białorusi) obsługująca inwestorów na zasadzie „jednego okienka”,  reprezentująca interesy Parku w organach państwowych i władzach lokalnych,
  3. Development Company (zamknięta spółka akcyjna), odpowiedzialna za projektowanie i budowę infrastruktury Parku, organizację usług publicznych, przyciąganie inwestorów.

Akty prawne dotyczące Parku Przemysłowego są następujące:

Ustawa Republiki Białorusi z dnia 7 stycznia 2012 № 348-З „O ratyfikacji Umowy między Rządem Republiki Białorusi i Chińskiej Republiki Ludowej o Chińsko-Białoruskim Parku Przemysłowym”;

Edykt Prezydenta Republiki Białoruś „O działalności Chińsko-Białoruskiego parku przemysłowego „Park przemysłowy „Wielki kamień” z dnia 30 czerwca 2014 roku № 326;

Uchwała Rady Ministrów Republiki Białoruś z dnia 16 sierpnia 2012 r. № 756 „O niektórych sprawach Chińsko-Białoruskiego Parku Przemysłowego”, która zatwierdziła rozporządzenie o parku przemysłowym i statut jego administracji;

Dekret Prezydenta Republiki Białoruś z dnia 12 maja 2017 r. nr 166 „O poprawie specjalnego reżimu prawnego Chińsko-Białoruskiego Parku Przemysłowego „Wielki Kamień””.

Construction Town

Od samego początku motorem wzrostu Parku Przemysłowego „Wielki Kamień” była logistyka. Projekt budowy podparku logistycznego realizuje największy właściciel portów i statków na świecie – China Merchants Group. Następnie w kwietniu 2018 r. spółka obsługująca punkt końcowy Jedwabnego Szlaku – port Duisburg – stała się udziałowcem Great Stone Development Company. Z udziałem Duisburger Hafen AG na terenie parku realizowany będzie projekt budowy terminalu kolejowego Intermodal.

W Parku Przemysłowym Great Stone rozwijane będzie również środowisko naukowe. W chwili obecnej powstało już centrum innowacji. . W celu wsparcia finansowego start-upów oraz innych innowacyjnych i efektywnych projektów stworzono specjalny program „Spark”.

 

http://www.economy.gov.by

 

*** Przetłumaczone z Tłumaczem DeepL (wersja darmowa). ***

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: