Od początku krytycy podejrzewali, że dobrowolność szczepień nie będzie odległa. I mieli rację: teraz w Galicji w Hiszpanii wprowadza się obowiązkowe szczepienia. Prezydent regionu Alberto Nuñez Feijóo ogłosił, że szczepienia będą obowiązkowe dla 2,7 miliona mieszkańców regionu. Jeśli odmówią, grozi im niebotycznie wysokie grzywny: do 60 000 euro!

Podczas gdy turkusowo-zielony rząd w Austrii pracuje obecnie nad zwiększeniem presji szczepień na ludność za pomocą „zielonych przepustek szczepień” poprzez związane z tym ograniczenia wolności, w hiszpańskiej Galicji stosuje się jeszcze trudniejsze środki. Tam mają zostać wprowadzone obowiązkowe szczepienia.

Hiszpania ma już listy osób, które odmawiają szczepienia

Regionalny rząd Alberto Nuñeza Feijóo pracuje nad projektem ustawy o przymusowych szczepieniach od listopada. W pozostałej części Hiszpanii ludzie opowiadali się przeciwko obowiązkowym szczepieniom. Niemniej jednak rząd w stolicy Madrytu prowadzi już listy tych, którzy odmówili szczepienia. Konsekwencje Hiszpanów krytycznych wobec szczepień są obecnie nieznane.

Do 60 000 euro mandatu!

Jeśli Galicjanie nie spełnią wymogu szczepień, grozi im niebotycznie wysokie grzywny w wysokości kilku tysięcy euro. Jeśli „naruszenie” obowiązkowych szczepień zostanie uznane za „drobne wykroczenie”, grozi grzywna w wysokości od 1000 do 3000 euro. Jeśli jednak władze zlokalizują uszkodzenie lub zagrożenie dla ogólnego zdrowia, grzywna może wynosić od 3000 do 60 000 euro!

Galicja znajduje się w północno-zachodniej Hiszpanii. 2,7 miliona mieszkańców zostanie wkrótce zaszczepionych przymusowo:

 Wochenblick