NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7289 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Musimy trzymać się z dala od ludzi, którzy zostali zaszczepieni? Wyślijcie więc Państwo proszę ten artykuł do lekarzy i dziennikarzy, do przyjaciół i krewnych!! Udostępniajcie!!
Jan Taratajcio i Grzegorz - ofiara choroby Morgellona - prowadził Marek Podlecki ( Video +18 SZOK!)
Szokujący nekrolog Krawczyka!!  Zareagował członek Zarządu EMA.
Izraelczycy wnieśli pozew w związku z naruszeniem Kodeksu Norymberskiego, za stosowanie przymusu szczepień cowid!!
Były wiceprezes Pfizer: „Rządy okłamują cię i przygotowują się do masowego wyludnienia”
WYBIERAMY LOGO DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI"
MORGELONY – broń biologiczna XXI wieku!! FOTO +18
RUSZYŁA NIEMIECKA POMOC DLA POLAKÓW Potrzebne ubrania, jedzenie a nawet woda OTO PRAWDZIWA SYTUACJA W POLSKICH SZPITALACH
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Dzięki bombowcom i łodziom amerykańsko-rosyjska rywalizacja rozgrzewa się w mroźnej Arktyce.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Urzędnicy wojskowi USA i Wielkiej Brytanii twierdzą, że rosnąca globalna konkurencja w kole podbiegunowym jest powodem do niepokoju.

A US B-1 Lancer bomber squadron has been sent to Norway as competition with Russia grows in the Arctic. Reuters
Amerykańska eskadra bombowców B-1 Lancer została wysłana do Norwegii w obliczu rosnącej konkurencji z Rosją w Arktyce. Reuters

Niedawne przybycie amerykańskich i rosyjskich ciężkich bombowców z bronią jądrową nad Morze Norweskie odnowiło obawy przed wyścigiem zbrojeń w stylu zimnej wojny w Arktyce.

Amerykańscy i brytyjscy urzędnicy powiedzieli The National, że w tym miesiącu rozmieszczenie bombowców B1 w Norwegii miało na celu poprawę gotowości operacyjnej i ochronę wód arktycznych w obliczu rosnącej globalnej konkurencji, zwłaszcza ze strony Rosji.

Obronność i eksperci regionalni powiedzieli, że coraz bardziej skomplikowana dynamika na dalekiej północy i kole podbiegunowym przyniesie zwiększone ryzyko konfliktu, jeśli nie zostanie złagodzona.

Stany Zjednoczone wysłały w tym tygodniu do Norwegii 200 osób personelu Sił Powietrznych USA wraz z ekspedycyjną eskadrą bombowców B-1 Lancer, co budzi niepokój Moskwy.

Dwa tygodnie temu Rosja przerzuciła nad morzami Barentsa, Grenlandii i Norweskim bombowce Tu-160 z bronią jądrową.

Russia has been flying Tu-160 bombers over waters in the Arctic region. Getty
Rosja lata bombowcami Tu-160 nad wodami w regionie arktycznym. Getty

Rosja ma około 24 000 kilometrów linii brzegowej Arktyki i mobilizuje się od 2014 roku, kiedy to utworzyła Dowództwo Arktyczne, aby rozszerzyć swoją obecność wojskową w tym obszarze.

Region arktyczny jest uważany za kluczowy dla witalności gospodarczej Rosji.

Dla USA, Kanady i Europy ważne jest bogactwo regionu w rzadkie minerały, ropę i gaz oraz szlaki żeglugowe.

W sytuacji, gdy z powodu zmiany klimatu topnieje coraz więcej lodu, Arktyka może otworzyć się zarówno na eksplorację bogatych zasobów mineralnych, jak i na turystykę.

Rosja uważa jednak to terytorium za swoją własną strefę interesów gospodarczych.

USA i Wielka Brytania podzielają obawy dotyczące Rosji

Siły amerykańskie skoncentrowane na regionie arktycznym działają zazwyczaj z Wielkiej Brytanii, co oznacza, że misja eskadry B1 w Norwegii zirytowała Rosję.

Rosyjskie Siły Powietrzne przygotowują własne samoloty wojenne i ponownie postawią w centrum uwagi rywalizację „mocarstw polarnych”.

Bez wymieniania Rosji z nazwy, wojsko USA powiedziało, że jest zobowiązane do ochrony wód arktycznych w ramach swoich globalnych operacji.

Urzędnik obrony z Dowództwa Sił Powietrznych USA w Europie i Dowództwa Sił Powietrznych Afryki, które nadzoruje te rozmieszczenia, powiedział, że najnowsza misja była niezwykła.

„To konkretne rozmieszczenie grupy zadaniowej bombowców jest pierwszą w historii operacją naprzód z Norwegii”, powiedział urzędnik The National.

„Poprzez wytrwałe działanie z różnymi samolotami i jednostkami w Europie, Siły Powietrzne USA utrzymują gotowe i posturalne siły przygotowane do reagowania i wspierania globalnych operacji”.

Urzędnik powiedział, że w obliczu bardziej agresywnej Rosji i rosnących Chin, „zjednoczone, celowe i przyszłościowe podejście” było konieczne w regionie.

„Zdolność Arktyki jako strategicznego bufora ulega erozji wraz z postępami konkurentów o wielkiej mocy, rosnącą aktywnością ludzką i zmieniającym się środowiskiem fizycznym” – powiedział.

Stany Zjednoczone rozwijają „arktyczną brygadę”, aby zwiększyć swój ślad w regionie, powiedział.

Russia's Belgorod nuclear-powered submarine carries mini-subs that can be used to damage undersea cables. Getty
Rosyjski okręt podwodny o napędzie atomowym Biełgorod przewozi minikoparki, które mogą być użyte do uszkodzenia podmorskich kabli. Getty

Rosnąca obecność Rosji w Arktyce jest przedmiotem troski zarówno USA, jak i Wielkiej Brytanii.

„Rosjanie od pewnego czasu zwiększają swoją obecność” – powiedział The National starszy oficer brytyjskiej Royal Navy, zapytany o ekspansję Kremla w kole podbiegunowym.

„Uznali, że nie są w stanie konkurować w całym kawałku okrętów wojennych i dlatego mocno inwestowali w takie rzeczy jak domena podwodna i hipersoniczne pociski cruise – rzeczy, które odmawiają nam przewagi operacyjnej”.

Powiedział, że obecna aktywność Rosji zbliża się do poziomu z czasów zimnej wojny.

„To nie jest niezrównane, ale jest niezwykłe” – powiedział.

USA i Rosja ścierają się na obszarze znanym jako Daleka Północ, obejmującym Norwegię i Rosję, z rosnącą liczbą okrętów wojennych i sprzętu wojskowego w tym regionie.

Mike Sfraga, dyrektor Instytutu Polarnego w Centrum Woodrowa Wilsona, powiedział, że przybycie amerykańskich bombowców do Norwegii pokazało, że Waszyngton zdaje sobie sprawę, że krajobraz Arktyki uległ zmianie.

„To rozmieszczenie jest wyraźnym sygnałem dla Federacji Rosyjskiej, że Arktyka ma strategiczne znaczenie dla Stanów Zjednoczonych i jest gotowa i zdolna do rozmieszczenia zaawansowanych systemów obronnych w regionie”, powiedział pan Sfraga dla The National.

„Jest to kolejny krok w wysiłkach USA, aby być świadomym i aktywnym w nowej, zglobalizowanej Arktyce”.

Powiedział, że rosyjsko-amerykańskie pozycjonowanie w Arktyce i eskalacja działań wojskowych miały miejsce w bardziej otwartym środowisku.

„To nowy ocean otwierający się na naszych oczach – ze wszystkimi prawdopodobnymi kwestiami wysuwającymi się na pierwszy plan; dostęp do i z Oceanu Arktycznego, dostęp w obrębie Oceanu Arktycznego, kontrola i zarządzanie szlakami żeglugowymi, dostęp do zasobów naturalnych” – powiedział Sfraga.

„Komunikacja między wszystkimi ośmioma narodami arktycznymi jest niezbędna”.

Osiem państw arktycznych to Kanada, Dania, Finlandia, Islandia, Norwegia, Szwecja, Rosja i USA.

„Federacja Rosyjska ożywiła bazy wojskowe z czasów sowieckich, stworzyła ciąg nowoczesnych baz rozciągających się od Półwyspu Kola na północ do Ziemi Franza Josefa i na wschód do Wyspy Wrangla – wirtualny rzut kamieniem do Alaski” – powiedział pan Sfraga.

W pierwszym miesiącu swojego urzędowania administracja Bidena wykazała zwiększoną gotowość do przeciwstawienia się Rosji na arenie międzynarodowej. Ale robiąc to, powinna być czujna, powiedział Sfraga.

„W tej chwili konflikt zbrojny w Arktyce może nastąpić w wyniku błędnej komunikacji, błędnych obliczeń lub wypadku” – powiedział.

Jasne i otwarte linie komunikacyjne są kluczem do zapobiegania konfliktom.

Sfraga powiedział jednak, że administracja Bidena powinna wzmocnić porozumienia i zobowiązania, które już obowiązują, aby dostosować się do zmieniającego się krajobrazu.

Należą do nich zobowiązania USA wobec Rady Arktycznej, Arktycznego Forum Straży Przybrzeżnej, porozumienia w sprawie połowów na Środkowym Oceanie Arktycznym „oraz innych wiążących porozumień, które wzmacniają rządy prawa, wykorzystują wspólne równości w zarządzaniu, badaniach i zmianie klimatu” – powiedział.

Innym obszarem polityki, który administracja Bidena mogłaby realizować, jest „potwierdzenie wyjątkowego i ważnego położenia geograficznego Alaski i zapewnienie tam odpowiednich aktywów wojskowych, jak również wzmocnienie zobowiązań USA wobec Norad i NATO”, powiedział.

Przewaga rosyjskich okrętów podwodnych

Mimo rozmieszczenia sił przez USA, Rosja ma przewagę.

Ich zaawansowane okręty podwodne są w stanie bezszelestnie przepływać przez wody w dużej mierze niewykryte i wywołały niepokój wśród brytyjskich i amerykańskich dowódców.

„Rosyjskie zagrożenie ze strony okrętów podwodnych z pewnością budzi niepokój, ponieważ pod względem jakościowym są to bardzo dobre i bardzo ciche łodzie nowej generacji” – powiedział Richard Scott, redaktor konsultant w Janes Defence Weekly.

Innym zagrożeniem dla flot NATO są rosyjskie hipersoniczne pociski manewrujące – takie jak Oniks, a wkrótce Zircon, które mogą być wystrzeliwane z lądu, okrętu podwodnego lub statku i osiągają prędkość Mach 5 (6,174 km/h).

„Jeśli chodzi o czas reakcji floty, jeśli wrogi pocisk leci z prędkością powyżej Mach 5, szybkość reakcji lub okno do obrony będzie bardzo, bardzo ograniczone” – powiedział Scott.

Ze względu na swoją masę lądową i potrzebę dostępu do morza, Rosja jest zaniepokojona, aby nie być ograniczonym przez NATO lub inne siły, analityk obrony Lee Willett powiedział.

„Rosja postrzega Arktykę jako swoje podwórko i strefę wpływów, w której nie chciałaby czuć się ściśnięta, więc mogłaby zareagować dość stanowczo, gdyby poczuła się zagrożona” – powiedział.

Chociaż celem jest wspieranie NATO i innych interesów, zwiększona obecność Zachodu na tym obszarze może być różnie interpretowana przez Moskwę.

„Jeśli Rosja odczuje, że jej interesy na przykład na Morzu Czarnym są zagrożone, to jednym ze sposobów na zmniejszenie presji w tym regionie będzie atak w innym miejscu, np. w Arktyce, a to stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa” – powiedział.

„Myślę, że musi istnieć bardzo ostrożna równowaga między NATO utrzymującym obecność na Dalekiej Północy i gdzie indziej, a nie ryzykując, że Rosja poczuje się naciskana do punktu, w którym poczuje się zmuszona do reakcji”.

US B-1B bombers fly with Norwegian F-35A jets while training in the Norwegian air space. AFP
Amerykańskie bombowce B-1B lecą z norweskimi odrzutowcami F-35A podczas treningu w norweskiej przestrzeni powietrznej. AFP

Obszarem, który głęboko niepokoi USA i Wielką Brytanię, są rosyjskie okręty podwodne Biełgorod, które posiadają minikoparki mogące służyć do manipulowania podmorskimi kablami przenoszącymi ważną komunikację.

„Zdolność głębokiego nurkowania i możliwość manipulowania kablami podmorskimi są ważne zarówno w rywalizacji podprogowej, jak i w rzeczywistych scenariuszach walki wojennej” – powiedział Sidharth Kaushal, pracownik naukowy think tanku Royal United Services Institute w Londynie.

W miarę wzrostu napięcia między Rosją a Zachodem na wodach Arktyki, zaleca się większą koordynację w ramach NATO, aby zapewnić odstraszanie.

„Z perspektywy zagrożenia będzie to wymagało dość solidnej odpowiedzi, aby NATO znacznie zainwestowało i wymyśliło dobre środki do pokonania tego zagrożenia” – powiedział Scott.

„Jeśli Rosjanie dostarczają to, co twierdzą, że dostarczają w zakresie zdolności w Arktyce, są to z pewnością rzeczy, o które sojusz musi się martwić”.

Rosnąca obecność Chin

Poza Rosją, rosnące zainteresowanie Chin Arktyką i jej adaptacją do zmieniającego się środowiska nie pozostaje niezauważone w USA.

W zeszłym tygodniu rosyjski lodołamacz przedostał się z Chin na półwysep Jamał w Rosji w pierwszym takim tranzycie przez Północną Drogę Morską w zimie. Przejście to było możliwe dzięki zmianom klimatycznym.

„Stosunki Chin z Rosją są w tej chwili w dużej mierze transakcyjne (…), ale Chińczycy zdobyli wiedzę operacyjną i świadomość domeny dzięki współpracy z Rosjanami” – powiedział Sfraga.

„Globalnie, [Chiny] grają w długą grę, więc Stany Zjednoczone będą nadal monitorować ten związek, jak również inne chińskie działania w Arktyce”.

http://www.thenationalnews.com

Zaktualizowano: Luty 25, 2021 03:25 PM

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK „X”

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

„X”

 

CZERWONE
Holler Box
%d bloggers like this: