NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Hipokryzja level hard!! Sypie się Pandemiczna narracja.. Najbardziej winne media! VIDO PL
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Australia uchwala prawo zmuszające Facebooka i Google do płacenia za wiadomości.

Niedawno uchwalone przepisy zostały złagodzone po sporze między rządem a Facebookiem

Australia’s law forcing Google and Facebook to pay for news is ready to be implemented, though the law’s architect says it will take time for the digital giants to strike media deals. EPA

Australijski parlament uchwalił w czwartek nowe prawo, które ma zmusić Facebooka i Google’a do płacenia firmom medialnym za treści wykorzystywane na ich platformach w ramach reform, które mogą być powielane w innych krajach.

Australia będzie pierwszym krajem, w którym rządowy arbiter będzie decydował o cenie, jaką mają zapłacić giganci technologiczni, jeśli negocjacje handlowe z lokalnymi mediami zakończą się fiaskiem.

Ustawodawstwo zostało złagodzone, jednak w ostatniej chwili po impasie między rządem a Facebookiem, który doprowadził do zablokowania przez firmę wszystkich wiadomości dla australijskich użytkowników.

Późniejsze poprawki do ustawy zawierały danie rządowi prawa do zwolnienia Facebooka lub Google z procesu arbitrażowego, jeśli udowodnią one, że wniosły „znaczący wkład” do australijskiego przemysłu informacyjnego.

Niektórzy ustawodawcy i wydawcy ostrzegali, że może niesprawiedliwie zostawić mniejsze firmy medialne na zimno, ale zarówno rząd, jak i Facebook twierdził, że zmienione przepisy jako zwycięstwo.

„Kod zapewni, że media informacyjne są sprawiedliwie wynagradzane za treści, które generują, pomagając utrzymać dziennikarstwo publiczne w Australii”, minister skarbu Josh Frydenberg i minister komunikacji Paul Fletcher powiedział we wspólnym oświadczeniu w czwartek.

Rod Sims, regulator konkurencji, który opracował kodeks, powiedział, że jest zadowolony, że zmienione przepisy będą rozwiązywać nierównowagę rynkową między australijskich wydawców wiadomości i dwóch bram do Internetu.

„Wszystkie znaki są dobre”, powiedział pan Sims.

 

„Celem kodeksu jest odniesienie się do siły rynkowej, że wyraźnie Google i Facebook mają. Google i Facebook potrzebują mediów” – dodał przewodniczący australijskiej komisji ds. konkurencji i konsumentów.

Przepisy zostały zaprojektowane w celu ograniczenia nadmiernej siły przetargowej Facebooka i Google w ich negocjacjach z australijskimi dostawcami wiadomości.

Chris Moos, wykładowca na Oxford University’s Business School, powiedział, że przepisy prawdopodobnie spowodują małe wypłaty dla większości australijskich wydawców wiadomości. Ale ostrzegł Facebook może ponownie zablokować australijskie wiadomości, jeśli negocjacje załamał.

W przypadku impasu między firmami technologicznymi i wydawców wiadomości, panel arbitrażowy podejmie wiążącą decyzję w sprawie zwycięskiej oferty.

Postęp ustawodawstwa był uważnie obserwowany na całym świecie, jak kraje, w tym Kanada i Wielka Brytania rozważa podobne kroki w celu powstrzymania dominujących platform technologicznych.

Zmieniony kodeks, który obejmuje również dłuższy okres dla firm technologicznych do strajku umów z firmami medialnymi przed interwencją państwa, zostanie poddany przeglądowi w ciągu jednego roku od jego rozpoczęcia, oświadczenie powiedział. To nie podał datę rozpoczęcia.

Ustawodawstwo nie wymienia konkretnie Facebook lub Google.

Pan Frydenberg powiedział wcześniej w tym tygodniu będzie czekać na gigantów technologicznych do strajku komercyjnych umów z firmami medialnymi przed podjęciem decyzji, czy zmusić obu do tego w ramach nowego prawa.

Google zawarł serię umów z wydawcami, w tym globalną umowę o treści z News Corp, po wcześniejszym zagrożeniu wycofania swojej wyszukiwarki z Australii z powodu przepisów.

Kilka firm medialnych, w tym Seven West Media, Nine Entertainment i Australian Broadcasting Corp powiedział, że są w rozmowach z Facebook.

Zaktualizowano: 25 lutego, 2021 08:54 AM

http://www.thenationalnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: