Zdjęcie ilustr, Nielegalni imigranci na granicy Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny. Zdjęcie: EPA/FEHIM DEMIR Dostawca: PAP/EPA.
Zdjęcie ilustr, Nielegalni imigranci na granicy Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny. Zdjęcie: EPA/FEHIM DEMIR Dostawca: PAP/EPA.

Uniwersytet w Lund przeprowadził badanie, z którego wynika, że większość skazanych w Szwecji za gwałt, pochodzi ze środowisk imigranckich. Ponadto niemal połowa z nich urodziła się za granicą.

22 lutego opublikowano wyniki uniwersyteckiego badania. Dotyczyło ono łącznie 3 039 skazanych gwałcicieli. Wykazano, że aż 59,3 proc. skazanych za gwałt pochodziło ze „środowisk imigranckich” – czyli imigrantów w pierwszym pokoleniu.

Co więcej, urodzonych poza Szwecją było łącznie 47,8 proc. skazanych. 34,5 proc. z nich pochodziło z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Kolejne 19,1 proc. – z Afryki Subsaharyjskiej.

Na tym nie koniec ustaleń. Okazało się bowiem, że prawnie jedna trzecia skazanych gwałcicieli – 32,5 proc. – była w przeszłości beneficjentem jakiegoś rządowego programu pomocy społecznej. 38,6 proc. natomiast miało niski poziom wykształcenia.

Podobne badanie przeprowadzili także w 2020 roku naukowcy z Uniwersytetu w Malmö. Dotyczyło ono wyłącznie przypadków gwałtu z obszaru tego miasta. W rezultacie ustalono, że aż 71 proc. przestępców pochodziła ze środowisk imigranckich.

Źródła: breitbart.com/Twitter