Jak informowaliśmy w zeszłym miesiącu, kula potencjalnego zabójcy trafiła, ale nie przebiła okna sypialni Trumpa, gdy spał we wczesnych godzinach porannych 26 stycznia. Szkło kuloodporne, które zainstalował niedawno, prawdopodobnie uratowało mu życie. A eksperci balistyczni, którzy początkowo spekulowali, że strzał pochodzi ze śmigłowca unoszącego się nad wybrzeżem, odrzucili tę hipotezę na rzecz bardziej prawdopodobnej przesłanki – uzbrojonego drona.

Źródło na orbicie Trumpa przemawiające pod warunkiem anonimowości przekazało Real Raw News więcej informacji na temat szokującej próby zamachu i późniejszego śledztwa.

Nasze źródło podało, że zespół śledczy Trumpa zwolnił napastnika z teorii helikoptera po uzyskaniu dzienników radarowych z Palm Beach Intl. Lotnisko i stacja straży przybrzeżnej Stanów Zjednoczonych, Lake Worth Inlet. Żaden radar nie wykrył helikoptera w promieniu 15 mil od Mar-a-Lago między 3:00 a 4:00 tego ranka.

Chociaż radar jest niedoskonałą technologią – a helikoptery są małe – większość cywilnych i wojskowych systemów radarowych wykorzystuje technologię zwaną multilateracją, technikę określania pozycji „ pojazdu ” na podstawie pomiaru czasów nadejścia fal energii o znanej prędkości, kiedy propagowanie z lub do wielu stacji systemowych. Krótko mówiąc, gdyby tam był helikopter, radar by go wykrył.

Trump oczywiście nie wywnioskował tego samodzielnie. Aby zinterpretować dane radarowe, Trump zatrudnił emerytowanego CMsgt z USAF. Anthony Vance, który przez 12 lat był operatorem Radar Approach Control w Joint Base Andrews, który wówczas nosił nazwę Andrews Airforce Base. Po przejściu na emeryturę Vance był szefem wieży w JFK Intl. Lotnisko, jedno z najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie. Większość swojego życia spędził na interpretowaniu niuansów radarowych.

„Vance przyjrzał się kłodom i powiedział, że jest na 99% pewien, że żaden helikopter nie był w pobliżu Mar-a-Lago, kiedy kula uderzyła w okno. Trump mu wierzył, ale wciąż był wściekły i chciał odpowiedzi. Po dokładniejszym przyjrzeniu się dziennikom radaru, Vance zobaczył coś, co jego zdaniem może zainteresować Trumpa – powiedział nasz rozmówca.

Dzienniki ujawniły cztery kontakty powierzchniowe lub statki w promieniu trzech mil od Mar-a-Lago mniej więcej w czasie ataku.

Zdolność radaru do wykrywania i śledzenia kontaktów powierzchniowych zależy od kilku zmiennych – warunków morskich i atmosferycznych, wielkości statku oraz, co najważniejsze, tego, czy statek ma maszt. Im wyższy maszt, tym większa szansa, że ​​odbije sygnał radarowy do źródła.

– Vance zorientował się, że najbliższy kontakt był nieruchomy około pół mili od wybrzeża, kiedy pocisk uderzył w okno. W ciągu kilku minut kontakt skierował się na wschód i przyspieszył do 30 węzłów. Jedynym lądem na wschodzie są Bahamy, ale radar stracił orientację po trzydziestu milach. Te odkrycia sprawiły, że ludzie Trumpa porzucili teorię helikoptera i pomyśleli o dronie wystrzelonym ze statku ”.

Trump poprosił o pomoc byłego inżyniera lotnictwa General Atomics, Stephena Duckwortha, aby wzmocnić teorię dronów. Duckworth miał rozległe referencje i odegrał kluczową rolę w rozwoju amerykańskiego wojskowego MQ-1 Predator UMV.

Duckworth wykluczył dostępne w handlu drony jako możliwych winowajców, ale powiedział Trumpowi, że niestandardowy dron wyposażony w stabilizatory żyroskopowe i zaawansowany noktowizor lub optykę termiczną mógł teoretycznie wystrzelić broń przymocowaną do podwozia.

„Wiesz, że CIA ma takie rzeczy?” Duckworth podobno powiedział Trumpowi.

„Wiem, że mamy potężną, niezwykle potężną broń, jakiej nikt nigdy nie widział, ale nie znam szczegółów. Dlatego płacę takim facetom jak ty, żeby to wyjaśnili – odparł Trump.

Nasze źródło podało, że Vance poparł teorię dronów, ponieważ przekrój radaru małego drona jest niewielki, aby uniknąć wykrycia, zwłaszcza jeśli, jak rzekomo sugerował Duckworth, dron był pokryty materiałem pochłaniającym promieniowanie lub ukrytą farbą.

Kończąc, nasze źródło mówi, że Trump obciąża Joe Bidena i jego opiekunów z Deep State odpowiedzialnymi za nieudaną próbę zabójstwa, ale nie złoży publicznego oskarżenia, dopóki nie uzyska niezbitych dowodów łączących „śpiącego” Joe z przestępstwem.

realrawnews.com