W swoim pierwszym wywiadzie po porażce Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w 2016 roku Hillary Clinton wezwała Stany Zjednoczone do zbombardowania Syrii . Zaledwie kilka godzin później, w ślad za swoim rzekomym „rywalem”, Trump wysłał 59 pocisków Tomahawk do bazy lotniczej Al-Shayrat w Homs w Syrii, używając dwóch niszczycieli marynarki wojennej USA. Ten nielegalny akt wojenny został przeprowadzony w mniej niż trzy miesiące przed jego prezydenturą 4 kwietnia 2017 r.

Ten strajk przyszedł przy zerowej aprobacie Kongresu, zerowym dochodzeniu w sprawie domniemanych zbrodni Assada i pomimo długiej historii Trumpa sprzeciwiającej się ingerencji USA w Syrii.

W prawdziwym stylu jastrzębia wojennego – idąc w ślady swojego poprzednika – prezydent Joe Biden, w niecałe dwa miesiące po jego prezydenturze, przypuścił nalot w tym samym kraju. Podobnie jak wcześniej Trump, Biden przeprowadził ten akt wojenny przy absolutnie zerowej aprobacie Kongresu i, według kilku źródeł, bez dowodów.

Oczywiście, każdy mainstreamowy outlet w kraju zaczął działać z tą samą narracją przekazaną im z Waszyngtonu. Stało się to pomimo jakiegokolwiek wyraźnego związku.

Podobnie jak Trump za prezydentury Obamy, za prezydentury Trumpa, Biden potępił politykę zagraniczną Trumpa tylko po to, by objąć urząd i maszerować w ślad za amerykańską machiną wojenną.

Jak pisze Dave DeCamp dla Antiwar.com:

Według  agencji Reuters ,  Stany Zjednoczone zbombardowały strukturę w Syrii  należącą do tego, co określają jako „wspieraną przez Iran milicję”. Dwóch anonimowych urzędników USA powiedziało  agencji Reuter,  że atak został zatwierdzony przez prezydenta Bidena.

Nalot jest przedstawiany jako odwet za niedawne ataki rakietowe w Iraku, w tym jeden w Erbilu, stolicy irackiego Kurdystanu, w którym zginął kontrahent. Stany Zjednoczone często obwiniają te typy ataków na grupy zjednoczone z Iranem, ale w Iraku jest wiele sił, które mają swoje własne powody, by strzelać do USA.

Kataib Hezbollah, iracka szyicka milicja sprzymierzona z Iranem,  odmówiła jakiejkolwiek roli w ataku w Erbilu.  Ponieważ Iran domaga się od nowej administracji sankcji, zaaranżowanie takiego ataku nie wydaje się leżeć w ich interesie.

Administracja Bidena jeszcze publicznie nie przypisała winy za atak w Erbil, ale amerykańskie media  szybko obarczyły winą za ten incydent Iran  pomimo braku dowodów.

„Nie przyznawaj, że ktokolwiek, kogo Biden właśnie zbombardował w Syrii, miał cokolwiek wspólnego z niedawnymi atakami rakietowymi na bazy USA w Iraku. Wielu Irakijczyków ma własne powody, by strzelać do Stanów Zjednoczonych. Co byś pomyślał o siłach okupacyjnych, które bombardują twój kraj od 30 lat? ” DeCamp opublikował na Twitterze.
Nie tylko Biden potępił Trumpa, kiedy stał na czele amerykańskiej machiny wojennej, potępił ją także sekretarz prasowy Bidena Jen Psaki.

Biden obiecał darować im pożyczki studenckie, rozdać 2000 $ czeków stymulacyjnych, podnieść płacę minimalną, wyciągnąć dzieci z klatek i pomóc Ameryce wyleczyć się po czterech latach złego człowieka Orange. Zamiast tego jednak kontynuuje wojny na Bliskim Wschodzie, wzmacnia państwo policyjne i przeznacza miliardy na wojskowy kompleks przemysłowy. Aha, a dzieci są nadal w klatkach.

Czeki o wartości 2000 $ trafią do Raytheon i Lockheed Martin, a nie do tych, którzy ich potrzebują, i powinieneś był to przewidzieć.

W krainie ludzi wolnych wojna jest wspólną płaszczyzną, na której partyzanci są zdecydowani.

Niestety, masy są tak łatwo rozproszone i zmanipulowane, by bać się każdego boogiemana, który rzuca im państwo, jak COVID, „powstanie”, Antifa, defundantowanie policji czy Trump 2024. Ten strach i odwrócenie uwagi z kolei zasila wojskowy kompleks przemysłowy. niszcząc prawa człowieka – zarówno w kraju, jak i za granicą. Ale masy zazwyczaj nie przejmują się tym, dopóki wojna jest gdzie indziej i dopóki nowa machina wojenna zostanie zdjęta z tych naklejek MAGA i zastąpiona naklejkami BLM i LGBTQ +.

„Przeszłość była zmienna. Przeszłość nigdy nie została zmieniona. Oceania była w stanie wojny ze Wschodnią. Oceania zawsze była w stanie wojny ze Eastazją ”.

– George Orwell,  1984

Źródło: The Free Thought Project