NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7291 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Musimy trzymać się z dala od ludzi, którzy zostali zaszczepieni? Wyślijcie więc Państwo proszę ten artykuł do lekarzy i dziennikarzy, do przyjaciół i krewnych!! Udostępniajcie!!
Izraelczycy wnieśli pozew w związku z naruszeniem Kodeksu Norymberskiego, za stosowanie przymusu szczepień cowid!!
Jan Taratajcio i Grzegorz - ofiara choroby Morgellona - prowadził Marek Podlecki ( Video +18 SZOK!)
Czy widzisz analogię ??
WYBIERAMY LOGO DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI"
Szokujący nekrolog Krawczyka!!  Zareagował członek Zarządu EMA.
najnowsze info z ukrainy 11.04.2021
Wybuch wulkanu. Ewakuują tylko osoby zaszczepione na COVID-19 [VIDEO]-
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Rekordowa liczba bankrutów w Polsce! Będzie jeszcze gorzej ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Rok 2020 przyniósł szereg zmian w regulacjach prawnych dotyczących upadłości konsumenckiej, co ma odzwierciedlenie w statystykach ogłoszonych przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej (COIG) dotyczących ogłaszanych upadłości.

Foto: – / 123RF

Zgodnie z przewidywaniami, w wyniku wyeliminowania wcześniej obowiązującej przesłanki braku zawinienia dłużnika w doprowadzeniu do niewypłacalności, więcej osób zaczęło spełniać kryteria ogłoszenia upadłości, a za czym idzie, zostało ogłoszonych więcej upadłości.

Dodatkowo, nieoczekiwany wybuch pandemii Sars-CoV-2 i związane z tym restrykcje i obostrzenia w prowadzeniu działalności gospodarczej skutkujące problemami finansowymi przedsiębiorców lub wręcz brakiem możliwości prowadzenia działalności również przyniosły skutek w zwiększonej liczbie składanych wniosków o ogłoszenie upadłości. Jak przewidywało wielu specjalistów prawa upadłościowego, początek fali upadłości nadszedł w drugiej połowie 2020 roku, a rekordowa liczba upadłości została ogłoszona w grudniu sięgnęła liczby 1809 upadłości. W porównaniu do poprzedniego roku, liczba ta wzrosła ponad dwukrotnie.

Przyczyn przesunięcia fali ogłaszanych upadłości można upatrywać w przeciążeniu sądów w związku z „falą” złożonych wniosków o ogłoszenie upadłości po wejściu w życie nowych przepisów regulujących upadłość konsumencką w marcu 2020 roku, które bardziej sprzyjają dłużnikom. Dodatkowo, wiele osób wstrzymało złożenie wniosków o ogłoszenie upadłości licząc na poprawę sytuacji na rynku poprzez zniesienie ograniczeń w prowadzeniu działalności oraz uruchomienie pomocy w ramach tzw. „tarcz antycovidowych”. Polacy nie chcąc bez walki rezygnować z dorobku życia – jakim była ich działalność – oraz wierząc, że ich sytuacja z końcem roku poprawi się, nie zamykali działalności od razu, gdy pojawiły się problemy i nie składali wniosków o ogłoszenie upadłości. Nastąpiło to dopiero z końcem roku, gdy kolejny lockdown odebrał nadzieję na wyjście z kłopotów finansowych.

Jak wynika z raportu COIG, w 2020 roku w Monitorze Sądowym i Gospodarczym ukazało się 14.471 ogłoszeń związanych z postępowaniami upadłościowymi, z czego aż 13.084 dotyczyło ogłoszenia upadłości konsumenckiej, 587 ogłoszeń upadłości przedsiębiorców oraz 800 ogłoszeń o rozpoczęciu postępowania restrukturyzacyjnego. Z raportu opublikowanego przez Centralny Ośrodek Działalności Gospodarczej wynika, że w 2019 r. sądy ogłosiły upadłość 7944 osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. W 2020 r. liczba ta wzrosła prawie dwukrotnie. Wynika z tego, że łączna liczba postępowań upadłościowych osób fizycznych w stosunku do 2019 roku wzrosła o 64,7%. Z badań dotyczących upadłości konsumenckiej wynika, że średnia liczba upadłości wynosi około 1090 miesięcznie, a najwięcej było ich w grudniu 2020 roku, bo aż 1809.

Na podstawie opublikowanych przez COIG statystyk można wskazać jakie osoby najczęściej występują z wnioskiem o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Najmłodsza osoba, wobec której sąd w 2020 r. ogłosił upadłość konsumencką, miała 12 lat, natomiast najstarsza – 92. Średnia wieku osób, które występują z wnioskiem o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, została oszacowana na 51 lat. Sądy najczęściej ogłaszały upadłość osób w przedziale wiekowym 40-49 lat (23,86%), 30-39 lat (22,03%) oraz 60-69 lat (19,08%). W 2020 r. wnioski o ogłoszenie upadłości konsumenckiej najczęściej były składane przez mieszkańców województwa mazowieckiego (2161 wniosków), śląskiego (2154) oraz wielkopolskiego (1210) oraz kujawsko- pomorskiego (1065).

Wobec przedsiębiorców ogłoszono – w 2020 roku opublikowano w Monitorze Sądowym i Gospodarczym – 587 upadłości, podczas gdy rok wcześniej było to 586 upadłości. Należy jednak pamiętać, że w 2020 r. oddalono 738 wniosków o ogłoszenie upadłości przedsiębiorców, podczas gdy w 2019 r. oddalono 759 wniosków. Jeśli wziąć pod uwagę 587 ogłoszonych upadłości oraz wspomnianą liczbę oddalonych wniosków o ogłoszenie upadłości, to można stwierdzić, że w porównaniu z 2019 rokiem, rok 2020 prezentuje podobne statystyki.

Pełniejszy obraz sytuacji firm zagrożonych niewypłacalnością w Polsce można zobaczyć, gdy połączymy ilość ogłaszanych upadłości oraz postępowań restrukturyzacyjnych. W stosunku do roku 2019, można zauważyć wzrost aż o 32%. Najwięcej postępowań upadłościowych dotyczyło spółek z ograniczoną odpowiedzialnością (56,39%) oraz indywidualnych działalności gospodarczych (24,36%).

Najczęściej postępowania o ogłoszenie upadłości dotyczą przedsiębiorstw z sektora handlowego (25,6%) oraz przetwórstwa przemysłowego (23,88%). W 2020 roku postępowania upadłościowe dotyczące przedsiębiorców najczęściej toczyły się w województwie mazowieckim (21,81%) oraz śląskim (13,8%). Wnioski o ogłoszenie upadłości najczęściej były składane w Warszawie, Wrocławiu oraz Krakowie.

W 2020 roku wszczęto 800 postępowań restrukturyzacyjnych. W grudniu tegoż roku rozpoczęto 144 takie postępowania, co stanowiło największy miesięczny wynik. Zauważalna jest tendencja wzrostowa rozpoczętych postępowań restrukturyzacyjnych w IV kwartale 2020 r. Najpopularniejszym rodzajem postępowania restrukturyzacyjnego okazało się wprowadzone w odpowiedzi na pandemię w czerwcu 2020 roku uproszczone postępowanie o zatwierdzenie układu, które stanowiło 49% wszystkich przypadków postępowań restrukturyzacyjnych rozpoczętych w tym roku. Tylko od lipca do grudnia 2020 r. z tego rodzaju postępowania skorzystało 392 przedsiębiorców. Drugim najpopularniejszym postępowaniem restrukturyzacyjnym było przyspieszone postępowanie układowe z udziałem w wysokości 28,38%, które spadło z pierwszej pozycji w porównaniu do roku poprzedniego. Także procentowy udział pozostałych rodzajów postępowań restrukturyzacyjnych, w porównaniu z rokiem 2019, spadł, choć ilość postępowań wszczętych wzrosła. Największa popularność przyspieszonego uproszczonego postępowania o zatwierdzenie układu bierze się z tego, że może się on okazać skutecznym narzędziem pozwalającym na dalsze prowadzenie działalności przedsiębiorstwa dłużnika z uwagi na udzieloną ochronę przeciwegzekucyjną.

Postępowania restrukturyzacyjne najczęściej dotyczyły podmiotów, które prowadziły działalność w zakresie handlu (18,87%), rolnictwa, leśnictwa, łowiectwa i rybactwa (17,36%), oraz przetwórstwa przemysłowego (15,09%). Regiony, w których najczęściej wszczynano postępowanie restrukturyzacyjne, to województwo mazowieckie (21,38%) oraz wielkopolskie (12,50%).

Zgodnie z przewidywaniami, wniosków o ogłoszenie upadłości konsumenckiej przybyło w porównaniu z rokiem poprzednim. Zostało to spotęgowane wybuchem pandemii i jej skutkami w gospodarce. W rezultacie doprowadziło to do spowolnienia pracy wydziałów upadłościowych, a co za tym idzie – do przewlekłości postępowań o ogłoszenie upadłości. Na podstawie wszystkich danych należy prognozować, że rok 2021 r. przyniesie kolejne rekordy w ogłoszonych upadłościach oraz otwartych postępowaniach restrukturyzacyjnych.

Autorzy:

Michał Sowiński, partner w kancelarii Graś i Wspólnicy

Katarzyna Liput-Nowicka, aplikantka radcowska w kancelarii Graś i Wspólnicy

Rośnie liczba upadłości konsumenckich w Polsce

fakt.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK „X”

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

„X”

 

CZERWONE
Holler Box
%d bloggers like this: