NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7314 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
EGIPT - 04.04.2021 - WIELKI NEOPOGAŃSKI RYTUAŁ - UROCZYSTE WPROWADZENIE DO KAIRU 22 MUMII FARAONÓW - VIDEO - CZY WŁAŚNIE UAKTYWNIONO LEGENDARNĄ KLĄTWĘ ??
NIEMCY: TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY POZWOLIŁ NA RATYFIKACJĘ FUNDUSZU ODBUDOWY UE
Pilne!!! Znamy Plan ewakuacji Rządu RP na wypadek wojny z Rosją!!!
Apel Putina do obywateli UE...
Wyszczepią dzieci na Covid? Wiceminister Kraska mówi o grupie wiekowej 10-15 lat..
Polska wstrzymała oddech. Jest NAGRANIE momentu eksplozji w Smoleńsku!
Bójka w Kaufland. Kobieta dostała w twarz za zwrócenie uwagi na brak maseczki?
„Szczepionki na COVID-19 są bronią masowej zagłady..
Kategorie
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

AKTUALIZACJA: „Gazeta Wyborcza” ujawnia „taśmy Obajtka”. Stawiają prezesa Orlenu w fatalnym świetle ☀Autor Gabi☀

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

„Gazeta Wyborcza” twierdzi, że dotarła do nagrań rozmów Daniela Obajtka z czasów, gdy piastował urząd wójta Pcimia. Według dziennika taśmy są dowodem na to, że obecny prezes Orlenu przed laty złamał przepisy, a potem jeszcze skłamał w tej sprawie przed sądem. Razi też rynsztokowy język, w jakim prowadzone są zarejestrowane rozmowy. W 2016 roku, już za rządów PiS, nagrania trafiły w ręce prokuratury, ta jednak umorzyła sprawę, nie doszukując się popełnienia przestępstwa.

Daniel Obajtek

Daniel Obajtek Foto: Grzegorz Krzyżewski / Fotonews

W niewielkim Pcimiu pod Myślenicami Obajtek stawiał pierwsze kroki w polityce. Najpierw w latach 2002-2006 był radnym, a następnie przez dwie kadencje sprawował urząd wójta. Przebojowy i ambitny szef malowniczo położonej gminy zwrócił na siebie uwagę liderów PiS, w tym prezesa Jarosława Kaczyńskiego. To było przepustką do błyskotliwej kariery, jaką Obajtek zrobił w ostatnich latach, a której ukoronowaniem było objęcie posady prezesa Orlenu. A już w kuluarach słyszy się, że w niedalekiej przyszłości mógłby nawet zastąpić na stanowisku premiera Morawieckiego…

To właśnie z czasów urzędowania w Pcimiu mają pochodzić taśmy, które ujawnia „Gazeta Wyborcza”. Nagrania obejmują okres od lutego do końca sierpnia 2009 roku i zdaniem dziennika mają być dowodem na to, że Obajtek z tylnego fotela kierował firmą TT Plast, choć jako wójt nie mógł tego robić, i chciał wykończyć konkurencyjną firmę swojego wuja, u którego był zatrudniony.

Dziennikarze „GW” wysłali prezesowi Orlenu fragment nagrania oraz szereg pytań w związku ze sprawą, jednak ten nie udzielił na nie odpowiedzi. W oświadczeniu przekazanym gazecie przez służby prasowe koncernu stwierdzono, że prezes „nie może się odnosić merytorycznie do nagrań o niewiadomej proweniencji”.

Fakt również zapytał Orlen o stanowisko w sprawie publikacji „Gazety Wyborczej”. Czekamy na odpowiedź.

Daniel Obajtek i TT Plast. Był „cichym wspólnikiem”?

Aby poznać pełne tło sprawy opisywanej przez „Gazetę Wyborczą”, trzeba cofnąć się do początku lat 90. To wtedy 19-letni wówczas Obajtek zatrudnił się u wujów Romana i Józefa Lisów, prowadzących pod Pcimiem firmę Elektroplast, lokalnego potentata w branży elektroinstalacyjnej. Obajtek przez lata piął się w firmowej hierarchii, awansując w końcu na kierownika. Z Lisami rozstał się jednak w niezgodzie – został przez wujów oskarżony o wyprowadzanie pieniędzy z firmy. Do sądu trafił nawet akt oskarżenia przeciwko niemu. Jednak po objęciu rządów przez PiS prokuratura wycofała oskarżenie, a sprawę ostatecznie umorzono w 2017 r.

Dziennikarze „Gazety Wyborczej” podkreślają, że choć oficjalnie Obajtek od 2006 roku sprawował jedynie stanowisko wójta, to taśmy wskazują, że mocno angażował się w działalność TT Plastu – innej lokalnej firmy, choć mniejszej, działającej w tej samej branży co Elektroplast. Nagrania dokumentują rozmowy Obajtka z niejakim Szymonem, którego dziennik zidentyfikował jako ówczesnego dyrektora handlowego przedsiębiorstwa. Wójt Pcimia zachowuje się tak, jakby faktycznie kierował biznesem – instruuje Szymona, co ma robić i wydaje polecenia. Dyrektor rozlicza się z nim nawet z pobranego urlopu.

Według dziennika Obajtek ściśle kontrolował również pracę przedstawicieli handlowych, umawiał się na spotkanie w siedzibie spółki z delegacją innej firmy czy rozmawiał z klientem, podszywając się pod jednego ze współwłaścicieli TT Plastu. A gdy kontrahent zwrócił towar z powodu jego niskiej jakości, to wójt Pcimia osobiście sprawdzał, co jest z nim nie tak.

Dziennikarze sprawdzili daty nagranych rozmów – pokrywają się z dniami roboczymi, żadna nie odbyła się w weekend czy inny dzień wolny od pracy. Mieli też dotrzeć do kilku byłych pracowników TT Plastu. Niektórzy zgodzili się porozmawiać, ale pod warunkiem zapewnienia im anonimowości. Jeden z nich miał stwierdzić wprost, że Obajtek “był w firmie jako cichy wspólnik”.

Z taśm wyłania się inny obraz obecnego prezesa Orlenu niż ten znany z przekazów medialnych. Obajtek nie szczędzi przekleństw i w obelżywy sposób wypowiada się o wuju Romanie Lisie oraz jego Elektroplaście. „Skur…syn, ten ch… pierdolonym, brudna pała (…) Stary buc, który na emeryturze powinien siedzieć” – miał mówić o wuju Obajtek.

Razem z domniemanym współpracownikiem snuje plany zaszkodzenia konkurencyjnej spółce, chwytając się nawet brudnych sztuczek. Twierdzi, że ma tam „swojego człowieka”, który przynosi mu poufne informacje. Gdy z ust rozmówcy Obajtka pada sugestia, że handlowcy TT Plastu wręczają łapówki kontrahentom, ten nie reaguje – relacjonuje „Gazeta Wyborcza”.

Daniel Obajtek dwukrotnie złamał prawo?

„Gazeta Wyborcza” podkreśla, że Obajtek złamał prawo, bo zgodnie z obowiązującymi od lat przepisami nie można łączyć funkcji w gminie z prowadzeniem biznesu. Wójt, który rozpoczął działalność gospodarczą przed dniem wyboru, musi zaprzestać jej w ciągu trzech miesięcy od dnia złożenia ślubowania. Choć sankcji karnych za to nie ma, to naruszenie tego zakazu skutkuje wygaśnięciem mandatu.

Jednak to nie koniec domniemanych przewin obecnego prezesa Orlenu. Jak czytamy w gazecie, w 2014 r., czyli pięć lat po ostatnim nagraniu, Obajtek stanął przed krakowskim sądem w charakterze świadka w procesie swoich wujów, oskarżonych o wyłudzenie 200 tys. zł dotacji. Kto złożył zawiadomienie i kiedy? Tego „Gazeta Wyborcza” nie precyzuje. Nie wiadomo również, jaki był finał tej sprawy.

Co jednak istotne, Obajtek zeznał wtedy pod przysięgą, że choć przed wieloma laty był udziałowcem TT Plastu, to podczas sprawowania urzędu wójta nie pełnił w spółce żadnych funkcji. Podkreślił, że nie przypomina sobie, by kontaktował się z właścicielami TT Plastu w sprawach zawodowych, a jeśli bywał w siedzibie firmy, to wyłącznie w charakterze prywatnym. Bagatelizował też swoje relacje ze wspomnianym Szymonem. Według „Gazety Wyborczej” ujawnione nagrania przeczą temu wszystkiemu.

Dwa lata później Roman Lis złożył w krakowskiej prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu złożenia fałszywych zeznań przeze Obajtka na rzeczonej rozprawie sądowej. Do zawiadomienia dołączył nagrania rozmów ujawnionych teraz przez „Gazetę Wyborczą”. Choć prokurator – jak ustalili dziennikarze – zapoznał się z transkrypcją nagrań, umorzył sprawę, nie doszukując się znamion czynu zabronionego.

Oświadczenie PKN Orlen dotyczące publikacji „Gazety Wyborczej”:

Informujemy, że artykuł pt. „Taśmy Obajtka”, który ukazał się

na łamach Gazety Wyborczej oraz na portalu wyborcza.pl

zawiera nieprawdziwe informacje, szereg bezpodstawnych

sugestii i manipulacji, które wprowadzają w błąd opinię

publiczną. Stawiane w artykule tezy, niemające potwierdzenia w

faktach, a oparte na nagraniach których pochodzenia,

integralności, czasu i okoliczności utrwalenia nie sposób

stwierdzić, godzą zarówno w dobre imię Prezesa Daniela

Obajtka, jak i w wizerunek PKN Orlen. Publikacja ma na celu

zdyskredytowanie Prezesa Zarządu Spółki w momencie, gdy

prowadzone są kluczowe inwestycje rozwojowe i procesy

akwizycyjne.

Jednocześnie stanowczo podkreślamy, że wobec Daniela

Obajtka, pełniącego od lutego 2018 roku funkcję prezesa

Zarządu PKN Orlen, żaden sąd nie wydał wyroku

stwierdzającego popełnienie jakiegokolwiek przestępstwa.

Zwracamy również uwagę, że zgodnie z przepisami

oświadczenia majątkowe Prezesa Zarządu Daniela

Obajtka były jawne do 2016 roku. Prezes Daniel Obajtek

składał je rokrocznie od wejścia w życie przepisów

obligujących go do tego — najpierw jako wójt, później jako

prezes ARiMR. Należy też podkreślić, że kontrolę

oświadczeń majątkowych Prezesa Daniela Obajtka za lata

2002-2013 przeprowadziło CBA i nie dopatrzyło się

żadnych uchybień.

W związku z tym, że w artykule wykorzystano fragmenty

nagrań rozmów z bliżej nieokreśloną osobą, które

dodatkowo powstały bez zgody oraz wiedzy prezesa PKN

ORLEN, poddamy je analizom prawnym.

W ciągu ostatnich trzech lat Prezes Daniel Obajtek realizuje

plan budowy silnego koncernu multienergetycznego.

Wzmocnione zostały spółki z Grupy ORLEN, które jeszcze

kilka lat temu były przeznaczone do sprzedaży. Prowadzone

są inwestycje rozwojowe w kluczowych obszarach

działalności Koncernu, jak: rafineria, petrochemia, energetyka

i detal. W ubiegłym roku PKN Orlen przejął Grupę Energa i

spółkę Ruch. Zaawansowany jest proces przejęcia Grupy

Lotos. PKN Orlen otrzymał również zgodę UOKiK na zakup

od niemieckiego właściciela spółki Polska Press. Transakcja

wkrótce zostanie sfinalizowana.

Szanujemy niezależność mediów i obiektywne

dziennikarstwo. Sprzeciwiamy się natomiast uprawianiu

dziennikarstwa, które w swoich materiałach wydaje wyroki,

nie podejmując wcześniej rzetelnej próby dowiedzenia faktów

i zdarzeń. Protestujemy przeciwko tendencyjnemu uprawianiu

dziennikarstwa.

fakt.pl
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK - NIEDZIELA 21.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
Live streaming - KLIKNIJ >>>>>>>
 

WSPARCIE FINANSOWE  DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI "

AKTUALNIE PRACE ORGANIZACYJNE TRWAJĄ - DO CZASU ZAREJESTROWANIA STOWARZYSZENIA I ZAŁOŻENIA KONTA BANKOWEGO DOBROWOLNE WSPARCIE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA DANE NIŻEJ PODANE ( KLIKNIJ) Z DOPISKIEM W TYTULE PRZELEWU - DAROWIZNA - D.R.P.P (inaczej opisane przelewy nie dotrą)

Holler Box
%d bloggers like this: